Kanonierska pomoc

Miejsce do rozmów wszystkich o wszystkim. Forum im. K14.
Matii
Zasłużeni

Kanonierska pomoc

Postprzez Matii » 19 lip 2015, o 12:57

Panowie! Zakładam ten temat do różnych pytań i opinii forumowiczów na dane zagadnienie. Na starym forum był pokrewny temat z tego co pamiętam. Ale dobra przechodzę do mojej sprawy. Mam do Was pytanie. Obecnie pracuję jako magazynier, podczas rozmowy kwalifikacyjnej miałem podaną m.in. informację, że pracuje w godzinach 6-14 lub 14-22 w zależności, którą zmianę mam w danym tygodniu. Udało mi się znaleźć w tym smutnym jak picza mieście pracę, która by mnie satysfakcjonowała na dłuższy czas i miałbym w niej możliwości do rozwoju, ale w umowie pracy magazyniera mam napisane, że w moim okresie próbnym muszę z dwutygodniowym wyprzedzeniem dać wymówienie z pracy. Czy istnieje możliwość natychmiastowego zerwania umowy z powodu nie przestrzegania regulaminu? Dobry ziomal ostatnio zwolnił się z pracy w trybie natychmiastowym dzięki ukazaniu paragrafu i punktu w regulaminie, którego jego firma nie przestrzegała, czy coś takiego w ogóle istnieje? Jak myślicie Panowie?

No i drugie pytanie, pytam tak bardziej ludzi, którzy wiedzą to z doświadczenia. W nowej pracy miałbym na dzień dobry parę szkoleń załatwionych. Co jeśli np. okaże się, że praca jest wujowa i nie widzę tam życia, lub jakbym nie mógł pogodzić pracy ze studiami. Praca z tego co mi mówił typ, nie jest na typową umowę. Czy jeśli przeszedłbym szkolenia jakieś, no i dajmy na to po niedługim czasie wycofał się z tego, czy musiałbym opłacić te szkolenia?

marleyfan

Re: Kanonierska pomoc

Postprzez marleyfan » 19 lip 2015, o 13:03

Zmieniłem nazwę tematu na prawidłowy :P Chociaż wydaje mi się, że powinieneś założyć temat o pracy, a Kanonierska pomoc jest jednak czym innym trochę, ale póki co niech będzie.

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 19 lip 2015, o 16:35

Możesz sie dogadać w swojej robocie, żeby za porozumieniem stron rozwiązać z dnia na dzień? Bo takie coś, że Ci powiedzieli na rozmowie, że pracujesz od tej do tej, a nie masz tego nigdzie na podpisanej umowie, to sobie w dupe możesz wsadzić ;p

Co do szkoleń, to też na pewno w umowie jest o tym napisane, podejrzewam, że może być jakaś lojalka, że np. musisz ileś przepracować żeby nie płacić.

mkvsk

Postprzez mkvsk » 19 lip 2015, o 17:47

Masz umowę o pracę? Urlopowałeś się w tym roku? Bo musisz uregulować tę sprawę ze starym pracodawcą. Minęło już ponad pół roku, a więc > 10 dni urlopowych.
Najpiękniejsze rozwiązanie = dajesz wypowiedzenie + idziesz na urlop i możesz sobie już pracować w nowej firmie.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 19 lip 2015, o 17:57

Umowa o pracę, niestety pracuję tu ok. 2 tygodnie, a nie uda się pójść na rękę, bo mówiąc delikatnie nie znosimy się z kierownikiem ;d Dostałem ksero warunków zatrudnienia pod którymi się podpisałem i napisana jest tutaj tylko, że dobowa norma czasu pracy wynosi 8h w podstawowym systemie czasu pracy. Generalnie nawet napisana zmiana nocna w tym regulaminie różni się od tej, która występuje w robocie, bo jest tylko 6-14 i 14-22, a tutaj piszą o 22-6. Trochę śmieszna firma. Chyba po prostu będę musiał ebnąć wypowiedzenie i te 2 tyg popracować tam

PTR
Weterani

Postprzez PTR » 19 lip 2015, o 19:51

a nie możesz nasikać na biurko kierownika? <tancze>

Forn

Postprzez Forn » 26 lip 2015, o 14:15

Kto z kanonierów jest w norwegii?

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 26 lip 2015, o 14:22

deadmau5?

Cmlo

Postprzez Cmlo » 9 paź 2015, o 09:10

Jestem teraz za granicą i potrzebuje wymienić funty na złotówki. W grę wchodzi tylko transakcja bezgotówkowa. Co polecacie? Gdzie będzie najtaniej jeśli chodzi o prowizje?
Make it simple, but significant

Riczi
Weterani

Postprzez Riczi » 9 paź 2015, o 10:51

Ja używam Cinkciarza albo Internetowykantor.pl, nigdzie chyba nie znajdziesz lepszych kursów niż w tych kantorach online. I oczywiście zero prowizji bo niby za co?

Cmlo

Postprzez Cmlo » 9 paź 2015, o 20:39

Dzięki Riczi! <piwo>
Make it simple, but significant

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 6 lis 2015, o 12:03

Ej miśki, dobrze pamiętam, że któryś z Was pracuje w nc+? Jest coś takiego jak oferta pracownicza? Bo możliwe, że sobie sprawię!

Nikoś
Zasłużeni

Postprzez Nikoś » 6 lis 2015, o 14:46

Znajoma pracowała w punkcie nc+ i jak pytałem to mówiła, że nic extra załatwić mi nie może, tylko to co w ofercie. Ale możliwe, że mogła, ale miała mnie w dupie.

Riczi
Weterani

Postprzez Riczi » 6 lis 2015, o 16:56

Obstawiam te druga opcje Nikos.

Nikoś
Zasłużeni

Postprzez Nikoś » 6 lis 2015, o 17:45

No nie wiem. Jestem zbyt hot i sweet, żeby jakaś laska mnie ot tak olewała. Choć możliwe, że jest po prostu lesbą.

Następna strona

Powrót do Hyde Park