Sztuki walki

Miejsce do rozmów wszystkich o wszystkim. Forum im. K14.
Alfson
Zasłużeni

Re: Sztuki walki

Postprzez Alfson » 16 paź 2016, o 16:52

Propsy Afc, ciekawie to wyglada <spoko>, ale właśnie - tylko wygląda, czy serio jest skuteczne :P?

Sam trenowałem w polsce Kickboxing, ale w sumie dlatego, że klub był wyjebany w kosmos i miałem dobrych ziomeczków tam. w UK próbowałem, ale to nie to samo :/. Ostatnio się spasłem i myślałem nad jakimś sportem - póki co siłka i może pochodzę na Muay Thai.
shawty, I should be logo

Afc
Zasłużeni

Postprzez Afc » 16 paź 2016, o 16:55

jeśli chodzi o samoobronę, to jest bardzo skuteczne

Szini
Zasłużeni

Postprzez Szini » 16 paź 2016, o 17:50

ArminVanBurczyk napisał(a):To Ty nie potrafiłeś nóg podnieść?

Teraz pewnie umie szpagat.

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 16 paź 2016, o 19:50

Afc napisał(a):jeśli chodzi o samoobronę, to jest bardzo skuteczne

Pamiętajze każda sztuka walki jest traktowana jako Biała broń. Sklepiesz w samoobronie dresa i pójdziesz za kratki. Więc still better run

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » 16 paź 2016, o 20:58

deadmau5 napisał(a):Sklepiesz w samoobronie dresa i pójdziesz za kratki

Tutaj nieco sprostuję bo trochę robiłem researchu w tym temacie. Jest to trochę zaszufladkowana opinia na podstawie kilku zmanipulowanych procesów.

Media często robiły reportaże o osobach, które siedzą w więzieniu za przekroczenie obrony koniecznej. Często ci ludzie płaczą, opowiadają swoją historię, a telewizja pokazuje tylko ich wypowiedzi i suche fakty, bez przedstawienia faktów i argumentów w sądzie.

Jasne, że są prokuratorzy i prokuratorzy. Znajdzie się wiele przykładów, gdzie ludzie trafili za kratki, a nas chwyta za gardło, bo stawiamy się w sytuacji, kiedy to my musielibyśmy bronić swojej rodziny. Jednak jest dużo więcej przykładów, gdzie sąd uniewinnia osoby, które nawet zabiły oprawców przy pomocy noża! Nie udusili, nie pobili na śmierć, tylko zadźgali nożem.
http://www.poranny.pl/magazyn/art/53609 ... ,id,t.html

Tylko oczywiście artykuł pojawia się na nikomu nieznanym portalu... TVN, TVP woli przedstawiać bardziej burzliwe tematy, a większe oburzenie wzbudza były żołnierz, który mając pozwolenie na broń zabił dwóch bandytów, którzy chcieli go okraść w jego domu:
https://www.youtube.com/watch?v=0Dwz3xyja7w

Jak ktoś jest ciekaw to niech poczyta sobie o całym procesie. Pan twierdzi, że postrzelił oprawców w nogi, pominął to, że wpakował w nich cały magazynek, a następnie zawinął w worki i zamiast zadzwonić na policję zadzwonił po kolegę, żeby pomógł mu się pozbyć ciał.

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 19 paź 2016, o 23:10

Nie chce mi sie czytać, ale jeżeli do mnie wbiliby na chatę jacyś kolesie żeby mi wpierdolić na śmierć, a ja miałbym pod ręką tylko nóż kuchenny i bym trafił chociaż jednego typa to znaczy ze nie jest to samoobroną?

Szczerze? Ja chciałbym posiadać legalnie broń i mieć pewność, ze jak wjedzie mi na chatę 5 koksów bo ktoś ich nasłał, to mogę skorzystać sobie np z takiego uzi zabić ich nie ponosząc żadnych konsekwencji, o ile strzelam od przodu a nie w plecy. Tak jest w usa, jak się zastrzeli typa celując w plecy to jest nie fair, bo to oznacza ze chciał spierdolić. W innym przypadku jak ktos nieproszony wchodzi na moją posesję to mam prawo go odpalić. USA ma piękne prawo.

