Arsene Wenger

Rozmowy na temat obecnych piłkarzy, trenerów Arsenalu, propozycjach i spekulacjach transferowych dotyczących Kanonierów. Forum im. Kapczana
Turek44
Zasłużeni

Arsene Wenger

Postprzez Turek44 » 24 maja 2015, o 14:09

Obrazek
If you only knew the power of the dark side! Obrazek

lukasz10

Re: Arsene Wenger

Postprzez lukasz10 » 26 maja 2015, o 23:45

Obrazek
W internecie jak zawsze zwycięscy! <victoria> <tancze>

Turek44
Zasłużeni

Postprzez Turek44 » 6 cze 2015, o 17:32

In a candid interview, the Arsenal boss revealed that he may soon retire from managing the Gunners but he will never retire from being a ‘Gooner’. “When the time comes for my retirement, I will buy a season ticket and be here in red and white every week.” - he said.
The Frenchman has often faced criticism for treating the club’s funds with too much care, but Wenger insists that his miserly style of spending in the transfer market is because of his long-term relationship with the Gunners.
“If you go somewhere for two years, you think ‘if it [transfers] doesn’t go well I will go’ but when you stay for 18 years you have a responsibility.” Wenger added
“It [being economically stable] is not a quality that is rated. When I make 10, I don’t spend 20.”
If you only knew the power of the dark side! Obrazek

Afc
Zasłużeni

Postprzez Afc » 6 cze 2015, o 18:41

Turek44 napisał(a):It [being economically stable] is not a quality that is rated.

święte słowa
długoterminowa stabilność > krótkoterminowy sukces

Alfson
Zasłużeni

Postprzez Alfson » 6 cze 2015, o 20:45

chyba twoja rodzina tego nie zrozumiała :(

<tipwink>
shawty, I should be logo

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 7 cze 2015, o 03:28

Afc napisał(a):
Turek44 napisał(a):It [being economically stable] is not a quality that is rated.

święte słowa
długoterminowa stabilność > krótkoterminowy sukces

imo rozpoczynanie sezonu z dwoma CB, co rozjebało nas już we wrześniu, nie ma nic wspólnego z długoterminową stabilnością.

Afc
Zasłużeni

Postprzez Afc » 7 cze 2015, o 03:38

to że ty sobie uznasz, że mogliśmy wyciągnąć sergio ramosa i thiago silvę, to wcale nie oznacza, że na rynku zawodnicy rzeczywiście byli dostępni

lepiej wystartować z dwoma obrońcami niż kupować byle gówno i mieć problem na kilkuletnim kontrakcie

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 7 cze 2015, o 03:43

Afc napisał(a): sergio ramosa i thiago silvę

serio tylko ty o nich piszesz. ja nie oczekiwałem ani bulwa hummelsa, ani ramosa czy uj wie kogo sobie wyobrazisz. oczekiwałem transferu gracza jak Gabriela pół roku wcześniej.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 7 cze 2015, o 03:52

Afc napisał(a): sergio ramosa i thiago silvę

serio tylko ty o nich piszesz. ja nie oczekiwałem ani bulwa hummelsa, ani ramosa czy uj wie kogo sobie wyobrazisz. oczekiwałem transferu gracza jak Gabriela pół roku wcześniej, żeby Monreal nie musiał wychodzic na CB.

@
poza tym o ile dobrze pamiętam, to Ty twierdziłeś, że jeśli nie wierzy się w transfer ramosa do nas, to jest to oznaka ' małej mentalnośi', nie było tak?

Afc
Zasłużeni

Postprzez Afc » 7 cze 2015, o 04:15

brld napisał(a):poza tym o ile dobrze pamiętam, to Ty twierdziłeś, że jeśli nie wierzy się w transfer ramosa do nas, to jest to oznaka ' małej mentalnośi', nie było tak?

nie, nie było tak, poza tym to wy się spuszczaliście nad ewentualnym transferem Veli do nas, kiedy ja mówiłem, że Vela to słabiak, a Wenger podzielił moje zdanie i sprowadził Sancheza <spoko> poza tym, jest ogromna różnica między wiarą w to, że przyjdzie do nas ktoś klasowy a wiarą w to, że kupimy zawodnika, który jest po prostu nie do wyciągnięcia

widocznie Paulista nie chciał transferu pół roku wcześniej, widocznie Villarreal nie chciał go sprzedać pół roku wcześniej, widocznie nikt pół roku wcześniej nie był pewien, że Paulista to jest ten poziom

ale rozumiem, że lepiej kupić 3 squillacich i cieszyć się sztuczną głębią, a potem płakać, że zablokowany jest transfer klasowego obrońcy

zresztą, o czym my w ogóle rozmawiamy? ten człowiek od 18 lat jest menedżerem klubu i właściwie nim zarządza, podczas gdy krytykanci Wengera nie potrafią zarządzać nawet własnym kieszonkowym <sciana>

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 7 cze 2015, o 04:36

Afc napisał(a):nie, nie było tak

<lol> wypierasz się już swoich teorii, nie dziwię się skoro są takie debilne.

pierdolenia o Veli nie ma sensu komentowac nawet, wyrwane z kontekstu i nie na temat, czyli standard.

ale co do Gabriela, zadziwia mnie Twoja naiwnośc. to jakby twierdzic, że latem po prostu nie było żadnych CB na rynku, tylko on, a do zimy pewnie o nim nawet nie słyszałeś.
całe głupie pierdolenie ' jakby gdyby a może' jest chuja warte, nie ma czegoś takiego w piłce, liczą się tylko efekty, a efektem jest pierwsze pół sezonu i Wenger naprawiający swoje błędy zimą.

ale naturalnie lepsza jest ślepota i usprawiedliwianie błędów kretynizmami w stylu '3 squillacich'.

