Co czyta Kanonier?

Miejsce do rozmów wszystkich o wszystkim. Forum im. K14.
Capo

Co czyta Kanonier?

Postprzez Capo » 5 cze 2015, o 00:27

Wydaje mi się, że kiedyś ktoś na forum polecał książki Stasiuka. Od czego najlepiej zacząć? Mam ebooka "Jadąć do Babadag", ale nie chciałbym się sparzyć zanim na dobre zacznę przygodę z tym autorem ;)

A tak poza tym to witam w kąciku Kanoniera-czytacza. Co ostatnio króluje u typowego Kanoniera nie licząc oczywiście świerszczyków chowanych pod obluzowaną deską (lub w karcie prywatnej Chrome'a). Chwalta się! <tancze>

mkvsk

Re: Co czyta Kanonier?

Postprzez mkvsk » 5 cze 2015, o 15:27

Obrazek

wcześniej:
Obrazek

pozycje obowiązkowe dla fanów Wrocławia i tutejszego sportu.

PTR
Weterani

Postprzez PTR » 5 cze 2015, o 16:05

ja teraz wciągnąłem Pokolenie Ikea i Pokolenie Ikea kobiety.
Polecam gorąco, podczas lektury śmiałem się do rozpuchu
Bloga też gorąco polecam, facet poza śmiesznymi historiami ma też ciekawe i trafne przemyślenia

Abel

Postprzez Abel » 6 cze 2015, o 11:52

Zbigniew Wójcik - Historia Powszechna wiek XVI - XVII
Emanuel Rostworowski - Historia Powszechna Wiek XVIII
Henryk Zins - Historia Anglii
Ludwik Bazylow - Historia Rosji
Terry Pratchett - Na glinianych nogach
Podpis niezgodny z regulaminem. Sorry Qbson.

Cmlo

Postprzez Cmlo » 6 mar 2016, o 17:10

Korzystacie z czytników ebooków? Ostatnio zakupiłem pocketbooka touch lux 3 i jestem bardzo zadowolony. Polecam <piwo>

Obrazek
Make it simple, but significant

Capo

Postprzez Capo » 6 mar 2016, o 22:39

ile dałeś? gdzie kupiłes?

Cmlo

Postprzez Cmlo » 6 mar 2016, o 22:59

Jakieś 500zł w empiku.

Capo

Postprzez Capo » 6 mar 2016, o 23:13

od paru lat tak się zbieram to jakiegoś czytnika, ale jakoś tak lubię sobie kartkować książkę. Ale prędzej czy później przypuszczam, że się przekonam :D

Cmlo

Postprzez Cmlo » 6 mar 2016, o 23:25

Kupisz czytnik to od razu zmienisz zdanie. Czytnik to duża wygoda. Miałem podobne podejście, ale teraz lektura na czytniku w niczym nie ustępuje czytania papierowego wydania. W podróży gruba książka, to tylko niepotrzebny ciężar, a taki pocketbook sprawdza się idealnie :)

Capo

Postprzez Capo » 6 mar 2016, o 23:37

a jak jest z dostępnością książek? mam na myśli bazę książek za free

Cmlo

Postprzez Cmlo » 7 mar 2016, o 00:12

Ja np. dostałem domyślnie jakiś tam zbiór darmowych książek, które były już na czytniku. Z reguły to najbardziej znane tytuł i klasyki. Jeśli chodzi o bazę książek za free, to ekhm... pebx.pl, chomikuj, warezy, wolnelektury.pl.

Przed zakupem pocketbooka kupiłem kiano booky light. Zdecydowanie odradzam. Sugerowałem się ceną, bo chciałem dostać coś możliwie najtańszego, a w efekcie wymieniałem go dwa razy w sklepie i w końcu zwróciłem. Czytnik mi się restartował po przeczytaniu kilku stron i nie zapamiętywał tym samym ostatnio czytanego fragmentu. A wybór w media marktach i innych expertach nie powala, bo mają tylko dwa modele- jeden bardzo tani, a drugi dwa razy droższy i to tyle. Bałbym się teraz zamówić taki czytnik przez internet nie znając opinii o danym modelu, więc radzę uważać.

Alfson
Zasłużeni

Postprzez Alfson » 7 mar 2016, o 00:34

Cmlo napisał(a):Korzystacie z czytników ebooków? Ostatnio zakupiłem pocketbooka touch lux 3 i jestem bardzo zadowolony. Polecam <piwo>

Obrazek

Mam kindla 5 generacji. Ostatnio Barcaciura chyba przekonalem do korzystania ze swojego czytnika, jednym slowym - polecam <spoko>.
shawty, I should be logo

Capo

Postprzez Capo » 7 mar 2016, o 01:52

Alfson napisał(a):Mam kindla 5 generacji. Ostatnio Barcaciura chyba przekonalem do korzystania ze swojego czytnika, jednym slowym - polecam <spoko>.

no właśnie, jak jest z Kindle w PL? bo pamietam, że pare lat temu kupiłem sobie Kindle Fire w stanach i okazało się, że zerowy support w PL i minimalnie ogólnie w Europie, np zarejestrować się mogłem tylko na credit carda zarejestrowanego na adres w US/Kanadzie - ostatecznie więc byłem zmuszony oddać. To było w 2012, jak sprawa wygląda teraz?

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 30 mar 2016, o 20:12

Zastanawiałem się gdzie pisać ale postanowiłem zostać u źródeł. Audiobooki. Niestety nie mam czasu już czytać książek,smutna dorosłość nadeszła :( mam za to od groma czasu żeby je słuchać. Strasznie chciałbym kontynuować lekturę Pieśni lodu i ognia. Widzę że pierwszy tom jest nawet w wypasionej wersji z podziałem na głosy. Druga część jest chyba już tylko z lektorem. Nie widzę za to żeby wyszły kolejne. Ktoś wie czy pojawią się kolejne z lektorem/dubbingiem? Jak tak to kiedy? W sumie od superprodukcji minęło 4 lata więc jeśliby miały powstać kolejne to już pewnie by to nastąpiło. Ktoś jest na bieżąco z tematem?

Ogólnie czy jest ktoś w temacie audiobooków? Czy są jakieś dobre nagranie fajnych książek/ klasyków? Mogą być horrory czy sci fi. W sumie cokolwiek byle dobre. Czy są jacyś wybitni lektorzy którymi kierować się przy wyborze audiobooków? Może jakaś strona z darmowymi bądź "wypożyczalnia"?

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 31 mar 2016, o 07:19

Superprodukcja Wiedźmina podobno faktycznie jest bdb, do tego Trylogia Husycka (tej akurat kawałek słyszałem, z jednym genialnym momentem w stylu "urwęęę ci jajaaaa" ;) ).

Następna strona

Powrót do Hyde Park