PL: Arsenal FC - Lejczester Siti

Podziel się swoimi spostrzeżeniami o wynikach Arsenalu oraz powiedz jak typujesz kolejne spotkanie. Forum im. Adaptera
Mayday
Zasłużeni

Re: PL: Arsenal FC - Lejczester Siti

Postprzez Mayday » 12 sie 2017, o 02:07

mateuszhc napisał(a):Ten mecz pokazał, że ewidentnie brakuje w środku pomocy kogoś takiego jak Santi, Arteta czy choćby Jack w formie. Kogoś kto potrafi przytrzymać piłkę w środku pola, uspokoić, czasem zwolnić, a czasem przyspieszyć. Niestety, ani Xhaka, ani tym bardziej Elneny nie potrafią tego zrobić. Kiedy są pod presją grają na jeden-dwa kontakty i najczęściej wybierają najprostszą i najszybszą opcję, a nie najlepszą. A przecież graliśmy przeciwko Lester. Lester, kuźwa z Ndidim i jakimś Jamesem w środku <sciana> Może ten Seri byłby kimś takim... Ale pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie

Edit: Właśnie sobie uświadomiłem jak bardzo niedoceniany był (także przeze mnie) Arteta :(

Ja kiedyś nie doceniałem Santiego. Myślałem, że za często zwalnia grę, że jest to niepotrzebne. Ale potem zobaczyłem jak gramy bez niego i żałowałem.
Santi, Jack kontuzje. Elneny dzisiaj mnie nie przekonał. Zostaje Xhaka i Ramsey. Trochę mało. Oby szybko wrócili i nie pogardziłbym jakimś dobrym transferem.
Obrazek

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 12 sie 2017, o 02:57

mateuszhc napisał(a):Właśnie sobie uświadomiłem jak bardzo niedoceniany był (także przeze mnie) Arteta

Moim zdaniem z kolei Arteta był jednym z najbardziej przereklamowanych zawodników, których widziałem.
Gdy Wenger go kupował jako AMFa z Evertonu, cofnął go i zrobił z niego następce Fabregasa i zapewne to cofnięcie miało sens z racji wieku itp, ale w żadnym momencie jego kreatywność, która w najlepszym wypadku trwała 1,5 sezonu, nie nadrabiała braków w defie, toteż wziął Flama, który był za free, żeby łatał dziury po Artecie i tak byliśmy świadkami IMO drugiego najsłabszego środka przez 20 lat Wengera.

NaliniAFC

Postprzez NaliniAFC » 12 sie 2017, o 07:46

Zastanawia mnie dlaczego bronim rożne strefą? Przy pierwszej bramce nasza obrona stała gdy wszyscy z Leicester wbiegali na dłuższy słupek, przy drugiej podobnie, Xhaka pokazuje ręką żeby pokryć a sam stoi jak słup. W tamtym sezonie chyba tylko 1 bramkę straciliśmy po różnym.

Mr Mojo

Postprzez Mr Mojo » 12 sie 2017, o 12:34

Fajnie że udało nam się zwyciężyć ale sama gra była po prosu słaba. Nie chcę pesymistycznie podchodzić do tego sezonu po zaledwie jednym spotkaniu ale widać że za dużo się nie zmieniło od poprzedniego sezonu. Jeszcze błędy w obronie można tłumaczyć takim a nie innym zestawieniem(chociaż to też takie naciągane) o tyle gra w ataku pozycyjnym nie uległa zmianie. Wystarczy trochę pressingu i jedyne co możemy zrobić to podawać sobie po obwodzie aż do momentu straty. Stoimy jak przyklejeni do swoich pozycji, wczoraj chyba lacazette całkiem spoko starał się wychodzić na pozycje ale kilka razy nie dostał piłki i mu się odechciało...

Nie chce oceniać gry poszczególnych zawodników ale nie kumam jaką rolę ma pełnić Elnenny w zespole. Gra niby b2b ale ani obrona ani atak nie jest u niego mocarny, taki do wszystkiego i do niczego. Osobiście nie widzę go w pierwszym zespole, na ławę okej ale pierwszy zespół to raczej za cienki jest...
Jeszcze Holding, co do niego to wydaje mi się że potrzebuje on doświadczonego stopera obok siebie a nie lewego obrońcę z konieczności grającego w środku i wróci do tego co grał pod koniec tamtego sezonu. Z Chambersem też nie wyglądał za specjalnie z tego co pamiętam.

