Wydarzenia w Polsce/na Świecie

Miejsce do rozmów wszystkich o wszystkim. Forum im. K14.
marleyfan

Wydarzenia w Polsce/na Świecie

Postprzez marleyfan » 10 cze 2015, o 21:43

Dalej o Stonodze (odnosząc się do tego linka):
https://www.facebook.com/pierydolefisku ... =2&theater

No to ja nawet nie wiedziałem, że on jest dziennikarzem (myślałem, że tylko biznesmenem). Nie wiem też jak dokładnie wygląda prawo w odniesieniu właśnie do publikowania takich materiałów przez dziennikarzy.
Wydaje mi się jednak, że koleś jest na tyle inteligentny, że uja mogą mu zrobić. Z drugiej strony wiadomo, że prędzej czy później go dorwą i o ile nie wydaje mi się, żeby go zarąbali to pewnie znajdą na niego sposób w stylu, w którym zjedli tego biznesmena co komputery produkował (jak on się nazywał i jego firma?).

Nikoś
Zasłużeni

Re: Wydarzenia w Polsce/na Świecie

Postprzez Nikoś » 10 cze 2015, o 21:52

marleyfan napisał(a):No to ja nawet nie wiedziałem, że on jest dziennikarzem (myślałem, że tylko biznesmenem). Nie wiem też jak dokładnie wygląda prawo w odniesieniu właśnie do publikowania takich materiałów przez dziennikarzy.

Jest biznesmenem, który założył swoją "Gazetę Stonoga", w której jest redaktorem naczelnym. Więc no cóż, powiedzmy że jest dziennikarzem, choć to tak jakby o Diabym mówić, że jest piłkarzem.

marleyfan napisał(a):Z drugiej strony wiadomo, że prędzej czy później go dorwą i o ile nie wydaje mi się, żeby go zarąbali to pewnie znajdą na niego sposób w stylu, w którym zjedli tego biznesmena co komputery produkował (jak on się nazywał i jego firma?).

Na doprowadzenie do jego śmierci jest już za późno. Do pewnego momentu można niewygodne politycznie osoby eliminować, ale jak już się wybiją na swoich antysystemowych "dokonaniach" to już są nie do ruszenia. Oczywiście mówię o działaniach służb mających na celu pozbawienie go życia. Poza tym w Polsce nikt rozsądny nie uwierzy już w "samobójstwa", po tych wszystkich samobójstwach osób związanych ze Zamachem Smoleńskim i po samobójstwie Leppera. Można powiedzieć, że limit samobójstw służby specjalne już wykorzystały w Polsce. Jedynie co mogą mu zrobić, to dojebać się do jego działalności finansowej i to się raczej stanie.

marleyfan

Postprzez marleyfan » 10 cze 2015, o 22:15

Hłe hłe hłe już znaleźli temat zastępczy :D
Wiadomo, że to powiązane z przegranymi wyborami, ale tak czy siak pewnie przyspieszona decyzja.

Matt

Postprzez Matt » 10 cze 2015, o 22:21

Koleś dobrze robi ale gdyby do tego nie był takim prostackim bucem, to byłoby jeszcze lepiej. Brakuje mi u niego takiego Mourinho, cynika ale z klasą :P

Z tym dojebaniem do finansów, koleś jest na tyle bogaty, że stać go na każdego prawnika na tym świecie, który go ze wszystkiego wybroni.

marleyfan

Postprzez marleyfan » 10 cze 2015, o 22:41

Nie chodzi o podawanie go do sądu o byle gówno tylko rynkowe działania mające na celu zniszczenie jego biznesu. On jest bogaty, ale nie na tyle by walczyć z wielkimi firmami.
Swoją drogą to chyba nie wiesz ile kosztują prawnicy na dobrym poziomie i jak szybko można zbankrutować przez procesy na wyniszczenie (nie wiem jak się takie pozwy profesjonalnie nazywają). Chyba Trolle Patentowe czy coś.

Znam w miarę świeży przypadek (z USA więc tam jest inne prawo, ale wydaje mi się, że jest to jakoś analogicznie w Polsce) Adama Carolli (w miarę znany komik w stanach i robi tez jakieś podcasty). Koleś został pozwany przez firmę, która twierdziła, ze ma patent na koncept playlisty. Wobec tego samo robienie podcastu (masz listę odcinków 1,2,3,4 itd) narusza ich patent :D
Mają jakiś tam program z 2012 roku, który opracowuje playlisty jak winamp czy cokolwiek.
Koleś poszedł oczywiście do prawników, którzy od razu mu powiedzieli - Zapłać. Więcej wyniesie Cię ciąganie się po sądach. Tylko, że koleś był uparty i kasy chcieli sporo więc zbierał na Kickstarterze od widzów i musiał np wydać 500k dolarów za samo to, żeby prawnicy przenieśli proces z Texasu do Californii gdzie Adam mieszka.

Generalnie takich ludzi powinno się wieszać za jaja bo to jeden z najgorszych typów człowieka.

