Czas sobie odpowiedzieć o co my gramy

Miejsce do dyskusji na bliżej nieokreślone tematy związane z Arsenalem. Forum im. Mariusza.
Mafia
Zasłużeni

Re: Czas sobie odpowiedzieć o co my gramy

Postprzez Mafia » 20 gru 2016, o 11:50

miniroch napisał(a):3 punkty. I spójrz na sklad Live, i na nasz, i jeszcze raz na Live, i jeszcze raz na nasz. Siedzę na koniu.
Wenger budował skład, który mamy obecnie, latami, Klopp zrobił to w parę chwil, w dodatku na papierze Lovren, Klavan, Clyne wyglądają troszkę słabiej, niż Mustafi, Kościelny, Bellerin..

Dokładnie. Przecież my mamy porównywalny skład z City, czy Chelsea i na pewno lepszy od LFC.

Z Evertonem powinniśmy byli wygrać, z City zremisować. Wtedy można by było mówić, że w końcu poważnie liczymy się w walce o mistrzostwo. Jak zwykle w ważnych meczach dajemy dupy i wyglądamy jak cipy. Druga sprawa jest taka- nie mamy zastępcy dla Santiego. W tamtym sezonie jak ten mały geniusz wypadł tez posypał się środek.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 20 gru 2016, o 15:39

BKL napisał(a):Widzisz, to jakby nie patrzeć zasługa naszego trenerjo że mamy takich piłkarzy. Tak, tego samego, którego wielu krytykuje za brak sprowadzenia wc plejerów <spoko>

No spoko, tylko ciężko porównać transfery Wengera, do transferów Kloppa, patrząc na takie rzeczy jak staż pracy tego drugiego w Live, politykę finansową, ogólny budżet zespołów, zaufanie zarządu, nawet markę zespołu. Jednak zadanie Jurgena wydaje mi się w kwestii transferów trudniejsze, tak jak pisałem, Wenger tą ekipę buduję od lat, przed Kloppem jeszcze mnóstwo pracy, zanim będzie w stanie ściągać zawodników porównywalnych z naszymi.

knote
Zasłużeni

Postprzez knote » 20 gru 2016, o 16:14

Transfery to jedno, ale bulwa jak gra Pool, a jak gramy my. U nas od kilku kolejek jest obraz nędzy i rozpaczy. U kilku graczy nie widać zaangażowania, a mimo to ciągle grają. Często w Arsenalu gra się za nazwisko (Ramsey, Walcott, czy teraz Ozil).
Wenger Out!

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 23 sie 2017, o 14:35

Kolejna ciekawostka, którą usłyszałem wczoraj tym razem w Arsenal Vision Podcast. grzyb postanowił zatrzymać Alexisa, Ozila, Żiru i OXa (rezygnując pewnie z jakichś ponad 150 baniek), co wskazuje na olanie planów długofalowych i chęć osiągnięcia sukcesu tu i teraz. No ale jeśli tak, to czemu do bulwy nędzy nie idzie za ciosem i kupił tylko Lacę (Kolas za darmo)?!

Obrazek

Jeśli tak ma wyglądać jego ostatnia (tak, wiem, że przedłuży) próba, to ja pier... Został jeszcze tydzień i oczywiście możemy kupić 3 koksów po 50 mln każdy, ale sezon już się zaczął i z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej w plecy.
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Jake

Postprzez Jake » 23 sie 2017, o 23:34

Oprócz Lemura nie ma szans na nowe zakupy ;)

Blok defensywny to Koscielny, Mustafi, Holding, Monreal, Kolasinac, Mertesacker, Chambers, i dobrze wiemy, że Naczos w planach Wengera stał się już CB.

W środku pola też komplet: Ramsey & Xhaka, rotujący Elneny + Coq, w tle Wilshere i Cazorla. Wyobrażacie sobie Wengera, który kupi za gruby hajs w ostaniej chwili kogoś na miejsce Aarona lub Granita? Tym samym przekreślając swoje wybory w ostatnich latach grubą kreską, de facto przyznając się do porażki?

<hahaha>

No ale jest szansa, że kupimy jeszcze kogoś do rotacji, chociaż nic więcej niż ten Seri nam nie przyjdzie.

Wahadła są już obstawione i wiemy co się tam dzieje. Bellerin i Ox , plus Sead / Naczos i ten szybki youngster.

