Co ogląda kanonier?

Miejsce do rozmów wszystkich o wszystkim. Forum im. K14.
Bóg

Re: Co ogląda kanonier?

Postprzez Bóg » 2 maja 2017, o 13:49

Jeśli chodzi o zaległości kinowe, to ja w końcu zobaczyłem wszystkie 4 filmy z cyklu "Planeta Małp".

1 film (1968) - 7/10
2 film (2001) - 7.5/10
3 film (2011) - 8/10
4 film (2014) - 11/10

Myślałem, że to jakieś takie klasyczne śmieszno-głupie filmy familijne, ale byłem w wielkim błędzie. 4 film z tej serii to istne arcydzieło, dawno nie byłem tak wciągnięty i zaangażowany emocjonalnie w fabułę filmu.
Polecam mega, wystarczy przed tym 4 filmem zobaczyć tylko trzeci film, a właściwie trzeba to zrobić. Pierwszych dwóch nie trzeba w ogóle oglądać.

Btw - w lipcu premiera kolejnej części, tworzącej trylogię wraz z 3 i 4.

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » 2 maja 2017, o 14:21

Jeżeli chodzi o całe serie filmów to ja ostatnio pojechałem całego Marvela od strony Avengersów (bez seriali). Teraz bedę się zabierał za Spider-Mana, później X-meni, a na koniec DC.

Bóg

Postprzez Bóg » 19 cze 2017, o 22:46

Żeby komuś nie przyszło do głowy, aby iść do kina na Mumię <lol> Chryste, co za paździerz. Jeszcze ta słodka, odpicowana buźka Toma Kruza. Eh. Niech ten chłop sobie jest nawet dobrym aktorem, ale niech gra w jakichś romansidłach, komediach, czy innych luźnych filmach, a nie kurde w filmie, który ma niby zapoczątkować dark universe.

Za to polecam Króla Artura. Genialny film. Wyszedł nawet trochę w takim wiedźminowatym klimacie. Jeden z najlepszych filmów fantasy jaki widziałem w życiu. A jeśli by się tak zastanowić, to nawet najlepszy.

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 20 cze 2017, o 01:25

Ja wypiszę parę filmów, które w tym roku obejrzałem i mnie zafascynowały. Nie wszystkie są nowe i możliwe, że część z nich lub wszystkie widzieliście, ale polecam:
- Lista Schindlera (1993)
- Pianista (2002)
- Teoria Wszystkiego (2014)
- Manchester by the Sea (2016)
- Siedmiu wspaniałych (2016)

Pierwsze 2 to klasyka i perfekcja. Kolejne 3 to w miarę nowe filmy. Ostatni jest z kolei, może najlepiej powiedzieć nową wersją filmu sprzed ponad 50 lat. Polecam :)
Obrazek

Bóg

Postprzez Bóg » 22 cze 2017, o 09:41

Jeszcze co do Króla Artura - w jednej scenie sobie pomyślałem, "kurde, ale ten aktor podobny do Beckhama", a dziś się dowiaduję, że serio Beckham zagrał w tym filmie <pasztet>

Link:
https://www.youtube.com/watch?v=UtFRn_aGXhc

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 22 cze 2017, o 10:33

Bóg napisał(a):Za to polecam Króla Artura.

Muszę się zgodzić, bardzo porządne kino rozrywkowe. Scenografia, dialogi, aktorstwo wszystko na plus, przy tym zabiegi typowe dla tego reżysera, jesli ktoś lubi Snatcha i Lock Stock to raczej będzie zadowolony <spoko>

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 22 cze 2017, o 12:05

Hm a w stanach podobno Artur miażdżony przez recenzje

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 22 cze 2017, o 12:56

Właśnie wczoraj znajomy o tym wspominał. Nie wiem za bardzo z czego to wynika, może z podejścia, może zbyt dużo osób się nastawia na typową legendę o brave sir arthurze, a film w pewnym sensie ma dosyć nowoczesną stylistykę.

Bóg

Postprzez Bóg » 22 cze 2017, o 23:32

deadmau5 napisał(a):Hm a w stanach podobno Artur miażdżony przez recenzje

brld napisał(a):Właśnie wczoraj znajomy o tym wspominał. Nie wiem za bardzo z czego to wynika, może z podejścia, może zbyt dużo osób się nastawia na typową legendę o brave sir arthurze, a film w pewnym sensie ma dosyć nowoczesną stylistykę.

Co kraj, to gusta. W Polsce klimaty fantasy są od lat ewidentnie na topie, nie bez powodu jesteśmy największym "fanclubem" serii gier Gothic, Wiedźminy (gry) jeszcze bardziej nakręciły hype na te klimaty. A sceny akcji z "Król Artur" są niczym z przerywników filmowych z Wiedźmina 3. Tak więc - trudno się dziwić, że Polakom się podoba i zbiera dobre opinie.

A to, że film się nie zwróci, to wg mnie głównie przez to, że większość osób patrząc na tytuł myśli, że to film historyczny, a nie fantasy. A jako że historyczny - to wypinają tyłek na taki film, bo takie filmy przeważnie są nudne, więc ludzie nie idą do kina, a potem jeszcze wystawiają negatywną opinię na portalach. No bo - "nie mam/nie byłem/nie doświadczyłem/nie interesuje mnie, więc to coś jest chujowe!111".

