[Taktyka Arsenalu] Pomoc

Rozmowy na temat obecnych piłkarzy, trenerów Arsenalu, propozycjach i spekulacjach transferowych dotyczących Kanonierów. Forum im. Kapczana
Matii
Zasłużeni

Re: [Taktyka Arsenalu] Pomoc

Postprzez Matii » 27 sie 2017, o 21:58

Może po prostu Czaka nie pasuje do nas? Może powinien grać w samograju typu BM, gdzie grałby jak Xabi Alonso, bo i tak są ciągle w naparciu. Mi się wydaję, że przy odpowiednim partnerze u nas w środku może coś jeszcze pokazać.

Ramsey na 10? Nie pamiętam, ale nie wykluczam. Wiem, że na bank grał na skrzydle <pasztet>

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 27 sie 2017, o 22:02

mateuszhc napisał(a):Tak się właściwie zastanawiam, co do gry wnosi Xhaka? Dając obok niego DP ograniczamy kreatywność, czyli zgodzimy się, że zbyt kreatywny nie jest

Nie zgodzę się. Moim zdaniem problem nie leży w charakterystyce, tylko raczej nierównej formie. Gdy gra dobry mecz jest kreatywny, a przede wszystkim bardzo dokładny.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 27 sie 2017, o 22:04

Dokładny jest, ale kreatywny? Dla mnie definicją kreatywnego zawodnika jest Silva, Mata, Cesc, ale nie Xhaka. W pozycyjnym ataku do rozprowadzania piły jest spoko, ale żeby zrobić coś z niczego? Nie widzi mi się.

Clayyyton
Zasłużeni

Postprzez Clayyyton » 28 sie 2017, o 22:28

Mówmy o Xhace i Ramsey'u, ale dlaczego nie mówimy o Ozilu, który znowu sromotnie zawodzi? Kolejny mecz, w którym pressing niszczy Niemca. On gra dobrze tylko wtedy, gdy gramy z ogórami, wtedy Mesut ma trochę miejsca, czasu i "czaruje", choć mimo tysiąca wykreowanych okazji na papierze, w praktyce niewiele z tego wynika (czyja to wina, to inna kwestia). Może po prostu liga angielska jest dla niego nieodpowiednia? W Hiszpanii wyrobił sobie markę, bo 1) grał w Realu, mając obok siebie klasowej klasy zawodników, 2) LaLiga jest słaba. W takim Bayernie pewnie też by śmigał, bo Monachium cały czas utrzymuje się przy piłce, a gra jest wolniejsza. I o ile Xhaka potrzebuje obok siebie ogarniętego generała pomocy, który będzie trzymał w ryzach formację i odpowiadał za obowiązki w defensywie, tak ślamazarną grę Ozila już trudniej jakoś rozgrzeszyć. Często mam wrażenie, że my po prostu gramy w 10, bo Niemca nie ma na boisku.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 28 sie 2017, o 22:37

Temat Ozila wielokrotnie był poruszany w innych tematach, ale powtórzę swoje zdanie o nim. Wyebać do Chin, kompletnie niepotrzebny gracz, bo nic nie robi, a tylko osłabia zespół. Na jego pozycję spróbować Ramseya, a obok Czaki jak już było pisane dać jakiegoś ogara.

Geniu

Postprzez Geniu » 29 sie 2017, o 07:19

Ozil w pierwszych dwóch kolejkach stworzył kolegom 10 sytuacji bramkowych (najwięcej w lidze) i miał całe 0 asyst. To już nie jego wina, że nie potrafią tego wykorzystać. Równie dobrze mógłby mieć teraz 3-4 asysty, moglibyśmy wygrać ze Stoke i nawet po meczu z Poolem nikt by nie mówił, że Ozil to łajza.

GreenUp
Zasłużeni

Postprzez GreenUp » wczoraj, o 11:06

Jaka para pomocników waszym zdaniem radziłaby sobie najlepiej?
Xhaka-Ramsey
Xhaka-Wilshere
Wilshere-Ramsey
Moim zdaniem Jack z Ramseyem nie poradziliby sobie zbyt dobrze. Aaron zbyt często gubi pozycje.

Swoją drogą chcialbym zobaczyć Xhake z Jackiem w środku i ustawionego przed nimi Ramseya.

BKL
Weterani

Postprzez BKL » wczoraj, o 12:50

Ozil-Laca-Alexis
Ramsey
Xhaka-Wilshere

<sex> <sex> <sex> <sex>

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » wczoraj, o 13:38

@up - na papierze wygląda ładnie, tylko że wracamy wtedy do 4 obrońców. A po fazie w której byłem pewny, że tak będzie, teraz wydaje mi się, że ten system z trzema zadomowi się na dłużej.
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Bóg

Postprzez Bóg » wczoraj, o 13:44

A mi się marzy powrót do zwykłego 4-3-3.
Wtedy wszystko było klarowne, a nie te dziwactwa i eksperymenty co teraz. W ataku: dwóch skrzydłowych i środkowy napastnik. No i środek także było o wiele łatwiej ustalić, niż co teraz.

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » wczoraj, o 15:33

Ja jestem zakochany w formacji 4-5-1, która poniekąd często uważana jest za 4-3-3, zależy jak na nią spojrzeć. Ciężko mi powiedzieć jak bardzo wydajna jest przy obecnych realiach i jak sprawdzałaby się w Arsenalu, ale ja sam na boiskach okręgowych najlepiej się czuję w ustawieniu:
Obrazek

Aczkolwiek jak na to patrzę to sam nie wiem kto w Arsenalu na jakiej pozycji miałby grać. Uwielbiam grę 4 obrońcami, gdzie boczni wymiennie mogą się podłączać i robić obieg skrzydłowym dając im możliwość zejścia do środka i wsparcia osamotnionego napastnika lub oddania strzału.

Jednocześnie w tej taktyce najlepiej mieć jednego ofensywnego kreatywnego pomocnika, jednego biegacza z ambicją i przecinaka. Suma sumarum widziałbym to chyba tak:
Obrazek

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » wczoraj, o 18:06

GreenUp napisał(a):Swoją drogą chcialbym zobaczyć Xhake z Jackiem w środku i ustawionego przed nimi Ramseya.

<sex> <sex> <sex>
Benson napisał(a):@up - na papierze wygląda ładnie, tylko że wracamy wtedy do 4 obrońców. A po fazie w której byłem pewny, że tak będzie, teraz wydaje mi się, że ten system z trzema zadomowi się na dłużej.

Grając 5tką obrońców tracimy więcej goli niż 4rką ;)
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » wczoraj, o 18:09

moff napisał(a):Grając 5tką obrońców tracimy więcej goli niż 4rką ;)

A mimo tego gramy cały czas trójką <spoko>
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Poprzednia strona

Powrót do Pilkarze, transfery i plotki