W formacji ofensywnej znalazłoby się natomiast miejsce dla Lemara. Trójka z przodu może grać i szeroko, i wąsko, i wersji 1-2, jak i 2-1.

knote
Zasłużeni

Postprzez knote » 24 sie 2017, o 13:35

Ten sezon zapowiada się na jeden wielki cyrk w wykonaniu Arsenalu. 5 miejsce na koniec poprzedniego sezonu, kadrę wzmocniliśmy tylko napastnikiem i lewym obrońcą. 2-3 kontuzje i jesteśmy standardowo w tyłku. Co robi Grzyb? Nic, bo po co?
Ale nie jestem zaskoczony. Tego się spodziewałem. <spoko>
Wenger Out!

Jake

Postprzez Jake » 24 sie 2017, o 14:27

Transfery to jedno, ale niewykorzystanie potencjału kadry bije po oczach. Nie wierzę, że pary Ramsey & Xhaka nie da się ustawić tak, by byli topową konfiguracją ligi.

Dużo się mówi o nowym defensywnym pomocniku, tymczasem Arsene mógłby po prostu kazać Ramseyowi ryglowac środek, zamiast zachęcać go do rajdów w pole karne rywali.

No ale pewnych rzeczy nie da się zrobić bez rezygnacji z kluczowych założeń wengerball. Czemu jeszcze do tego nie doszło - cholera wie.

NaliniAFC

Postprzez NaliniAFC » 24 sie 2017, o 15:28

Jake napisał(a):Oprócz Lemura nie ma szans na nowe zakupy ;)

Na Lemura też już nie ma szans.

Bóg

Postprzez Bóg » 28 sie 2017, o 19:35

[*] RIP [*] Arsenal Londyn 1886-2017 [*] RIP [*]

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 1 wrz 2017, o 10:41

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 3 wrz 2017, o 18:50

Ostatnio łatwo zauważyć, że kibice za wyniki, grę i w ogóle całe gówno, jakie się dzieje w klubie winią w pierwszej kolejności Kroenkego. Oczywiście uważam, że bez niego byłoby nam lepiej, ale co by o nim nie mówić, "dał" nam takich piłkarzy, że w styczniu prawie wszyscy uważali, że wzmocnienia nie są nam potrzebne i nie ma potrzeby nikogo kupować (może oprócz napastnika, ale wtedy nikt nie był do wyjęcia). Czemu więc z taką paką gramy to, co gramy? Czy to Kroenke sadza na ławie w pierwszym ważnym meczu w lidze nasz rekordowy transfer i najlepszego LB Bundesligi (a na jego pozycji gra prawego obrońcę, mimo że mieliśmy jeszcze dwóch innych LB)? Czy to on wystawia gościa, który za chwilę przejdzie do klubu, z którym właśnie gramy albo robi chore zmiany? Zestawcie sobie nas z poolem - pozycja po pozycji na papierze bijemy ich na głowę chyba we wszystkich 11 przypadkach. Zresztą przy Chelsea, City czy ******* też nie mamy się czego wstydzić. Jestem pewien, że tylko w tej jest kilku trenerów, którzy osiągnęliby z tymi piłkarzami więcej.
Owszem, Amerykanin jest złym właścicielem, ale dla mnie prawdziwym rakiem toczącym ten klub jest grzyb. Nawet gdyby przyszli Lemar, Seri i Van Dijk, to on i tak znalazłby jakiś sposób, żeby to wszystko spier... po raz n-ty z rzędu. Tak że priorytetem dla mnie milion razy ważniejszym jest #grzybout, a potem można mieć nadzieję, że znudzimy się Stanowi i sprzeda nas szejkom.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 3 wrz 2017, o 19:37

Gramy o pozycje 7-10.

