Ciekawostki o Arsenalu

Miejsce do dyskusji na bliżej nieokreślone tematy związane z Arsenalem. Forum im. Mariusza.
brld
Zasłużeni

Re: Ciekawostki o Arsenalu

Postprzez brld » 5 sty 2017, o 17:45

miniroch napisał(a):
brld napisał(a):Jeśli nasz nowy trener po 5 miesiącach pracy będzie na 4 miejscu też będzie porażką?

A może sukcesem?

Jedyne co jest pewne w tej sytuacji, to fakt, że większa ilość punktów nie jest oznaką regresu :P
Nie nazwałbym tego ani sukcesem, ani porażką, ocena pracy po tak krótkim czasie nie jest miarodajna moim zdaniem. Zobacz Pool, po pierwszych pięciu miesiącach pod Kloppem było widać, że grają inaczej, po kolejnych pięciu widać, że ta gra zaczyna przynosić efekty.

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 9 sty 2017, o 02:50

freelanc3r napisał(a):gdzie ty widzisz tam bdb skład?

A bulwa nie? <lol>

Ja tam też byłem zwolennikiem Guardioli. Niestety poszedł do City i teraz szczerze to mu życzę jak najgorzej. Normalne przecież :P Ale na ten moment bym go nie skreślał. Ma zajebiste zasoby finansowe, więc na pewno znajdzie sobie odpowiednich zawodników do swojej filozofii. Z Barceloną, czy Bayernem miał łatwiej bo tam było już wszystko, bo co miał niby tam budować?

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 9 sty 2017, o 08:22

Mafia napisał(a):A bulwa nie? <lol>

W pierwszej chwili tez tak pomyślałem, ale na spokojnie popatrz jakich ma bramkarzy, jaki środek obrony, ile lat mają boczni obrońcy, kogo ma w środku pola i kto jest zmiennikiem Aguero :)
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 9 sty 2017, o 09:25

Benson napisał(a):ale na spokojnie popatrz jakich ma bramkarzy

Sam sobie ściągnął :D

Benson napisał(a): jaki środek obrony

Jak my ściągaliśmy Mustafiego, Guardiola kupił Stonesa. Zresztą, Otamendi to był "ten lepszy niż Mustafi" ;)

Benson napisał(a):ile lat mają boczni obrońcy

Wszyscy po 31. Monreal ma 30, a Debuchy 31 ;)

Benson napisał(a):kogo ma w środku pola

Już bez przesady. Gundogan, Kevin de Bruyne, David Silva, Fernandinho też ogólnie nie jest zły (choć jak widać cierpi na to samo co Xhaka), a dziadek Toure ostatnio też się odnalazł. Na pewno to nie jest słaby środek pola.

Benson napisał(a):kto jest zmiennikiem Aguero :)

To trochę jak "ale ta Barca słaba, zobacz, kogo mają za Messiego!".

Jasne, że trochę wzmocnień im potrzeba, bo obrona się zaraz posypie, środek pola też trzeba odmłodzić, ale to jest do zrobienia w jednym okienku transferowym. Na pewno mają lepszą pakę od Tottenhamu i Liverpoolu, powiedziałbym, że porównywalną z naszą. Tylko Chelsea jest pod tym względem poziom wyżej, tam mają naprawdę duże pole do popisu.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 9 sty 2017, o 10:30

miniroch napisał(a):Sam sobie ściągnął

Tzn. że są dobrzy? Bo przypominam, że dyskusja dotyczy tego, czy skład jest dobry.

miniroch napisał(a):Jak my ściągaliśmy Mustafiego, Guardiola kupił Stonesa. Zresztą, Otamendi to był "ten lepszy niż Mustafi" ;)

Patrz wyżej. Czy środkowi Stones, Otamedi, Mengele i zmarły Kompany to jest to, co chciałbyś w Arsenalu?

miniroch napisał(a):Wszyscy po 31. Monreal ma 30, a Debuchy 31 ;)

A Bellerin i Gibbs mniej.

miniroch napisał(a):Już bez przesady. Gundogan, Kevin de Bruyne, David Silva, Fernandinho też ogólnie nie jest zły (choć jak widać cierpi na to samo co Xhaka), a dziadek Toure ostatnio też się odnalazł. Na pewno to nie jest słaby środek pola.

Nie chodzi mi o KDB i Silvę, tylko bardziej DM/CM. Fernando i -dinho szału IMHO nie robią, a Yaya już się kończy. Zapomniałem o Gundoganie, ale on i tak nie żyje :)

miniroch napisał(a):To trochę jak "ale ta Barca słaba, zobacz, kogo mają za Messiego!"

