Alex Oxlade-Chamberlain

Rozmowy na temat obecnych piłkarzy, trenerów Arsenalu. Forum im. Kapczana
miniroch
Zasłużeni

Re: Alex Oxlade-Chamberlain

Postprzez miniroch » 8 sie 2017, o 11:13

Szkoda, że to nie jego konto :D

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 8 sie 2017, o 20:22

Benson bulwa wez sie uspokój, mózg Ci wyżarło? Czy demencja starcza? Trzymaj poziom!

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 8 sie 2017, o 21:12

Burczyk, domyślam się, że jest Ci ciężko, ale jest wielu marleyów na tym świecie. Wierzę, że odnajdziesz szczęście i będziesz jeszcze potrafił się uśmiechnąć, widząc post, który nie był wrzucony na poważnie <cmok>
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 8 sie 2017, o 21:27

No skąd mogłem wiedzieć, że robisz podśmiechujki? ;p

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 15 sie 2017, o 09:32

Ciekawy wpis o OXie:

https://arseblog.com/2017/08/35m-oxlade-chamberlain-good-turn-even-chelsea/

Zwłaszcza ten fragment dał mi do myślenia:
Oxlade-Chamberlain has played almost 200 games for Arsenal since making his debut in 2011. In that time he has a total of 20 goals and 26 assists (stats via @Orbinho)

Premier League: 9 goals, 14 assists
League Cup: 5 goals, 1 assist
FA Cup: 1 goal, 7 assists
Champions League: 4 goals, 4 assists
Community Shield: 1 goal

Flip it around. If Arsenal were about to spend £35m on a player with 9 league goals in 6 seasons, and 14 assists in the same time despite playing the majority of his career as an attacker tasked with providing from wide areas, would you be over the moon about that? I suspect people would have doubts.

Dalej uważam, że OX jest w tej chwili lepszy od Bellerina na RWB, ale problem w tym, że nie chce tam grać. Gdyby sytuacja wyglądała tak, że OX godzi się na rolę RWB i chce zostać, to byłbym za, ale skoro ma marudzić i na dodatek nie chce przedłużyć kontraktu, to... Sprzedać? Bo ilu możemy tracić za darmo zawodników wartych kilkadziesiąt baniek?

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 15 sie 2017, o 09:56

Sprzedać i nie ma co płakać. Ox to młodszy Kot. Tak samo skończy moim zdaniem. Wiecznie nie zrealizowany potencjał i młody talent ( <pasztet> ). Nie ma dla niego miejsca u nas. To ofensywny środkowy pomocnik (moim zdaniem). Nam takiego nie potrzeba... zwłaszcza o tak przeciętnej jakości. Gonić póki ktoś chce. Kolejny "wielki talent" ze szkółki świętych który nie wypala mimo dawanych szans, inwestowania. Niech Ruskie się nim martwią <lol> a tak jak piszesz Beniu, trzeba wyciągać hajs póki można bo zaraz pójdzie za friko.
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 15 sie 2017, o 21:15

Co ciekawe, bodajże AFCamden na twitterze wspominał o tym, że podobno Wenger chce pozostania Oxa, ale i sam Ox tego chce. Problemem ma być menago Oxa, który robi spore zamieszanie w tym temacie. Wiadomo, Ox, jako wszechstronny, 24-letni Anglik, z pewnością jest ciekawą opcją na rynku, co takiemu menedżerowi może przynieść niezły przychód, więc może jest w tym ziarenko prawdy.

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 15 sie 2017, o 22:41

Benson napisał(a):Ciekawy wpis o OXie:

https://arseblog.com/2017/08/35m-oxlade-chamberlain-good-turn-even-chelsea/

Zwłaszcza ten fragment dał mi do myślenia:
Oxlade-Chamberlain has played almost 200 games for Arsenal since making his debut in 2011. In that time he has a total of 20 goals and 26 assists (stats via @Orbinho)

Premier League: 9 goals, 14 assists
League Cup: 5 goals, 1 assist
FA Cup: 1 goal, 7 assists
Champions League: 4 goals, 4 assists
Community Shield: 1 goal

Flip it around. If Arsenal were about to spend £35m on a player with 9 league goals in 6 seasons, and 14 assists in the same time despite playing the majority of his career as an attacker tasked with providing from wide areas, would you be over the moon about that? I suspect people would have doubts.

Dalej uważam, że OX jest w tej chwili lepszy od Bellerina na RWB, ale problem w tym, że nie chce tam grać. Gdyby sytuacja wyglądała tak, że OX godzi się na rolę RWB i chce zostać, to byłbym za, ale skoro ma marudzić i na dodatek nie chce przedłużyć kontraktu, to... Sprzedać? Bo ilu możemy tracić za darmo zawodników wartych kilkadziesiąt baniek?

No ale hallo. Chłopak dopiero ma 24 lata i całkiem udany sezon za sobą. Nie każdy nawala jak Messi czy bale! Wg mnie jeśli zostanie to wreszcie pyknie bo ma predyspozycje i nie raz pokazywał że na skrzydle robi więcej pożytecznego wiatru niż Theo i każdy inny nasz skrzydłowy

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 15 sie 2017, o 23:14

bale od dłuższego czasu nie zagrał dobrego meczu. Często łapie długoterminowe urazy a jak wraca to na siłę pchają go do pierwszego składu i chuja gra.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 16 sie 2017, o 09:28

Benson napisał(a):Dalej uważam, że OX jest w tej chwili lepszy od Bellerina na RWB, ale problem w tym, że nie chce tam grać. Gdyby sytuacja wyglądała tak, że OX godzi się na rolę RWB i chce zostać, to byłbym za, ale skoro ma marudzić i na dodatek nie chce przedłużyć kontraktu, to... Sprzedać? Bo ilu możemy tracić za darmo zawodników wartych kilkadziesiąt baniek?

