Gabriel Paulista

Rozmowy na temat obecnych piłkarzy, trenerów Arsenalu, propozycjach i spekulacjach transferowych dotyczących Kanonierów. Forum im. Kapczana
Geniu

Re: Gabriel Paulista

Postprzez Geniu » 6 cze 2016, o 18:05

blizzarder napisał(a):Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest łatwiejszy? Uczyłem się hiszpańskiego 2,5 roku na studiach i może nie jestem ekspertem, ale na pewno nie jest łatwiejszy od angielskiego. Na sam czasownik "być" mają trzy słowa ser, estar i haber i trzeba wiedzieć jakiego użyć w danej sytuacji. Każdy ma własną odmianę przez osoby. Czas przeszły w hiszpańskim też do prostych nie należy, jest dużo czasowników nieregularnych, które w zależności od tego w jakim czasie są używane, brzmią jak zupełnie inne wyrazy.

Odczucia własne. Każdy język ma wyjątki i regułki, więc co to za argument? ^^ Jednemu łatwo wchodzi angielski, innemu niemiecki (sic) a innemu hiszpański. I pytanie o jakim poziomie tu mówimy, ale to raczej nie miejsce na te sprawy ;d

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » 7 cze 2016, o 08:56

blizzarder napisał(a):Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest łatwiejszy? Uczyłem się hiszpańskiego 2,5 roku na studiach i może nie jestem ekspertem, ale na pewno nie jest łatwiejszy od angielskiego. Na sam czasownik "być" mają trzy słowa ser, estar i haber i trzeba wiedzieć jakiego użyć w danej sytuacji. Każdy ma własną odmianę przez osoby. Czas przeszły w hiszpańskim też do prostych nie należy, jest dużo czasowników nieregularnych, które w zależności od tego w jakim czasie są używane, brzmią jak zupełnie inne wyrazy.

Ja się uczyłem 3 lata, jak dla mnie jest dużo łatwiejszy i bardziej intyuicyjny dla Polaków niż angielski.

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 7 cze 2016, o 09:19

Zgadzam sie z dzidzio. Podejrzewam, że jakbym mial sie nauczyc angielskiego i hiszpańskiego poświęcając tyle samo czasu na obydwa języki to hiszpański szybciej bym załapał.

blizzarder

Postprzez blizzarder » 10 cze 2016, o 15:33

Moze to zatem kwestia tego, ze angielski jest bardziej powszechny i wchodzi do glowy z gier, seriali, piosenek, filmow, plakatow, produktow spozywczych itd. Ja angielski znam na B2/C1, hiszpanski realizowalem tylko na A2. W Brazylii mowi sie po portugalsku, wiec Gabriel grajac w Villarealu zapelnil caly dysk twardy hiszpanskim i angielski mu juz do lba nie wejdzie.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 10 cze 2016, o 15:40

blizzarder napisał(a):Gabriel grajac w Villarealu zapelnil caly dysk twardy hiszpanskim i angielski mu juz do lba nie wejdzie.

Musi wejść, od tego będzie zależała jego przyszłość w tym klubie. O ile inteligencja życiowa i boiskowa niekoniecznie muszą iść w parze, tak brak komunikacji jest nie do przeskoczenia.

GreenUp
Zasłużeni

Postprzez GreenUp » 29 lis 2016, o 20:34

Dla Gabriela Paulisty dzisiejsza katastrofa samolotu, na pokładzie którego byli członkowie klubu Chapecoense, była dotkliwszą tragedią niż dla reszty wspierających rodziny zmarłych piłkarzy z Europy.
Brazylijczyk na swoim Facebookowym profilu przypomniał, że w swojej karierze współpracował z dwoma zmarłymi w Kolumbii osobami. Caio Júnior w 2013r. był trenerem ówczesnego klubu Gabriela - Vitórii Salvador. Z kolei Arthur Maia to jego kolega jeszcze z drużyn juniorskich Vitórii.

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 31 sty 2017, o 23:52

Po takim meczu zesłać do juniorów i na każdym treningu rzuca auty przez cały dzień. Cymbał jeden. Zresztą, szkoda strzępić ryja, boje się, że przegraliśmy mistrza dziś...

MarcinAFC
Zasłużeni

Postprzez MarcinAFC » 31 sty 2017, o 23:53

Wuja nie dziś. Ta drużyna co roku pokazuje ze nie jest godna majstra.
"I had Lauren behind me, if anyone kicked me, he would kick the shit out of him." - Freddie

lukasz10

Postprzez lukasz10 » 31 sty 2017, o 23:54

ArminVanBurczyk napisał(a):Po takim meczu zesłać do juniorów i na każdym treningu rzuca auty przez cały dzień. Cymbał jeden. Zresztą, szkoda strzępić ryja, boje się, że przegraliśmy mistrza dziś...

Dziś to ta optymistyczna wersja <spoko>

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 31 sty 2017, o 23:55

ArminVanBurczyk napisał(a):Po takim meczu zesłać do juniorów i na każdym treningu rzuca auty przez cały dzień. Cymbał jeden.

Pamiętaj, że to jest DC, który z grzybowego widzimisię gra na RB... Sancheza na bramce też byś ebał, że przegrywa wyjścia do wrzutek?
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 1 lut 2017, o 00:25

Ale porównanie. Jakoś Sanchez potrafi grać na skrzydle i na szpicy. W taki sposób można porównywać <spoko>

Fanatyk
Weterani

Postprzez Fanatyk » 1 lut 2017, o 01:36

ArminVanBurczyk napisał(a):Po takim meczu zesłać do juniorów i na każdym treningu rzuca auty przez cały dzień. Cymbał jeden. Zresztą, szkoda strzępić ryja, boje się, że przegraliśmy mistrza dziś...

Majstra to przegraliśmy pod koniec listopada. A Mustafi to co? Miał chyba związane nogi bo przy golu zachował się jak lama.

Geniu

Postprzez Geniu » 1 lut 2017, o 10:27

Benson napisał(a):
ArminVanBurczyk napisał(a):Po takim meczu zesłać do juniorów i na każdym treningu rzuca auty przez cały dzień. Cymbał jeden.

Pamiętaj, że to jest DC, który z grzybowego widzimisię gra na RB... Sancheza na bramce też byś ebał, że przegrywa wyjścia do wrzutek?

Czyli DC może nie umieć rzucać piłki z autu? No bez jaj.. sam bym już lepiej rzucał niż on. Pierwszy raz w życiu bałem się o nasze auty, o ich wykonywanie. To nie jest normalne..

OnlyAfc
Administrator

Postprzez OnlyAfc » 1 lut 2017, o 10:47

Ale do Pereza fajnie wyrzucił z autu :)
W drugiej połowie się ogarnął. Nie jest to RB prawdziwy, ale kilka razy fajnie zagrał podanie wzdłuż linii, wywalczył też wolny w dobrej pozycji.
Mecz oglądałem co prawda od ok 50 minuty i nie wiem, co wyprawiał w pierwszej, ale żeby mówić, że zagrał w drugiej katastrofę, to też przesada.

Geniu

Postprzez Geniu » 1 lut 2017, o 12:03

w drugiej Watford prawie nie atakowało, więc nie miał co pokazywać. W pierwszej była katastrofa.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pilkarze, transfery i plotki