Nikoś
Zasłużeni

Postprzez Nikoś » 10 cze 2015, o 23:14

Wypada przypomnieć:
https://www.youtube.com/watch?feature=y ... pp=desktop
<tancze>

marleyfan napisał(a):Nie chodzi o podawanie go do sądu o byle gówno tylko rynkowe działania mające na celu zniszczenie jego biznesu. On jest bogaty, ale nie na tyle by walczyć z wielkimi firmami.

Urząd Skarbowy może wszystko zrobić bo prawo interpretuje po swojemu. Z resztą poczytajcie o Stonodze. On już tego dawno doznał.

Kash

Postprzez Kash » 11 cze 2015, o 10:00

marleyfan napisał(a): Z drugiej strony wiadomo, że prędzej czy później go dorwą i o ile nie wydaje mi się, żeby go zarąbali to pewnie znajdą na niego sposób w stylu, w którym zjedli tego biznesmena co komputery produkował (jak on się nazywał i jego firma?).
Roman Kluska z moich okolic :(

Barciur

Postprzez Barciur » 11 cze 2015, o 11:08

marleyfan napisał(a):(z USA więc tam jest inne prawo, ale wydaje mi się, że jest to jakoś analogicznie w Polsce

Niezupełnie marley. Tam jest taka różnica, że sąd może ci przypieprzyć nakaz odszkodowania tzw. punitive compensation, czyli chyba najlepiej to tłumacząc "odszkodowanie karne". Np. nakaz wypłaty 30 mln za straty moralne i nara. Dlatego czesto jest takie coś, że 400 chłopa się zbiera i pozywa firmę do sądu o coś (np. Red Bull nie dał nam skrzydeł, żadamy odszkodowania) i firma nie chcąc się w to babrać zgadza się wypłacić X milionów.

Potem często można wejść na tą stronę http://www.classactionrebates.com/ i sobie ogarniać kasę z tych ugód. :P

Nikoś
Zasłużeni

Postprzez Nikoś » 11 cze 2015, o 11:44

Barciur napisał(a): Dlatego czesto jest takie coś, że 400 chłopa się zbiera i pozywa firmę do sądu o coś (np. Red Bull nie dał nam skrzydeł, żadamy odszkodowania) i firma nie chcąc się w to babrać zgadza się wypłacić X milionów.

Albo za poparzenie się kawą z McDonalda'a 250tys $ <lol>

Wy po prostu jesteście takim Narodem idiotów, że jesteście się w stanie hot-dogiem zabić, więc muszą być takie odszkodowania, aby producenci przystosowywali swoje produkty do tego ciemnego ludu.

Barciur

Postprzez Barciur » 11 cze 2015, o 17:27

Nikoś napisał(a):Albo za poparzenie się kawą z McDonalda'a 250tys $ <lol>

pomyliłeś się o jedno zero <piwo>

Nikoś
Zasłużeni

Postprzez Nikoś » 11 cze 2015, o 17:35

Stella Liebeck wywalczyła w sądzie 250 tys. dolarów odszkodowania od sieci McDonald's, ponieważ poparzyła się kawą kupioną w jednym z jej barów.
Stella przypadkowo rozlała napój na uda, co skończyło się poparzeniem i wizytą w szpitalu. Aby nie narażać się na zalew pozwów, McDonald's umieszcza na każdym kubku ostrzeżenie: uwaga, gorąca zawartość.

To tyż jest fajne:

Konkurencja wśród absurdalnych pozwów jest ostra. Amber Carson z Filadelfii otrzymała 113,5 tys. dolarów za złamaną w restauracji kość ogonową. Kobieta potknęła się na butelce, którą sama kilka chwil wcześniej podczas kłótni rzuciła w przyjaciela.

<lol>

Yahooo
Zasłużeni

Postprzez Yahooo » 11 cze 2015, o 19:05

https://www.facebook.com/pages/Zbigniew ... 4377278569

Zbychowi co chwilę usuwają profil "gazeta Stonoga", a teraz usunęli mu fp...

marleyfan

Postprzez marleyfan » 11 cze 2015, o 20:01

@Barciur: tak, ale tutaj jest prawo patentowe, więc zapewne to co napisałeś średnio się do sytuacji Adam odnosi

Nikoś
Zasłużeni

Postprzez Nikoś » 12 cze 2015, o 14:13

Yahooo napisał(a):Zbychowi co chwilę usuwają profil "gazeta Stonoga", a teraz usunęli mu fp...

https://twitter.com/zbigniewstonoga/sta ... 4969894912 <pasztet>

Abel

Postprzez Abel » 12 cze 2015, o 16:33

Ten Stonoga to kolejny koń trojanski majacy na celu rozbijanie prawicy, jak ktos sledzi jego profil na fb nie od wczoraj doskonale to widzi.
Podpis niezgodny z regulaminem. Sorry Qbson.

Następna strona

Powrót do Hyde Park