Arsenal - Bournemouth

Historyczne zapisy przeszłych wydarzeń w dziejach Arsenalu
Alfson
Zasłużeni

Arsenal - Bournemouth

Postprzez Alfson » 27 lis 2016, o 18:13

Wygralismy!

W koncu. Na plus OX - oby tak dalej.

Kot to taka tragedia, ze szok. Dobrze, ze gol chociaz.

<jupi>
shawty, I should be logo

Clayyyton
Zasłużeni

Re: Arsenal - Bournemouth

Postprzez Clayyyton » 27 lis 2016, o 19:11

Już pisałem na chacie, ale:

- pozytywnie Gabriel i Monreal - ten pierwszy sporo się pokazywał, czyścił niemal wszystko, co prawda parę razy zagrał dość nieporadnie, ale już tego nie pamiętam i ogólnie pozytywne wrażenie jak na pierwszy mecz po takiej przerwie. Nie wiem po co Wenger wymyślał z Cienkim, skoro miał do dyspozycji solidnego Gabriela. W zasadzie do Bellerina traci tylko w ofensywie, bo w 1v1 jest całkiem solidny. Monreal za to cudna asysta. Karny był z dupy, więc nie obwiniam.

- Elneny słaba pierwsza, solidna druga połowa, pod koniec biegał jak osioł, dopiero jakby wszedł na boisko. Mimo to Coq jest lepszy przede wszystkim w destrukcji i mam nadzieję, że to on będzie grał częściej.

- Czaka na plus, ale długie passy i strzały z dystansu kompletnie przestały mu wychodzić - czyli nabiera już DNA Arsenalu. Podobnie jak Elneny - druga połowa lepsza od pierwszej

- duet Sanchez-Ozil w końcu działa - dzisiaj obaj aktywni, ładne kombinacyjne akcje i sporo ruchu pod bramką przeciwnika, Ozil ładnie wrzucał i fajnie zwodził. Sanchez czasami zbyt egoistycznie, ale i tak z tym nie przesadzał

- OX co za mecz! Dać mu szansę i na stałe do "11"

- Walcott chujnia, ale strzelił gola, więc jak tak mają wyglądać jego kiepskie mecze, to może sobie tak grać. Zresztą on jest dziwny, widać, że się stara, biega, cofa się, walczy, ale czasami potrafi jebnąć takiego farfocla (ta piła posłana w trybuny czy parę podań typowo na odpierdol), że człowiek się zastanawia, gdzie on jest myślami

blizzarder

Postprzez blizzarder » 27 lis 2016, o 20:10

Obrazek

Obrazek

Może mi ktoś wyjaśnić po co klub miesza się w te pedalskie akcje? Wyliczyli sobie na kalkulatorku, że im się to w dłuższej perspektywie opłaci jak będą pionierami pedalstwa w futbolu obok City i tym podobnych?

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 27 lis 2016, o 20:11

przecież to akcja całej ligi

Clayyyton
Zasłużeni

Postprzez Clayyyton » 27 lis 2016, o 20:53

Taką samą opaskę miał kapitan Bournemouth bodajże. Taką postawę promuje BPL.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 27 lis 2016, o 21:03

blizzarder napisał(a):Może mi ktoś wyjaśnić po co klub miesza się w te pedalskie akcje?

<sciana>

Tak ogólnie, przede wszystkim, piękny mecz, nawet dla kogoś, kto nie ma pojęcia co to jest to całe Bournemouth. Fajne te Wisienki, nawet przy 3:1 próbowali iść z piłą do przodu i coś zrobić.

W pierwszej połowie widziałem tylko ostatnie 5 minut, ale Ozil dziś genialny, znacznie mniej dreptania, znacznie więcej grania. Sanchez wiadomo, gościa zabrakło tylko na bramce. Również duży plusik dla Gabriela, poza tym, że w ofensywie jest straszny, to w defie radził sobie naprawdę dobrze. Jeszcze większy plusik dla Mustafiego, gość świetnie sobie radzi z piłką w środku pola, podejrzewam, że technicznie jest lepszy od takiego Walcotta. Kot faktycznie fatalny, za to OX świetny występ. Jak dalej tak będzie grał, to faktycznie w końcu będziemy mieli prawdziwy wybór na skrzydłach. Zmiennicy też świetni - Ramsey dał nam z przodu naprawdę sporo, a Żiru na podmęczonych zawodników jest znacznie lepszy, niż jak męczył nas od pierwszych minut.

Osobne zasługi dla pana arbitra, bulwa, co tam się to nawet ja nie. Karny z dupy, później przeciwko nam powinien odgwizdać ze 2 (Mustafi i ręka Nacho, wg mnie śmiało do gwizdnięcia), zabrakło żółtych kartek, poebane to było.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 27 lis 2016, o 21:28

Pytanie Ox czy Iwobi? Bulwa ciężki orzech do zgryzienia, bo jak Ox ma grać w podobny sposób, to mamy fajnych skrzydłowych. Co do Elnenego, to dla mnie to statysta, nic typ nie daje.

Clayyyton
Zasłużeni

Postprzez Clayyyton » 27 lis 2016, o 21:45

Matii napisał(a):Pytanie Ox czy Iwobi? Bulwa ciężki orzech do zgryzienia, bo jak Ox ma grać w podobny sposób, to mamy fajnych skrzydłowych. Co do Elnenego, to dla mnie to statysta, nic typ nie daje.

