Arsene Wenger

Rozmowy na temat obecnych piłkarzy, trenerów Arsenalu. Forum im. Kapczana
Mayday
Zasłużeni

Re: Arsene Wenger

Postprzez Mayday » 1 cze 2017, o 15:05

Według mnie końcówka sezonu pokazała, że w końcu dobrze wszedł w drużynę (późno, ale jednak) i jego gra jest na wysokim poziomie.
Ale to nie temat na dyskusję o nim.
Obrazek

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 1 cze 2017, o 22:43

jakie bulwa pieniądze? 45 melonów za takiego zawdnika to wielki wydatek w tych czasach? Teraz tyle ze byle bramkarzyne płaca. Xhaka to kozak, pierwszy sezon sezon ogólnie zagrał na plus. Mam nadzieje, że w kolejnym sezonie utrzyma formę z końcówki ostatniego.

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 1 cze 2017, o 22:48

stop

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 24 sie 2017, o 13:09

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 27 sie 2017, o 17:53

Nigdy nie myślałem, że to napiszę.

Pora się żegnać Arsene. Nie dasz rady uciągnąć tego dalej.

Bóg
Weterani

Postprzez Bóg » 27 sie 2017, o 18:44

Jake napisał(a):Nigdy nie myślałem, że to napiszę.

<lol>

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 28 sie 2017, o 00:05

Cóż, nie wiem jak Ty, ale ja nie udaję futbolowego eksperta i jeśli Wenger decyduje się wystawić Monreala na CB czy ustawić Welbecka na ST - trudno, miał jakieś powody.

Znacznie bardziej irytujące jest to, co widać gołym okiem w kwestiach taktycznych.

Największą bolączką od lat było wczesne wyprowadzanie piłki. Wystarczył porządny pressing na naszej połowie i sypaliśmy się jak liście w listopadzie. Przejście na 3-4-3 miało to zlikwidować, ale jedyny efekt jest taki, że robimy to jeszcze gorzej. Do tego jeszcze bardziej doskwiera brak dyscypliny taktycznej. Ja pierdole, 3-4-3 jest kurewsko trudna formacja, jako że daje więcej opcji w ataku kosztem możliwości obronnych. Tymczasem:

- Ramsey jako nominalny box to box, klucz do opanowania środka, porzuca królestwo w środku pola, by napierdalać się z Saracenami w dalekich krainach pod polem karnym rywala
- Bellerin wyraźnie nie daje sobie rady w łączeniu ataku i obrony, gubi się w swojej roli
- Ox ma wyjebane i myślami gra już gdzie indziej
- Holding ma potencjał, ale w tym momencie jest rozjebany mentalnie. Nie jego wina, że dał się ograć jak junior, skoro ledwo wyszedł z radzieckiej szkoły oficerskiej, by walczyć z Mosinem w dłoniach naprzeciw 5 Dywizji Pancernej SS "Wiking"
- Policzmy: na 10 graczy z pola mamy 3 defensorow, 2 wahadlowych, 2 srodkowych angazujacych sie maksymalnie gleboko w ofensywe, 2 podwieszonych napastnikow i jednego nominalnego. bulwa, to jest taki przerost formy nad trescia, ze ni chuja tego nie rozumiem. 3-1-3-2-1? 3-0-7? Co to ma być? Tutaj w ogole jest przewidziana jakas gra obronna?

Arsene juz nie ma szans na rehabilitację. Jego pierwszy od lat sezon, w którym nie ma kontuzji, w którym ma jakościowych graczy. I zjebał to. Chuja mnie obchodzi, że jego żołnierze zawodzą. On ich tu pościągał, on na nich stawiał.

W jego przypadku jedyną opcją jest karny batalion i honorowa śmierć na polu chwały. Niech pokaże jaja - Ramsey albo sie przyklei do srodka, albo spierdala na lawe i kupujemy kogos nowego. Oxa wypierdolic w trybie natychmiastowym. Bellerin goli się na łyso i maluje twarz kamuflażem bojowym Apaczów. We wszystkich formacjach bezwzględna dyscyplina albo sąd wojenny. Natychmiast niech zmontuje improwizowaną grupę bojową im. Thierrego Henry skladajaca sie z Ozila, Sancheza i Lacazatte, i tylko oni, a nie zaden inny chuj, maja prawo prowadzic atak.

