Siłownia

Chcesz podyskutować o sporcie?? Warcaby? Hokej? Bierki? Rzut beretem? Forum im. Shamana
Jake

Re: Siłownia

Postprzez Jake » 8 lis 2017, o 20:48

Matii napisał(a):Później obczaję składy, ale co do mnie, to ja w ogółe BCAA ani białka nie biorę. Wolę wpakować w siebie jedzonko fajne, mięsko, sery, nawet twaróg czasami bo lubię, niż marnować objętość jedzenia kosztem prochu. Tym bardziej, że dużo białek przez długi czas było dosładzanych maltodekstryną. BCAA uważam, że mam wystarczająco właśnie w pożywieniu. Na chwilę obecną jem 3500kcal i jedząc zdrowo, unikając cukru, to naprawdę bardzo duża, fajna porcja jedzenia.

Jak ostatnio znajomej się pożaliłem, że ciężko mi trzymać dietę 3000+ kcal bo trudno mi w siebie wepchać tyle jedzenia, to popatrzyła się na mnie jak na idiotę. Przecież sama pizza ma ponad 1000 kcal...

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » 9 lis 2017, o 11:03

Tabliczka czekolady Ritter 6 razy dziennie i masz :D A na ddoatek jest napisane "SPORT", więc w sam raz <tancze>

Abel

Postprzez Abel » 11 lis 2017, o 22:15

Panowie co jeść najlepiej? Mam obecnie ciężka pracę fizyczną i od samej tyrki łapa rośnie dodatkowo od poniedziałku ruszam na silke.
Podpis niezgodny z regulaminem. Sorry Qbson.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 12 lis 2017, o 20:24

Jedz to co lubisz;d unikaj tego co Ci szkodzi oraz ogranicz cukier. Co Ci szkodzi? To po czym czujesz się źle. Na przykład dam mleko, jeśli wypijesz i lecisz zaraz do kibla albo masz gazy, to wiesz, że nie tolerujesz laktozy. Wniosek? Wykluczasz mleko. I to samo z innymi produktami, obserwuj swój organizm i jak trenujesz rekreacyjnie to odżywiaj się dosyć zdrowo, co kilka dni małe odstępstwo od diety nie zaszkodzi.

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 12 lis 2017, o 21:09

po co odstawiać mleko, jak można pić bez laktozy ;p

Jake

Postprzez Jake » 12 lis 2017, o 22:19

@Abel

Zależy jaki masz cel - Matii z pewnością zna się na rzeczy, ale od siebie mogę dodać, że Twoja dieta ma być podporządkowana temu, co oczekujesz.

Zasadniczo, jeśli tyrasz fizycznie i pakujesz, to wystarczy pozbyć się produktów mocno przetworzonych i cukrów. Resztę mniej lub bardziej spalisz. Dużo zależy od Twojego metabolizmu i budowy ciala.

Natomiast co innego, jeśli myślisz dlugofalowo o sylwetce i obawiasz się "zalać". Tutaj nie ma tak łatwo, właź na forum typu sfd.pl i przeczytaj dział o odżywianiu. Oczywiście z pewnym dystansem, bo trendy w dietetyce zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 13 lis 2017, o 16:41

Można, ale tak czy siak jest bezwartościowe :) Fajnie przy wypiekach używać itd. Tak w skrócie to dieta zależy od naszego organizmu, co się w nim dzieje. Jeden dobrze reaguje na tłuszcze, drugi na węglowodany. Jednak każdy tak samo reaguje na dobrą żywność ;)

Dlatego najlepszym trendem w dietetyce jest dieta eliminacyjna. Albo robimy badania na nietolerancje pokarmowe (bardzo drogi biznes) i pełne badania krwi (hormony wraz z insuliną+ podstawowe badania krwi i moczu) i pod to układamy dietę, albo obserwujemy swój organizm, na co reaguje dobrze na co nie. Ja np rano nie mogę węglowodanów jeść, nie chodzi o to że podlewają mnie gdy nie ma aktywności, tylko głównie o to, że czuje się przymulony na nich.