Ten film poprostu nie ma tytułu/opisu/zwiastunów, takich aby przyciągnął tłumy do kina.

Ja w kinie byłem z moją kobietą, na sali oprócz nas nikogo nie było. I to w sobotę popołudniu. Ehh. No ale bulwa na pierdolonej Mummi to było bulwa z 1/3 sali wypełnione, i to w środku tygodnia. Chory świat. Chore pojeby. No ale co tu się dziwić. Jak byłem na Wołyniu to ludzie obok mnie wpierdalali popcorn i żelki podczas scen ucinania głów małym dzieciom albo podczas gwałtu.
Oczywiście co jakiś czas były śmiechy, bo coś było minimalnie zabawne, więc trzeba drzeć mordę. No tak, entertejment jest najważniejszy! Śmiech to zdrowie! Carpe Diem!

TheGunner

Postprzez TheGunner » 23 lip 2017, o 18:04

Ja mam zamiar wybrać się na Dunkierkę Christophera Nolana - podobno świetny. Może ktoś był i podzieli się wrażeniami?

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 24 lip 2017, o 03:30

Ja jeszcze nie byłem, ale też mam zamiar. Dodatkowo chcę obejrzeć Króla Artura najnowszego, bo podobno też genialny.
Obrazek

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 24 lip 2017, o 08:33

Artur genialny raczej nie jest, ale całkiem porządny. Takie przyzwoite fantasy, bardzo zgrabnie nakręcone, od razu można poznać styl Guya.

Bóg

Postprzez Bóg » 24 lip 2017, o 19:30

TheGunner napisał(a):Ja mam zamiar wybrać się na Dunkierkę Christophera Nolana - podobno świetny. Może ktoś był i podzieli się wrażeniami?

Byłem dzisiaj. Umierałem z nudów. Mało kiedy jestem w stanie powiedzieć, że jakiegoś filmu nigdy nie zobaczę drugi raz, w przypadku Dunkierki jednak tak jest. Praktycznie na każdym filmie w kinie szlag mnie trafia, jak muszę się iść wysikać, na Dunkierce jednak mógłbym iść śmiało klocka walnąć, a i tak bym nic istotnego nie przegapił.

Bomba, statek, bombowiec, statek tonie, myśliwiec, żołnierze toną, statek tonie, woda, zestrzelono myśliwiec, żołnierze toną, myśliwiec, bomba, statek tonie, bomba, bombowiec, żołnierze toną, myśliwiec, woda, woda, zestrzelono bombowiec, statek tonie, bomba, zestrzelono myśliwiec, woda, żołnierze toną, woda, statek.

Audio-wizualnie to istne arcydzieło, choć w IMAXie już mi łeb rozwalało, bodaj gdzieś przy 63 pierdolnięciu bomby.
Grał tam niby Hardy, choć ciężko było to zauważyć, bo cały film siedział w samolocie w masce.
Jedyne sensowne momenty tego filmu działu się na małym kutrze, Mark Rylance super rola.

Niby są tam jakieś 3 linie czasowe, czy coś, takie typowe nolanowe zabawy narracją, ja tam tego nawet nie byłem w stanie zauważyć, bo tam wszystko wyglądało tak samo i tak samo nie angażowało.

Może gdybym był Brytyjczykiem, zafascynowanym WW2, to ten film by mnie uwiódł, nie jestem jednak ani jednym, ani drugim, więc pozostaje mi jedynie żałować zmarnowanych 2 godzin życia.
W tym roku idę jeszcze tylko na Wojnę o Planetę Małp i obowiązkowo na nowego Blade Runnera.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 24 lip 2017, o 21:12

Bóg napisał(a):Byłem dzisiaj. Umierałem z nudów. Mało kiedy jestem w stanie powiedzieć, że jakiegoś filmu nigdy nie zobaczę drugi raz, w przypadku Dunkierki jednak tak jest. Praktycznie na każdym filmie w kinie szlag mnie trafia, jak muszę się iść wysikać, na Dunkierce jednak mógłbym iść śmiało klocka walnąć, a i tak bym nic istotnego nie przegapił.

Też byłem i trochę się zawiodłem, ale aż tak to nie. To NIE JEST film w stylu Szeregowca Ryana czy Hacksaw Ridge! Jeśli ktoś ma zamiar pójść zobaczyć film z fabułą, to to nie jest taki film. To raczej niesamowicie nakręcony obraz "dokumentujący" to wydarzenie, pokazany z 3 perspektyw. Bardzo mało jest tam dialogów, więc nie będzie tu filozoficznych rozważań Spider-Mana o Bogu, czy zakładów jak Tom Hanks ma na imię.
Dla mnie takie 7/10. Nie, jednak 6, bo jak na ewakuację 300 tys. żołnierzy, to ta plaża była zajebiście pusta.
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Abel

Postprzez Abel » 24 lip 2017, o 22:37

Moja recenzja dunkierki ,, jak idziesz na wojne to absolutnie nie bierz ze soba niszczycieli"
A Krol artur to jawna beka, ruchanie madony robi swoje
Podpis niezgodny z regulaminem. Sorry Qbson.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park