Arsene, jak Cie szanuję, przyznaj się do porażki, podejmij męskie decyzje i ratuj honor.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 28 sie 2017, o 00:34

Jego powody do takiego ustawienia i takich wyborów personalnych są totalnie nielogiczne. CO do Belle, kto wie jak by się pokazywał na prawym wahadle, tam możliwe że by mogło to jakoś banglać, ale robienie z niego Robbena (Belle nie ma lewej nogi), ponieważ on ma biec do końca i dośrodkować, ewentualnie oddać wcześniej piłę i lecieć na obieg, ale nie schodzić do środka. Do takiej funkcji można by przypisać Oxa, który dryblować umie, więc na lewym wahadle, why not, ale no trochę strach o lewą obronę. Najlepszy tam imo Kolasinac, Ox może środek, może za Ozila jako fałszywy napadzior, jeśli już takie ustawienie być musi.

Ja w Holdinga kompletnie nie wierzę. Jest wolny, nie ma nic techniki, nie potrafi wyprowadzić piłki. Totalne drewno, Per z niego nie będzie. Wypożyczyć gdzieś, najlepiej do jego Boltonu i jak się nie sprawdzi to out do Bristol City.

Dla mnie obecna taktyka jest dramatyczna, Wenger idzie za modą nie wiedzieć czemu, mimo że kadrowo średnio do takiego ustawienia pasujemy. Niech robi swoje, sam coś wykmini, a nie testuje pomysły innych menago, tym bardziej jeśli nie jest w stanie taktycznie zespołu dobrze ustawić.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 28 sie 2017, o 00:43

Kościelnego na początku też ostro krytykowano. Ogra się.

Geniu

Postprzez Geniu » 28 sie 2017, o 00:59

Squillaciego też krytykowali i się chłopak nie ograł. Tak wiem, inny wiek. Ale chyba mierzymy w coś więcej niż ogrywanie potencjalnie przyszłościowych graczy. Zamiast sprzedawać Gabriela za grosze było wysłać Holdinga na loan. Co by nie mówić o Gabrielu to zjada Holdinga w każdym aspekcie (oprócz angielskiego). Holding jest w takim wieku, że musi grać co tydzień jeżeli chce się rozwijać. I jest w takim wieku, że będzie popełniać błędy i się na nich uczyć. I wolałbym aby popełniał je na wypożyczeniu niż u nas. Jak dla mnie i Holding i Bielik są inwestycją w przyszłość i mogą kiedyś u nas grać w pierwszej 11, ale kiedyś a nie teraz. Bo teraz to troszkę za wysokie progi. Chyba, że walczymy o miejsce 5-7. To wtedy proszę bardzo.

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 28 sie 2017, o 13:16

Jake napisał(a):- Ramsey jako nominalny box to box, klucz do opanowania środka, porzuca królestwo w środku pola, by napierdalać się z Saracenami w dalekich krainach pod polem karnym rywala

To ci się całkiem udało <lol>
Obrazek

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 28 sie 2017, o 15:07

W ostatnich meczach radziliśmy sobie naprawdę dobrze, dlatego ta porażka jest takim zaskoczeniem i rozczarowaniem. W konsekwencji spada nam nasza pewność siebie, co nie jest korzystne. Powinniśmy jednak zapomnieć o tym meczu i skupić się na tym co będzie dalej, bo to jest najważniejsze”.

“Jeśli to ja jestem problemem, przepraszam, ale myślę, że przegrywamy razem. W następnym spotkaniu nie pozostało nam nic innego jak zaprezentować się z lepszej strony” – zakończył Francuz.
Obrazek

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 28 sie 2017, o 15:32

Czemu tego się nie leczy? Tragiczny dobór kadrowy + tragiczne ustawienie i w zasadzie brak taktyki, czyja to wina? GAZIDIS OUT

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 28 sie 2017, o 15:35

Nienawidzę go. Szczerze. Jest dla mnie niżej niż van *****.
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 28 sie 2017, o 15:49

Akurat z fragmentem "przegrywamy razem" trudno się nie zgodzić. No bo bulwa, żeby Bellerin "chce mnie Barca" nie umiał przyjąć, a Ozil "powalczę o złotą piłkę" nie potrafił zagrać jednego celnego podania? Gańba.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i taktyka