Afc
Zasłużeni

Postprzez Afc » 7 cze 2015, o 06:38

naprawdę polecam odebrać jakąś porządną edukację i nabrać szerszej perspektywy

nie chcę mi się po raz nty tłumaczyć tego, że życie to nie jest tryb kariery w FIFA, gdzie kluby co sezon wymieniają 3/4 składu i możesz sobie kupować kogo tylko chcesz, a potem jeszcze edytować im fryzury - to że ty chcesz sobie kupić naprawdę nikogo nie obchodzi, bo nikt po prostu nie chce sprzedawać i nic na to nie poradzisz, no chyba że uważasz, że rozsądnym jest wydawanie dużych pieniędzy na piłkarzy co najwyżej przeciętnych, tylko po to, żeby zrobić sztuczny tłum w składzie

nie chcę mi się też tłumaczyć tego, że krótkowzroczność - którą ty prezentujesz - zabiła niejeden klub; niejeden raz i nie dwa należy iść na ustępstwa po to, żeby kosztem krótkoterminowego ambarasu odnieść długoterminową korzyść, to robi wiele firm i wiele klubów na świecie, ale oczywiście ty wiesz lepiej, ty byłbyś w stanie wyciągnąć każdego obrońcę na świecie i namówić go na transfer, mało tego - namówiłbyś prezesa klubu, że oddał takiego zawodnika za darmo, nie to co Arsenal - bo przecież jak najbardziej jawne jest to, że w Arsenalu wszyscy olali temat i powiedzieli sobie "e, chuj z obrońcami", przecież nikt się za nikim nie rozglądał, prawda?

to jest śmieszne, jak omijają cię związki przyczynowo-skutkowe, nie potrafisz powiązać prostych rzeczy ze sobą, dla ciebie brak transferu obrońćy = olanie tematu przez Wengera, dla ciebie wszystko jest albo białe albo czarne

być może można było wyciągnąć z Arsenalu więcej przez lata 2004-2015, ale prawda jest taka, że sposób w jaki Wenger zarządzał klubem jest naprawdę godny szacunku i podziwu, bo w takich trudnych czasach utrzymywać się w topie pomimo tylu przeciwności i niespodziewanych rywali zasilanych nieograniczoną ilością gotówki to naprawdę wielki wyczyn

i to przykre, że tak wielu z was zachowuje się jak uprzywilejowani gówniarze, którzy uważają, że mistrzostwo to się należy za ładne oczy, a nie wiecie, że właściwie każdy klub w Anglii oprócz Chelsea i City i jeszcze kilka lat temu United oddałby wszystko, żeby mieć właściwie gwarancję tego, że przez prawie 20 lat będą utrzymywać się w top4, grać co roku w Lidze Mistrzów i właściwie co roku nawiązywać walkę o mistrzostwo lub o puchary krajowe

czasami trzeba się pogodzić z tym, że konkurencja jest po prostu lepsza, bo ma dużo więcej zasobów do dyspozycji, a Arsenal przez wiele lat braki w zasobach musiał nadrabiać sprytem, dobrym zarządzaniem, oszczędzaniem i długoterminową wizją, która sprawia, że Arsenal dzisiaj wydaje bardzo dużo na transfery i kupuje najlepszych zawodników z najlepszych klubów

należy też pogodzić się z tym, że nie jesteśmy taką marką jak Real, Barcelona czy Bayern, która zawsze będzie na ustach wszystkich, która zawsze, właściwie niezależnie od wszystkiego, będzie się utrzymywała na topie - w angielskiej piłce bardzo łatwo przepaść i wystarczyłyby słabe 2-3 lata poza top4 i mielibyśmy wielki problem z tym, żeby znowu się z nami liczono

ale widocznie tak ciężkie do zrozumienia jest to, że czasami trzeba nawet i 20 lat zagryzać zęby i ocierać się o podium i patrzeć, jak co chwila ktoś z niego spada, a na jego miejsce wchodzi ktoś inny, żeby potem przez wiele lat okupować tę pierwszą pozycję

marleyfan

Postprzez marleyfan » 7 cze 2015, o 10:08

O bulwa za długa wypowiedź :P generalnie z AFC się nie zgadzam, ale co do dostępności obrońców na rynku już tak:

Pisali o tym wszyscy w tym tez ja na forum latem: jak Luiz idzie do PSG za 50 baniek i Verma do Barcy za ile tam poszedł o świadczy to właśnie o malej ilości obrońców na rynku :)