Bóg

Postprzez Bóg » 13 lis 2017, o 21:54

Matii, a co uważasz o mojej autorskiej teorii dietetycznej, że to co nam smakuje/nie smakuje przeważnie też plusowo lub minusowo wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie etc. ?

Na przykład w moim przypadku:
- należę do wąskiego grona ludzkości, któremu najzwyczajniej w świecie nie smakuje kawa. Na siłę mogę jedynie wypić jakąś porządną z ekspresu, ale tylko i wyłącznie z mlekiem. No i - zawsze mnie przeczyszcza po kawie i niezbyt dobrze się czuję.
- to samo z wątróbką, nienawidzę jej, była mi w dzieciństwie nie raz wciskana przez mamusię, aż do momentu, kiedy się porzygałem przy rodzinnym stole.
- tłuste mięso, z skórą (kurczak słabo przypieczony, golonko) - nigdy mi nie smakowało i zawsze do tego ból brzucha.
-grzyby, to samo.

Z kolei na plus:
uwielbiam jajka pod każdą postacią i zawsze jak sobie strzelę jajecznicę na śniadanie, to mam zajebistego kopa energii i poprawione samopoczucie.
Od dziecka uwielbiałem płatki z mlekiem, zawsze po nich jestem jak po energetyku.
I tak właściwie nie kojarzę nic, co by mi jako tako smakowało, a źle bym się po tym czuł.
A najlepiej się czuję, jak sobie strzelę obiad w jakimś bistro na wagę, co sobie wezmę trochę tego, trochę tamtego, z wszystkich rzeczy, które mi smakuję.

Podsumowując - wg mnie, nasz organizm jest "jednym organizmem" <pasztet> w sensie: wszystko jest ze sobą połączone. Czyli nasze kubki smakowe już reaguje pozytywnie lub negatywnie na to, na co potem żoładek i reszta organizmu też zareaguje pozytywnie lub negatywnie.

Dostanę za tę teorię jakąś nagrodę nobla czy coś? <tancze>

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 13 lis 2017, o 22:03

Teoretycznie jednym z objawów nietolerancji pokarmowej są nudności oraz to, że czegoś nie możemy zjeść :) dajmy na to wpieprzamy jajka dzień w dzień, po paru miesiącach przychodzi okres, że "przejadamy" się i przez dłuższy czas nie jesteśmy w stanie ich przełknąć. Jest to dlatego, że jajka mają mocne alergeny i nabawiliśmy się nietolerancji, nasz organizm "ma ich dość".

Ja kawy w ogóle nie piję, nie lubię jej zapachu i smaku (wiem to dziwne xd). Przeczyszczać może od kofeiny lub jeśli dodajesz mleko/śmietanke to może być wpływ laktozy. W sumie głębiej nie wchodziłem z tematem kawy, bo z niej nie korzystam.

Ból brzucha po tłustym mięsie to też albo nietolerancja, albo po prostu taka Twoja uroda, że nie radzisz sobie z tłustymi pokarmami. Trzustka i wątroba mogą niedomagać, może być biegunka. Spróbuj zjeść jakieś inne zdrowe tłuste posiłki i ocenić czy jest Ci ciężko na brzuchu, czy coś się dzieje. Ja np mógłbym tłuste jeść na kilogramy, taka moja uroda, że radzę sobie z tym i jem niemal 200g tłuszczu dziennie.

Co do jajek, to widzisz, może po prostu nie pasuje Ci tłuste mięsko. Jajka mają dużo tłuszczu, bardzo dużo witamin, choliny i innych dobroczynnych substancji. Również od dzieciaka wpierdzielałem ich na tony. Gdyby nie praca dalej jadłbym po 500g jajecznicy na śniadanie <spoko>

Aspekt psychologiczny co do jedzenia jest bardzo ważny. Ja np kiedyś nie mogłem przełknąć papryki, no ni cholery. nie to że mi nie smakowała, po prostu powiedziałem "nie" i bym się zrzygał jakbym zjadł. Ale się przełamałem z tym i jem i żyję.

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park sportowy