[Taktyka Arsenalu] Pomoc

Rozmowy na temat obecnych piłkarzy, trenerów Arsenalu, propozycjach i spekulacjach transferowych dotyczących Kanonierów. Forum im. Kapczana
Clayyyton
Zasłużeni

Re: [Taktyka Arsenalu] Pomoc

Postprzez Clayyyton » 20 lis 2016, o 23:03

Matii napisał(a):Co się ujebaliście na Czake tak? Sory ale środek Elneny-Coq to impotencja totalna. Którykolwiek z nich w duecie z Czaką to inna para kaloszy. Czaka nie jest Santim, ale rozegrać coś umi, proste środki, ale do przodu pójdzie.

+potrafi zaskoczyć ładnym długim podaniem, czego brakuje naszym piłkarzom. Choć coś mi się wydaje, że ten element gry będzie u niego stopniowo zanikał.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 21 lis 2016, o 09:19

Benson napisał(a):Pomijając już to, ze nawet Macierewicz nie wymyśliłby, że przegrać z Leicester = przegrać z barką, to na bank w Realu byli zadowoleni z tego 2 miejsca <spoko>

Przecież pomysł na to porównanie jest w 100% twój :) Ja przytoczyłem tabelkę, żeby porównać sytuację ligową. Jakbym wrzucił kawałek tabelki ze Szkocji to byś mnie posądził o porównanie Celticu z Barcą?

Na bank w Realu uznali, że sezon był tragiczny. Nie rozumiem twojego problemu z tym, że wygrało Lester. Gdyby był tam ktokolwiek inny, to nasz sezon byłby tym samym lepszy? Lisy były najlepszą drużyną w lidze, zasłużyły na to w 100%. Zresztą, na forum twoja ocena sezonu to 4/10, więc chyba mamy nieco inne rozumienie słowa "tragedia".

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 21 lis 2016, o 09:48

OK, Twoja interpretacja i nie chce mi się z nią polemizować. W każdym razie dla mnie przegrać z Lester, to większy wstyd niż z City. I jeżeli finał CL przegramy w tym sezonie z barką, to to nie będzie dla mnie to samo niż z legią. Wiadomo, że wynik ten sam, no ale bulwa, szanujmy się...
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 21 lis 2016, o 12:24

Jeżeli ta sama Legia wygra z City (odpowiednik w Hiszpanii - Atletico? Sevilla?), Liverpoolem Kloppa (Villarreal?), Tottenhamem (Granada), West Hamem i Evertonem (odpowiedniki w Hiszpanii chyba się skończyły, co za nudna liga), to spoko. Dla ciebie to większy wstyd, niż porażka z City, które niedawno dostawało od Boro 8:1, kończąc sezon na 9tym miejscu. Dla mnie miarą dobrego zespołu jest jego sezon, dlatego wolałbym przegrać z Legią, która dziś gra w LM, niż cudownym, historycznym Leeds United.

Szini
Zasłużeni

Postprzez Szini » 18 kwi 2017, o 20:18

Nie wiedzialem gdzie o tym napisac wiec moze tu :p
Myslicie ze papcio chce na stale przejsc na ustawienie 3-4-3 czy to taki tylko wybryk maly?

NaliniAFC

Postprzez NaliniAFC » 18 kwi 2017, o 20:26

Dzisiaj czytałem wywiad że to można powiedzieć jednorazowa zmiana. Tłumaczył że drużyna potrzebowała zmiany, ale nie na dłuższą metę. Mówił też że to ustawienie jest bardziej defensywne a oni chcą grać ofensywną piłkę.

MarcinAFC
Zasłużeni

Postprzez MarcinAFC » 18 kwi 2017, o 23:04

Nie ma opcji zeby na stałe zmienił formację.
"I had Lauren behind me, if anyone kicked me, he would kick the shit out of him." - Freddie

Dzidzio
Zasłużeni

Postprzez Dzidzio » 19 kwi 2017, o 08:49

Jednorazowo, uważam, że na plus. Zawsze warto sprawdzić jakieś inne formacje i je trenować na wypadek większej ilości kontuzji w obronie.

GreenUp
Zasłużeni

Postprzez GreenUp » 5 maja 2017, o 21:29

PL goals from #afc central midfielders this season (non-pen):

Xhaka 1 in 27
Coquelin 0 in 25
Ramsey 0 in 18
Elneny 0 in 14
Cazorla 0 in 8

cieroki

Postprzez cieroki » 5 maja 2017, o 21:58

Do dupy sezon, wszyscy grają kaszanę to można sobie wyciągać takie statystyki.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 27 sie 2017, o 20:14