Wracam do tego postu na koniec sezonu <tancze>
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 3 wrz 2017, o 22:51

Benson napisał(a):Ostatnio łatwo zauważyć, że kibice za wyniki, grę i w ogóle całe gówno, jakie się dzieje w klubie winią w pierwszej kolejności Kroenkego. Oczywiście uważam, że bez niego byłoby nam lepiej, ale co by o nim nie mówić, "dał" nam takich piłkarzy, że w styczniu prawie wszyscy uważali, że wzmocnienia nie są nam potrzebne i nie ma potrzeby nikogo kupować (może oprócz napastnika, ale wtedy nikt nie był do wyjęcia). Czemu więc z taką paką gramy to, co gramy? Czy to Kroenke sadza na ławie w pierwszym ważnym meczu w lidze nasz rekordowy transfer i najlepszego LB Bundesligi (a na jego pozycji gra prawego obrońcę, mimo że mieliśmy jeszcze dwóch innych LB)? Czy to on wystawia gościa, który za chwilę przejdzie do klubu, z którym właśnie gramy albo robi chore zmiany? Zestawcie sobie nas z poolem - pozycja po pozycji na papierze bijemy ich na głowę chyba we wszystkich 11 przypadkach. Zresztą przy Chelsea, City czy ******* też nie mamy się czego wstydzić. Jestem pewien, że tylko w tej jest kilku trenerów, którzy osiągnęliby z tymi piłkarzami więcej.
Owszem, Amerykanin jest złym właścicielem, ale dla mnie prawdziwym rakiem toczącym ten klub jest grzyb. Nawet gdyby przyszli Lemar, Seri i Van Dijk, to on i tak znalazłby jakiś sposób, żeby to wszystko spier... po raz n-ty z rzędu. Tak że priorytetem dla mnie milion razy ważniejszym jest #grzybout, a potem można mieć nadzieję, że znudzimy się Stanowi i sprzeda nas szejkom.

dokladnie. Wiele razy mowilismy na tym forum zeby brac Kloppa jak byl dostepny. Nie twierdze ze mialby z nami zaraz zrobic mistrza, w tych czasach nawet taki Mou majac dosłownie nieograniczony budzet nie jest w stanie z marszu zrobic mistrza. Ale u Kloppa widac już progres, jest gra, jest zawzięcie, oni chca dla niego walczyć, a u nas jest chuj.

Dlatego ja bym chciał Simeone, on potrafi zrobić drużynę pitbulli i mysle ze szanse jakies bysmy mieli, bo on tam w Atleti tez juz jakby sie wypalił.

NaliniAFC

Postprzez NaliniAFC » 3 wrz 2017, o 23:10

Cały ten bajzer a klubie jak i zarządzie podsumowuje oferta w DD 100 mln za Lemara oraz zostawienie w klubie Ozila i Sancheza bez kontraktów.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 5 wrz 2017, o 00:51

Benson napisał(a):Ostatnio łatwo zauważyć, że kibice za wyniki, grę i w ogóle całe gówno, jakie się dzieje w klubie winią w pierwszej kolejności Kroenkego. Oczywiście uważam, że bez niego byłoby nam lepiej, ale co by o nim nie mówić, "dał" nam takich piłkarzy, że w styczniu prawie wszyscy uważali, że wzmocnienia nie są nam potrzebne i nie ma potrzeby nikogo kupować (może oprócz napastnika, ale wtedy nikt nie był do wyjęcia). Czemu więc z taką paką gramy to, co gramy? Czy to Kroenke sadza na ławie w pierwszym ważnym meczu w lidze nasz rekordowy transfer i najlepszego LB Bundesligi (a na jego pozycji gra prawego obrońcę, mimo że mieliśmy jeszcze dwóch innych LB)? Czy to on wystawia gościa, który za chwilę przejdzie do klubu, z którym właśnie gramy albo robi chore zmiany? Zestawcie sobie nas z poolem - pozycja po pozycji na papierze bijemy ich na głowę chyba we wszystkich 11 przypadkach. Zresztą przy Chelsea, City czy ******* też nie mamy się czego wstydzić. Jestem pewien, że tylko w tej jest kilku trenerów, którzy osiągnęliby z tymi piłkarzami więcej.

absolutnie 100% racji w każdym zdaniu, poza
Benson napisał(a):a potem można mieć nadzieję, że znudzimy się Stanowi i sprzeda nas szejkom.

miliarderom nie nudzą się pieniądze

ale przede wszystkim to co piszesz o drużynie, nikt nie może zaprzeczyć, ze mamy jakość na papierze i to jest i powinien być wyznacznik naszej jakości boiskowej i to teraz, bo na serio, kroenke jeszcze nie jest takim problem jaikim będzie za kilka lat.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Arsenal