Na razie OX, a Iwobi z ławki. Ostatnio Iwobi trochę jednak przygasł, pamiętajmy, że jest młody. Natomiast OX na fali.

Elneny fakt, ale nadrabia ambicją, wybieganiem i spokojem w grze, więc idealny na uspokojenie w okolicach 70 minuty. Od początku postawiłbym na duet Coq-Xhaka, ewentualnie Coq-Ramsey, jeśli ten drugi w końcu odzyska nieco z formy. Nie mówiąc o Cazorli, który jest numerem jeden, kiedy wyleczy w końcu tę "błahą" kontuzję.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 28 lis 2016, o 00:08

No ale na dłuższą perspektywę to diamenty mamy na tych skrzydłach, jeszcze żeby ten Gnabry został, to w ogóle.

Elneny dużo biega, ale wuja z tego mamy. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Zawsze dziwnie się czuję jak widzę na papierze środek pola, w którym jest Elneny, jakbyśmy od razu zabierali sobie warianty na fajne rozegranie. Mam nadzieję, że typ mnie zaskoczy jeszcze, bo póki co ląduje wraz z Jenkinsonem i Debuszem w garnuszku z napisem "szrot"

freelanc3r
Zasłużeni

Postprzez freelanc3r » 28 lis 2016, o 10:54

OX to dalej ten sam OX, jest duzo lepszy niż taki Walcott który nie potrafi piłki prowadzić ale to ciągle za mało, przyjdzie mecz z leprzym przeciwnikiem i OX będzie miał znowu pełne pory.
nowy sezon, nowe nadzieje, nowe rozczarowania, nowe choroby psychiczne.
CZEKAM!

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 28 lis 2016, o 11:11

Matii napisał(a):Elneny dużo biega, ale wuja z tego mamy. Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.

Mógłbyś rozwinąć dlaczego twoim zdaniem jego bieganie jest głupie? Jak dla mnie jest świetny w graniu pressingiem, a jeśli chodzi o pracę na boisku to jest jedynym, który może dorównać Alexisowi.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 28 lis 2016, o 12:20

Jako że po kolejnym wyjeździe na Emirates nie mam już pomysłu, o czym mógłbym jeszcze napisać ze spraw pozameczowych, to krótko jak to wyglądało z trybun (po raz pierwszy nie za bramką tylko na East Stand - fajnie się ogląda :) ).
Bałem się, że to będzie powtórka z Boro, bo 1 połowa wyglądała mocno depresyjnie. Niby w miarę szybki gol (totalnie z dupy, żadna nasza w tym zasługa), ale potem za wiele się nie działo pod bramką drugiego Boruca. Pamiętam tylko strzał Alexisa w poprzeczkę. Tak jakby po tym karnym zeszło z nas powietrze. Na szczęście w drugiej jakoś to ogarnęliśmy, choć Bournemouth wyglądało całkiem konkretnie i przy 2-1 nie czułem się spokojnie aż do trzeciego gola.
Karny i ten cunt Jones... Nie widziałem jeszcze powtórki wydarzenia przed nim, ale wyglądało mi to na ewidentny faul na chyba Mesucie przy linii bocznej. Uj nie gwizdnął, a za chwilę wyciągnął karnego z totalnej dupy :/ Wtedy na trybunach autentycznie się zagotowało. Ludzie się darli "You don'tknow what you're doing!", buczeli i gwizdali. Nareszcie była atmosfera :D Gdy typ podchodził do piłki, to było naprawdę głośno i miałem nadzieję, że trochę go to speszy (btw... czy Petr obronił nam kiedyś pena? :( ).
IMHO Alexis miał bardzo dziwny mecz. Bo z jednej strony 2 gole, poprzeczka, bieganie do presingu (ależ on się wbulwia, gdy nikt z nim nie podchodzi), ale z drugiej miał sporo niecelnych podań i bardzo dużo złych decyzji np. przy kontrach. Na pewno bym się nad nim nie spuszczał tak, jak to czytam dzisiaj na blogach czy widzę w AFTV.
Tak samo dziwię się pochwałom na cześć OXa, który owszem biegał szybko w tę i z powrotem, ale mało kiedy coś z tego wynikało.
Aha, Howe cały czas przy linii, grzyb cały czas na dupie. 3-1 dla grzyba, więc może nie miał po wstawać :D
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 28 lis 2016, o 16:33

No właśnie. Cech chyba u nas karnych nie broni, ale i tak gra dobrze. Szkoda, bo raz na jakiś czas mógłby obronić, chociaż pretensji mieć nie można ;)
Benson napisał(a):Aha, Howe cały czas przy linii, grzyb cały czas na dupie. 3-1 dla grzyba, więc może nie miał po wstawać :D

Przez jakiś czas było 1:1, wtedy mógł wstać i coś powiedzieć :) Chyba, że się nie wie co :)
Obrazek

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 28 lis 2016, o 16:38

To że z biegania Elnenego nic nam nie wychodzi. Jest wolny, lata, traci pozycje, a ten jego pressing wuja nam daje. Rozegrać też nie umi rozegrać. Totalnie gość mnie nie przekonuje, jako rezerwowy w razie kontki innych graczy ok, ale nie na wyjście w pierwszym składzie.

Powrót do Archiwum