Slipknot
Weterani

Postprzez Slipknot » 7 cze 2015, o 10:23

Afc napisał(a):naprawdę polecam odebrać jakąś porządną edukację i nabrać szerszej perspektywy

nie chcę mi się po raz nty tłumaczyć tego, że życie to nie jest tryb kariery w FIFA, gdzie kluby co sezon wymieniają 3/4 składu i możesz sobie kupować kogo tylko chcesz, a potem jeszcze edytować im fryzury - to że ty chcesz sobie kupić naprawdę nikogo nie obchodzi, bo nikt po prostu nie chce sprzedawać i nic na to nie poradzisz, no chyba że uważasz, że rozsądnym jest wydawanie dużych pieniędzy na piłkarzy co najwyżej przeciętnych, tylko po to, żeby zrobić sztuczny tłum w składzie

nie chcę mi się też tłumaczyć tego, że krótkowzroczność - którą ty prezentujesz - zabiła niejeden klub; niejeden raz i nie dwa należy iść na ustępstwa po to, żeby kosztem krótkoterminowego ambarasu odnieść długoterminową korzyść, to robi wiele firm i wiele klubów na świecie, ale oczywiście ty wiesz lepiej, ty byłbyś w stanie wyciągnąć każdego obrońcę na świecie i namówić go na transfer, mało tego - namówiłbyś prezesa klubu, że oddał takiego zawodnika za darmo, nie to co Arsenal - bo przecież jak najbardziej jawne jest to, że w Arsenalu wszyscy olali temat i powiedzieli sobie "e, chuj z obrońcami", przecież nikt się za nikim nie rozglądał, prawda?

to jest śmieszne, jak omijają cię związki przyczynowo-skutkowe, nie potrafisz powiązać prostych rzeczy ze sobą, dla ciebie brak transferu obrońćy = olanie tematu przez Wengera, dla ciebie wszystko jest albo białe albo czarne

być może można było wyciągnąć z Arsenalu więcej przez lata 2004-2015, ale prawda jest taka, że sposób w jaki Wenger zarządzał klubem jest naprawdę godny szacunku i podziwu, bo w takich trudnych czasach utrzymywać się w topie pomimo tylu przeciwności i niespodziewanych rywali zasilanych nieograniczoną ilością gotówki to naprawdę wielki wyczyn

i to przykre, że tak wielu z was zachowuje się jak uprzywilejowani gówniarze, którzy uważają, że mistrzostwo to się należy za ładne oczy, a nie wiecie, że właściwie każdy klub w Anglii oprócz Chelsea i City i jeszcze kilka lat temu United oddałby wszystko, żeby mieć właściwie gwarancję tego, że przez prawie 20 lat będą utrzymywać się w top4, grać co roku w Lidze Mistrzów i właściwie co roku nawiązywać walkę o mistrzostwo lub o puchary krajowe

czasami trzeba się pogodzić z tym, że konkurencja jest po prostu lepsza, bo ma dużo więcej zasobów do dyspozycji, a Arsenal przez wiele lat braki w zasobach musiał nadrabiać sprytem, dobrym zarządzaniem, oszczędzaniem i długoterminową wizją, która sprawia, że Arsenal dzisiaj wydaje bardzo dużo na transfery i kupuje najlepszych zawodników z najlepszych klubów

należy też pogodzić się z tym, że nie jesteśmy taką marką jak Real, Barcelona czy Bayern, która zawsze będzie na ustach wszystkich, która zawsze, właściwie niezależnie od wszystkiego, będzie się utrzymywała na topie - w angielskiej piłce bardzo łatwo przepaść i wystarczyłyby słabe 2-3 lata poza top4 i mielibyśmy wielki problem z tym, żeby znowu się z nami liczono

ale widocznie tak ciężkie do zrozumienia jest to, że czasami trzeba nawet i 20 lat zagryzać zęby i ocierać się o podium i patrzeć, jak co chwila ktoś z niego spada, a na jego miejsce wchodzi ktoś inny, żeby potem przez wiele lat okupować tę pierwszą pozycję

+1 Akurat do tej wypowiedzi nie można się przyczepić.

Jeżeli mamy ściągać Milnerów i płacić im 150k tygodniówki, to ja dziękuje, za takie rozwiązania.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 7 cze 2015, o 11:13

Afc napisał(a):
nie, nie było tak, poza tym to wy się spuszczaliście nad ewentualnym transferem Veli do nas, kiedy ja mówiłem, że Vela to słabiak, a Wenger podzielił moje zdanie i sprowadził Sancheza <spoko>

I sprowadził genialnego Campbella. Całkiem dobry biznes.

A co do 3 Squillacich blokujących transfer - spoko, że trzymamy Diaby'ego. Chyba warto. No i Wengerowi też pewnie nikt nie powiedział o czymś takim jak wypożyczenie. Czułbym się pewniej ze Squillem jako trzecim obrońcą, niż z dwoma przez cały sezon. A transferu klasowego obrońcy jakoś do tej pory nie widać, chyba, że wg ciebie Gabriel to już najwyższy poziom, to spoko.

Następna strona

Powrót do Pilkarze, transfery i plotki