Genealogia

Miejsce do rozmów wszystkich o wszystkim. Forum im. K14.
MarcinAFC
Zasłużeni

Genealogia

Postprzez MarcinAFC » 22 lis 2015, o 00:34

Załapałem ostatnio zajawkę żeby poszperać trochę w przeszłości mojej rodziny i chciałbym się nieco więcej dowiedzieć na jej temat etc. tym bardziej że rodzinę mam liczną oraz wiem że kiedyś ktoś z rodziny dziadka wyemigrował do NY oraz dostałem po śmierci dziadka sygnet z herbem rodowym który przechodzi w rodzinie od pokoleń.

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie? Jakieś wskazówki? Od czego zacząć? A może sami odkryliście jakieś ciekawe historie na temat swojej rodziny? Zapraszam do dyskusji i proszę od razu o nie pisanie durnych postów forumowych trollów, dowcipnisiów etc.
"I had Lauren behind me, if anyone kicked me, he would kick the shit out of him." - Freddie

Matii
Zasłużeni

Re: Genealogia

Postprzez Matii » 22 lis 2015, o 00:42

Hmmm... ja osobiście doświadczenia nie mam, ale jeden daleeeeki daleki kuzyn, rok temu dzwonił do mojej mamy, właśnie w celu robienia drzewa genealogicznego. Miałem z tym minimalną styczność i zapewne to co napiszę tutaj, to sam już wiesz. Po prostu musisz dzwonić po rodzinie, pytać o pozostałych członków, ustalić siatkę zaczynając od siebie i idąc w górę poprzez proste dzwonienie do rodziny, pytanie o kontakt do tych dalszych części rodziny, których niestety nie znasz, ano wtedy jak będziesz miał do nich kontakt, to kontaktujesz się z nimi, przedstawiasz i wypytujesz dalej. Jeśli ktoś kiedyś już coś robił w tym kierunku, to możesz połączyć drzewko. Była taka globalna strona z tymi drzewkami, na teraz nie mogę sobie jej przypomnieć, ale jak mi się uda to tu wkleję. Bardzo pracochłonnej rzeczy się podjąłeś Panie kolego.

Sachen

Postprzez Sachen » 22 lis 2015, o 12:24

Matii napisał(a):Była taka globalna strona z tymi drzewkami, na teraz nie mogę sobie jej przypomnieć, ale jak mi się uda to tu wkleję.

https://www.myheritage.pl/ ?

Stokrotka

Postprzez Stokrotka » 22 lis 2015, o 12:32

Mój tato interesuje się też genealogia naszej rodziny, dojechal już do siedemnastego wieku :) Najpierw chodził po ciociach i je wypytywal, chodzil tez na parafię i tam sporo informacji uzyskal. A najwiecej dowiedzial się dzieki stronie Myheritage.pl, tam mozna sobie zalozyc swoje drzewo i ono połączyło się tacie z drzewem naszego krewnego, z ktorym mieli wspólną pra pra babcię, a znali się bo ten mój dalszy wujek tez mieszkał w Ledzinach, a nawet nie wiedzieli że są spokrewnieni :D Super sprawa ten portal :) Okazało się też że naszym przodkiem był znany bogacz o nazwisku Mutz, był żydowskiego pochodzenia i miał na śląsku mnóstwo zakladow produkcyjnych i nieruchomości, szkoda że nic po nim nie odziedziczylismy ;)

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 22 lis 2015, o 12:46

Nie wiem czy to fajnie chwalić się żydowskimi korzeniami :( A nosek krzywy Pani ma?:P

@Sachen
Ano to ta strona xd bo nawet jestem zalogowany na koncie dalej xd, tylko że płatne to bulestwo

Sachen

Postprzez Sachen » 22 lis 2015, o 13:18

Matii napisał(a):@Sachen
Ano to ta strona xd bo nawet jestem zalogowany na koncie dalej xd, tylko że płatne to bulestwo

Właśnie dlatego odkładam sobie ten portal na czasy, gdy będę miał ekstra kasę na takie rzeczy. Z drugiej strony im dłużej będę to odkładał, tym mniej ciotek będę mógł zapytać o korzenie. :(

Ale interesuje mnie ten temat, odkąd na Naszej Klasie zaprosił mnie profil "Matelscy herbu Korwin".
https://pl.wikipedia.org/wiki/Korwin_%2 ... achecki%29
Ciekawe czy taki sam herb ma Krul <kekeke>

MarcinAFC napisał(a):kiedyś ktoś z rodziny dziadka wyemigrował do NY

U mnie brat dziadka wyjechał do Francji i kiedyś jak przeglądałem Facebooka, to sporo znalazłem Pierre'ów. Ciekawe czy to jego potomkowie. <pasztet>

Edit:
Jest też opcja, żeby wynająć kogoś, żeby odwalił całą robotę za Ciebie :P np. tu
http://worwag.pl/biuro/cennik/

Afc

Postprzez Afc » 22 lis 2015, o 14:47

Drogi Wiktorze14,

Patrząc na ciebie, mam nieodparte wrażenie, że wywodzisz się od szympansów. Mam nadzieję, że pomogłem!

Pozdrawiam,
Afc

GreenUp
Zasłużeni

Postprzez GreenUp » 22 lis 2015, o 15:48

Jaki Wiktor14? O co chodzi?

MarcinAFC
Zasłużeni

Postprzez MarcinAFC » 22 lis 2015, o 16:13

Afc - patrząc na ciebie jesteś tylko wypadkiem przy pracy twojej mamy. Zakładając temat pisałem wyraźnie że nie chcę tutaj wypowiedzi takich imbecylów jak ty więc zamknij mordę i idź być debilem gdzie indziej bo tutaj temat twojej marnej osoby został już wyczerpany. Bez pozdrowień.

Pozostałym dziękuję za włączenie się do dyskusji i za linki.
"I had Lauren behind me, if anyone kicked me, he would kick the shit out of him." - Freddie

Stokrotka

Postprzez Stokrotka » 22 lis 2015, o 17:36

Mati nos mam o normalnych wymiarach a jakieś żydowskie korzenie się u kazdego znajdą ;)

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 22 lis 2015, o 17:49

Na pewno u mnie nie! Jestem czystym aryjczykiem!
http://img.sadistic.pl/pics/c21bb06fb172.jpg

Powrót do Hyde Park