Neymar i Suarez (każdy z nich może grać na pozycji steryda), to jednak minimalnie wyższa półka od tego łebka z Wisły.

miniroch napisał(a):Na pewno mają lepszą pakę od Tottenhamu i Liverpoolu

To wiadomo.

miniroch napisał(a):Jasne, że trochę wzmocnień im potrzeba

To też - patrz wyżej.

miniroch napisał(a):to jest do zrobienia w jednym okienku transferowym

OK, pod warunkiem, że wydasz z 500 baniek i wprowadzisz do składu z miejsca z 7-8 nowych zawodników :D

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 9 sty 2017, o 11:25

Benson napisał(a):
miniroch napisał(a):to jest do zrobienia w jednym okienku transferowym

OK, pod warunkiem, że wydasz z 500 baniek i wprowadzisz do składu z miejsca z 7-8 nowych zawodników :D

Mówimy o City, nie United ;)
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 10 sty 2017, o 11:03

Benson napisał(a):Tzn. że są dobrzy? Bo przypominam, że dyskusja dotyczy tego, czy skład jest dobry.

No tak, ale dyskusja jest w kontekście Guardioli, od tego się zaczęło. Patrząc na sam skład, ok, Bravo to patałach, Stones i Otamendi nie są lepsi. Jak przestaniesz patrzeć na Wengera, to i nasza paka jest znakomita.

Benson napisał(a):A Bellerin i Gibbs mniej.

I co ta młodość w przypadku Gibbsa nam daje? :D

Benson napisał(a):Nie chodzi mi o KDB i Silvę, tylko bardziej DM/CM. Fernando i -dinho szału IMHO nie robią, a Yaya już się kończy. Zapomniałem o Gundoganie, ale on i tak nie żyje :)

Szału nie robią, ale są solidni, aktualnie ciężko o dobrych DMów. A to, że Gundo nie żyje, to inna sprawa - u nas nie żyje Santi i popatrz, z czym musimy żyć - Elneny i Ramsey. Ronaldo też się już kończy, ale to nie znaczy, że nie jest mega atutem.

Benson napisał(a):Neymar i Suarez (każdy z nich może grać na pozycji steryda), to jednak minimalnie wyższa półka od tego łebka z Wisły.

No tak, czyli u nas zmiennikiem Bellerina jest Mustafi albo Gabriel, tylko wtedy szukamy zastępstwa na środek obrony. W ich przypadku jak wsadzisz Neymara albo Suareza za Messiego, to musisz wstawić jakiegoś Paco Alcacera.

Benson napisał(a):OK, pod warunkiem, że wydasz z 500 baniek i wprowadzisz do składu z miejsca z 7-8 nowych zawodników :D

Starczy zastępstwo za Aguero, zawodnik na CM, ktoś na środek obrony, a dalej to już powolne przemiany - to, że Kliszi i Sagna są już starzy nie znaczy, że są jacyś słabi, można mieć bdb skład oparty na dziadkach (patrz: Milany). 200 mln w jednym okienku na 3/4 grajków i będą mieli kozacką pakę, dla mnie już teraz to jest naprawdę dobry skład, który śmiało powinien iść łeb w łeb z Chelsea.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 10 sty 2017, o 11:42

miniroch napisał(a):Jak przestaniesz patrzeć na Wengera, to i nasza paka jest znakomita.

Nikt nie twierdzi, że nie jest :) IMHO mamy na papierze najsilniejszy skład w lidze (no ok, może oprócz chelsea).

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 16 sty 2017, o 21:19

Obrazek

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 16 sty 2017, o 21:26

3/11, ale w sumie wszystkie strzelałem <lol>

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 16 sty 2017, o 21:43

5, ale tylko Żiru był pewniakiem :D Ale niektóre paskudne, ten Jacka <lol>

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 16 sty 2017, o 21:56

Dla mnie Santi pewniakiem był :P
Obrazek

GreenUp
Zasłużeni

Postprzez GreenUp » 16 sty 2017, o 22:56

10/11 :)

OnlyAfc
Administrator

Postprzez OnlyAfc » 16 sty 2017, o 23:29

Dziarę Debuschy-ego na nodze rozpoznałem po bliźnie na kolanie :D 7/11 2x pomyliłem się na żiru

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 17 sty 2017, o 10:18

10/11 <tancze>
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Arsenal