Ox ogólnie lepszy od Bellerina na RWB? Nie zgadzam się. Ma słabe predyspozycje do gry defensywnej i mierny z niego kreator. W ataku potrafi przedryblować i przegonić przez pół boiska ale co z tego, jeśli robi to w stylu jeźdźca bez głowy. Ujmując inaczej - robi dużo szumu i gra dość efektownie, momentami sprawia wrażenie Hazarda z hiperadrenaliną w żyłach, jednak z tego gówno wynika. Za 2 lata dzisiejsze porównywanie Hektora i Oxa będzie równie śmieszne, co Cavaniego i Matusiaka z czasów Palermo.

Geniu

Postprzez Geniu » 16 sie 2017, o 17:53

Jasne, tylko gramy teraz a nie za parę lat. 30mln funtów to nie majątek w realiach Arsenalu, a grając 5 w tyłach trzeba mieć wybór na te pozycje. Sezon jest długi, mogą się trafić kontuzje, spadki formy (Bellerin poprzedniego sezonu nie miał wybitnego) i taki Ox, który może grać na kilku pozycjach jest bardzo potrzebny.

Sprzedamy Oxa i kogo mamy na zastępstwo Bellerinowi? Debuchego? Robienie z kogoś na siłę rwb? I zawsze lepiej jest jak jest rywalizacja o skład niż pewna 11 nie ważne czy by się paliło i waliło.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 16 sie 2017, o 18:53

30mln funtów to nie majątek w realiach Arsenalu

Odpuścić 35 mln (+ kontrakt) za Oxa to nie to samo co odpuścić xx mln za Alexisa.

Ox na 95% nie zostanie po sezonie.

Ox nie jest kluczowym graczem. W przeciwieństwie do Alexisa, można go zastąpić Za Oxa znajdziemy kogoś do rotacji - jeśli nie z aktualnej kadry, to z rynku.

Ox, z całym szacunkiem za ostatnie miesiące, do niedawna był postrzegany jako jeden z niewypałów transferowych Wengera.

To nie są oczywiście moje pieniądze. Jeśli właścicieli klubu stać na taki wydatek, to proszę bardzo. Ale mam wrażenie, że rachunek za taką decyzję będzie nas słono kosztował w przyszłym roku.

freelanc3r
Zasłużeni

Postprzez freelanc3r » 16 sie 2017, o 21:07

przypominam, że potrzebujemy anglików w kadrze, a dalej w niej znajduje się taki Gips czy Kot :/
nowy sezon, nowe nadzieje, nowe rozczarowania, nowe choroby psychiczne.
CZEKAM!

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 16 sie 2017, o 21:18

@Jake
Gdzieś obiło mi się o oczy, że Ox jak i Wenger chcą pozostania w AFC, a kością niezgody jest agent...
W ogóle to agenci zepsuli świat piłki do szpiku kości, pieniądze są drugim dnem ale to oni są problemem #1 w mojej opinii.
Zgadzam się z free, że potrzeba Anglików w kadrze i lepiej mieć Oxa niż Gibbsa.

Co do samego Oxa - w sumie mogę podtrzymać to co pisałem wcześniej z małym ale... Dla mnie to wielka niewiadoma. Z tego co prezentuje przez te wszystkie lata to odnoszę wrażenie, że progres poczynił tylko fizycznie. Wydolność, siła, przyśpieszenie, szybkość. Technicznie to przeciętny gość dla mnie, bazuje na szybkości - ok, nic złego ale jednak trochę jeździec bez głowy niczym Theo. Wybitny sprinter. Atleta. Nie piłkarz <pasztet> Technika użytkowa czy przegląd pola, dośrodkowania, gra w defensywie to już w ogóle. Ok uniwersalny, ok zapchaj dziura, bardzo ok, że Angol. Tylko dla mnie piłkarz który będzie ciągle "młodym talentem o wielkim potencjale" w wieku 27 czy 29 lat <kekeke>

Mam nadzieje, że się mylę, że ostatni progres (końcówka zeszłego sezonu udana) to nie przebłysk, a rozwój. Wenger chwali, ale mi się wydaje, że to jeden z jego pupilków. Nie widzimy go na treningach... może rzeczywiście wylewa siódme poty i będzie z tej mąki bardzo dobry chleb. W mojej opinii piłkarz za słaby na naszą kadrę, ma rok kontraktu, a pieniądze potencjalne od Ruskich duże w takim układzie. Oby tylko nie rozwinął skrzydeł na dobre i wyfrunął z końcem sezonu do konkurencji... i to pewnie Chelsea bo podoba mu się życie w Londynie... jak nie rozwinie skrzydeł to poziom Loserpoolu czy innego tam Stoke.

Mam mieszane uczucia co do tego Pana i transferu / pozostania w kadrze.
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 16 sie 2017, o 21:20

moff napisał(a):Ox jak i Wenger chcą pozostania w AFC, a kością niezgody jest agent

C'mon... <lol>

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i taktyka