Xhaka + Ramsey to chyba najgorszy duet środkowych pomocników od lat. Ramsey ma gdzieś swoją pozycję biegając tuż za plecami napastnika, a Xhaka wybiega wysoko, żeby go asekurować i wchodzi na raz zostawiając ogromną dziurę. Efekt? Autostrada w środku pola. Zero jakiejkolwiek odpowiedzialności i dyscypliny + idiotyczne kartki Xhaki. Na ten moment nie oczekuję wiele, po prostu chciałbym zobaczyć z B'mouth środek Coq + Wilshere, gorzej być nie może, a obaj są bardziej zdyscyplinowani i odpowiedzialni defensywnie. Nie pogniewałbym się gdyby jeszcze w tym okienku Xhaka z Ramseyem mieli odejść. W Xhakę przestaję wierzyć, w Ramseya nie wierzę od lat.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 27 sie 2017, o 20:40

DLatego może niemożliwy scenariusz to powrócić do starej taktyki 1-4-2-3-1, wyebać Ozila gdzieś do Chin za jakieś hajsy i jako wysuniętego rozgrywającego/podwieszonego napastnika dać Ramseya. Za nim Czaka+OGARNIĘTY kreatywny rozgrywający, a Czaka jako cofnięty rozgrywający. Skrzydła nie wiem, nie mamy skrzydeł bo Alexis odchodzi, chce żeby odszedł.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 27 sie 2017, o 21:26

Przy 4-2-3-1 to Xhaka może być tym cofniętym rozgrywającym, a obok niego powinien być ktoś odpowiedzialny tylko za defensywę, coś jak Coq sprzed dwóch sezonów, bo Xhaka w defensywie kompletnie sobie nie radzi. Co do Ramseya to tylko sprzedaż. Gość ma jeden dobry sezon za sobą, a od 3 lat nie widać żadnego progresu. Rozumiem, można mieć słabszy rok, ale on po prostu nie daje już żadnej nadziei, ten słaby okres trwa zdecydowanie zbyt długo. To samo Walcott. Sprzedać bez żalu. To właśnie pokazuje jak ambitnym klubem jest Arsenal, bo w klubie z poziomu, na którym chcemy być, tacy zawodnicy dawno byliby już skreśleni <sciana>

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 27 sie 2017, o 21:34

Mając Czake i jakiegoś DP w składzie odcinamy kreatywność. Uważam, że Czaka powinien zabezpieczać tył, nie jako typowy DP, a po prostu gość, który zaczyna od tyłu i ataku przeciwników zagęszcza defensywę.

A Ramsey w reprezentacji? Inny człowiek. Czego to wina? Inny klimat? Inne stadiony? Nie, inna pozycja i inne zadania.

Walcott do sprzedaży oczywiście, ale czy ktokolwiek go chce? Mamy ten problem, że trzymamy szrot za długo i udowadnia on innym klubom, że nie są oni wartościowi. Sprzedać póki nie pokazał przez lata swojej wujowości, bo teraz mamy problem z Gibbsem, że gdzie inni sprzedają rezerwowych za spoko sumy nawet, to my go opchniemy za 5-8 mln tylko, a jest brytolem.

Na chwilę obecną IMO ze szrotu to mamy: Holding, Per (on tylko dogrywa ten sezon, cudów bym nie oczekiwał), Gibbs, Chambers, Debuchy, Elneny, Santi (kocham, ale nie wierzę w powrót), Ozil, Walcott, Campbell, Welbeck, Perez. Plus kilku graczy, którzy powinni być po prostu zmiennikami.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 27 sie 2017, o 21:55

Tak się właściwie zastanawiam, co do gry wnosi Xhaka? Dając obok niego DP ograniczamy kreatywność, czyli zgodzimy się, że zbyt kreatywny nie jest, obecnie pokazuje, że gra w defensywie też mu niezbyt leży. Tak więc ani nie jest specjalnie kreatywny, ani dobry w defie, spokoju w środku pola i przytrzymania piłki w stylu Artety czy Cazorli też nie gwarantuje, więc jaką wartość dodaje na boisku? Kiedy gramy z kimś słabym, posiadając piłkę 75% czasu gry Xhaka rozrzuca piłki na boki czy do przodu i jakoś to wygląda, ale w meczach gdzie tej piłki nie mamy aż tyle gra jednak dość słabo. Nie jestem pewien czy Xhaka w obecnej formie jest nam jakoś bardzo potrzebny.

Przyznaje się, że nie widziałem żadnego meczu Walii w całości, ale reprezentacja, a klub to czasem duża przepaść co już kilku zawodników pokazywało, więc czynników może być sporo. Poza tym sam Ramsey grywał czasami na 10 w klubie i też nie wyglądał jakoś rewelacyjnie, raczej same old Ramsey.

Generalnie za dobrze wszystkim w tym klubie, pieniądze fajne, po porażkach zawsze ktoś pogłaszcze, nie nakrzyczy, a potem wychodzi taka bezpłciowa grupa, w której nawet nie trzeba się zbytnio starać żeby grać, jeśli jest się w dobrych relacjach z Wengerem <sciana>

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pilkarze, transfery i plotki