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 20 paź 2016, o 00:40

Mafia napisał(a):Nie chce mi sie czytać, ale jeżeli do mnie wbiliby na chatę jacyś kolesie żeby mi wpierdolić na śmierć, a ja miałbym pod ręką tylko nóż kuchenny i bym trafił chociaż jednego typa to znaczy ze nie jest to samoobroną?

Szczerze? Ja chciałbym posiadać legalnie broń i mieć pewność, ze jak wjedzie mi na chatę 5 koksów bo ktoś ich nasłał, to mogę skorzystać sobie np z takiego uzi zabić ich nie ponosząc żadnych konsekwencji, o ile strzelam od przodu a nie w plecy. Tak jest w usa, jak się zastrzeli typa celując w plecy to jest nie fair, bo to oznacza ze chciał spierdolić. W innym przypadku jak ktos nieproszony wchodzi na moją posesję to mam prawo go odpalić. USA ma piękne prawo.

Prócz tego do posiadania broni przez każdego <spoko>
Wszystko jest do wyjaśnienia w sądzie. Chodziło mi o to że ogólnie sztuki walki są uznawane jako broń i trzeba uważać żeby tej broni czasem nie nadużyć. A tak po za tym jestem za tym żeby bić dresów po czerepach.

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » 20 paź 2016, o 07:56

Mafia napisał(a):Szczerze? Ja chciałbym posiadać legalnie broń i mieć pewność, ze jak wjedzie mi na chatę 5 koksów bo ktoś ich nasłał, to mogę skorzystać sobie np z takiego uzi zabić ich nie ponosząc żadnych konsekwencji, o ile strzelam od przodu a nie w plecy. Tak jest w usa, jak się zastrzeli typa celując w plecy to jest nie fair, bo to oznacza ze chciał spierdolić. W innym przypadku jak ktos nieproszony wchodzi na moją posesję to mam prawo go odpalić. USA ma piękne prawo.

I to jest słuszne.
Mafia napisał(a):USA ma piękne prawo.

Zacznijmy od tego, że nawet mordując w zemście możesz zostać usłaskawiony. Wystarczy tylko dobra ława przysięgłych, dobry prawnik i przekupiony lekarz.

Carb

Postprzez Carb » 23 paź 2016, o 03:09

Przeci
Mafia napisał(a):USA ma piękne prawo.

zapominasz, że każde prawa pozostawiają miejsce na interpretację. Także w USA werdykt jest zależny od opinii, a nie zapisów prawnych (czego właściwie nie krytykuję - nie da się "na sztywno" zapisać ludzkich praw). Na opinię zawsze można wpłynąć, potrzeba odpowiednich środków.

Ogólnie nie przepadam za kastą sędziowską w Polsce, a zagranicą pewnie jest podobnie. Ale staram się być obiektywny. W przypadku "obrony własnej" wydanie decyzji nie zawsze jest takie łatwe. Dochodzi do bójki pod barem, facet w obronie własnej zabija pięściami napastnika. Ale nie ma żadnych świadków - jaką sąd może mieć pewność, że to obrońca nie zaatakował?

Może nie wiecie. Ale na całym świecie dochodzi do spraw "gwałtów małżeńskich". Żona twierdzi, że mąż zmusił ją do seksu gdy nie miała ochoty. Facet twierdzi, że odbyli stosunek normalnie, ale żona się chcę na nim odegrać za... nie ważne za co.

Sąd nie posiada żadnych dowodów poza zeznaniami dwójki małżonków. Podejmując złą decyzję może zrobić gwałciciela z prawego gościa albo uniewinnić domowego tyrana...

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » 23 paź 2016, o 09:50

Dokładnie <spoko> <piwo>

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park