Widać że potrzebujemy jeszcze dwóch bądź trzech transferów aby realnie powalczyć o końcową wygraną. CB, ktoś za Cazorle, i może jakiś skrzydłowy.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 12 sie 2017, o 12:46

Niestety nie oglądałem w skupieniu całego meczu, ale uzupełniłem to obszernym skrótem. Co mi się rzuca w oczy? W końcu jakieś pomysły na akcje. Nie tylko do skrzydła i wrzutka. Pojawiają się strzały z dystansu, dużo fajnych prostopadłych piłek czy podań na przedpole. Defensywy nie oceniam bo jest eksperymentalna więc nie można od niej oczekiwać zbyt wiele... ale za to Cech... Na innych forum pisałem (przepraszam!), że ten gość gaśnie i bardzo mnie boli odejście Wojtka. Dziś mieliśmy tego przedsmak. Oczywiście nie oceniajmy piłkarza po jednym meczu, ale jestem pełen obaw przed obecnym sezonem z Peterem w bramce. Dla mnie ten gość będzie tylko obniżał loty (a w zeszłym sezonie nie były one i tak najwyższe). Myślę, że rotacja Oli/Laca da nam dużo radości i mam nadzieje, że dużo bramek. Dobrze, że w końcu mamy dwa bdb warianty gry na szpicy. Szybki, bardzo dobry technicznie lis pola karnego i odgrywający który jest mistrzem gry w powietrzu. To może nam dać sporo bramek, a głównie pokładam nadzieje, że w końcu skończą się mecze gdzie bijemy głową w ścianę. Dobre początek sezonu, pełen emocji, pełen bramek i mam nadzieje, że pełen wyciągniętych wniosków. Nie liczę na majstra, nie liczę na top4 - ten sezon traktuje bardzo chłodno jeśli chodzi o oczekiwania. Liczę, że w końcu zagramy na odpowiednim poziomie, a nie jak ostatnie lata mocno w kratkę przegrywając wszystko w II części sezonu (paradoks taki, że przegrywaliśmy w II części między innymi przez bardzo słabe starty). Czas zweryfikuje wszystko.
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 12 sie 2017, o 13:40

brld napisał(a):
mateuszhc napisał(a):Właśnie sobie uświadomiłem jak bardzo niedoceniany był (także przeze mnie) Arteta

Moim zdaniem z kolei Arteta był jednym z najbardziej przereklamowanych zawodników, których widziałem.
Gdy Wenger go kupował jako AMFa z Evertonu, cofnął go i zrobił z niego następce Fabregasa i zapewne to cofnięcie miało sens z racji wieku itp, ale w żadnym momencie jego kreatywność, która w najlepszym wypadku trwała 1,5 sezonu, nie nadrabiała braków w defie, toteż wziął Flama, który był za free, żeby łatał dziury po Artecie i tak byliśmy świadkami IMO drugiego najsłabszego środka przez 20 lat Wengera.

Gra w defie Artety faktycznie wyglądała blado, ale wydaje mi się, że Xhaka, Elneny czy Ramsey wyglądają w tym aspekcie podobnie do Hiszpana, niestety (może Xhaka trochę lepiej, ale na minus jego palące się styki, co też potwierdził wczoraj, chociaż Dean nie przerwał gry <co> ). Natomiast z tego co pamiętam to w przypadku braku Artety nasza gra w pomocy też się sypała, na pewno nie w takim stopniu jak po wypadnięciu Santiego, ale jednak ten brak Artety też był dość odczuwalny. Wydawało mi się wczoraj jakby żaden ze środkowych pomocników nie musiał odpowiadać za defensywę, zbyt mało dyscypliny tam było.

Mayday
Zasłużeni

Postprzez Mayday » 12 sie 2017, o 13:54

Co zauważyłem u Elnenego wczoraj to to, że za często gdy podawał do innego zawodnika biegł od razu do przodu na klepkę, żeby przyspieszyć akcję. Tak parę razy zostawił obronę bez pomocnika, który by rozgrywał i wtedy piłka cofała się i akcja zaczynała się od nowa.
Obrazek

Jake

Postprzez Jake » 12 sie 2017, o 16:32

Wciąż nie mogę ochłonąć po tym meczu. Udało nam się wygrać pomimo dziurawej obrony i namacalnej desperacji.

Lacazette. Pierwszy mecz w PL i już wyraźnie widać, jak mocny wpływ ma na naszą grę. Wczoraj, nasz atak pozycyjny pierwszy raz od lat nabieral sensu.

Xhaka. Dal się przepchnac Okazakiemu. Pomimo asyst dramatycznie słaby.

Welbeck - bardzo dobry mecz, w końcu wiemy, co lata temu widział w nim SAF.

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 15 sie 2017, o 23:23

Jake napisał(a):Welbeck - bardzo dobry mecz, w końcu wiemy, co lata temu widział w nim SAF.

Brakuje mu zimnej krwi pod bramką, bo bardzo chujowo wykańcza akcje. Tak poza tym to wszystko robi bardzo dobrze, chociaz czasami mysli ze jest dryblerem jak Messi, a wychodzi Lukaku.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 16 sie 2017, o 00:26

praca jest na pewno bardzo dobra, wychodzi mocno z tej drugiej linii, wyciąga obrońców, robi miejsce itp, ale i tak wszyscy odetchniemy gdy zagra tam Sanchez.
zastepcą Ozila jest Iwobi, a Sancheza jest Welbeck, patrząc na powiedzmy pool albo cfc wyglądamy kapitalnie pod względem ławki i zmienników.

Poprzednia strona

Powrót do Mecze Arsenalu