Telefony

Jak sama nazwa wskazuje do dyskusji na temat szeroko pojętej elektroniki - komputery, elektroniczne zabawki. Forum im. Moffa
Bóg
Weterani

Re: Telefony

Postprzez Bóg » 14 cze 2018, o 20:38

Co innego za około 2500zł, oprócz Galaxy S8? Tzn chcę go kupić, ale czy jest coś może lepszego/ciekawszego w tej cenie?

Abel
Weterani

Postprzez Abel » 14 cze 2018, o 21:27

Wojciech Łobodziński
Taki S8 umie zrobić zwód do prawej nogi? No właśnie
A Wojtek a Wojtek jeszcze jak
Podpis niezgodny z regulaminem. Sorry Qbson.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 17 cze 2018, o 17:53

Ja jestem dość rozczarowany S8. Wykonanie jest przeciętne (rysujący się ekran przez powłokę AMOLED, kruszące się boki), zaokrąglone boki ekranu są ładne, ale nie pełnią żadnej funkcji poza tym, że przeszkadzają, bezużyteczny przycisk BIXBY... Chyba szedłbym w LG V30, poprzednim LG (Flex 2) byłem zachwycony, zmieniłem tylko przez małą pojemność.

Bóg
Weterani

Postprzez Bóg » 17 cze 2018, o 19:32

Kupiłem S8 :P
Nie zdawałem sobie sprawy, że mój poprzedni telefon był aż tak zamulony i powolny :)

Wizualnie bardzo ładny ten S8, choć strasznie niestabilnie leży w dłoni. Śliski nikczemnik. To chyba przez te zaokrąglone krawędzie.
Jeśli chodzi o jakość wykonania to na razie nie mam co się wypowiadać, ale w recenzjach typu "1 rok po premierze" jest akurat chwalony w tym aspekcie.

Aparat <serce>

Totalnym kryminałem jest jednak bateria. 3/4 dnia to max co potrafię wyciągnąć na 1 ładowaniu. A żeby jakoś szaleć cały czas z telefonem w ręce, to nie szaleję. Always on display żre baterię jak poebane.

No i te Bixby [*]
Żeby jeszcze pozwolili przestawić ten klawisz na coś innego, no ale nie. Masz mieć Bixby, masz korzystać z Bixby, masz być zadowolony z Bixby. Kij, że u ciebie w kraju nawet nie jest wspierane. Komuna jak nie wiem.

No i ogólnie smuci mnie fakt, że praktycznie w 2 dni przeszedłem płynnie na ten nowy niby super telefon i koniec podniety. Poustawiałem sobie w te 2 dni wszystko, przeleciałem całe ustawienia. A teraz to już tylko korzystanie z tych samych aplikacji co na starym telefonie sprzed 2 dni.

Kolejny mój telefon to na 100% będzie iPhone. Chcę w końcu coś całkowicie nowego, bo kolejne telefony z androidem to jak kolejne sezony z Wengerem.

BKL
Zasłużeni

Postprzez BKL » 18 cze 2018, o 06:57

Bóg napisał(a):Żeby jeszcze pozwolili przestawić ten klawisz na coś innego, no ale nie. Masz mieć Bixby, masz korzystać z Bixby, masz być zadowolony z Bixby. Kij, że u ciebie w kraju nawet nie jest wspierane. Komuna jak nie wiem.

Są aplikacje które potrafię przypisać ten przycisk do innych funkcji. Ja np mam latarkę <tancze>

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 18 cze 2018, o 09:31

Bóg napisał(a):Always on display żre baterię jak poebane.

Około 8-10% dziennie jak nie trzymasz telefonu w kieszeni. Wtedy najlepiej wyłączyć, albo ustawić tylko na wybrane godziny - u mnie np świeci od 10 do 14.

Też się dałem nabrać na te testy z jakością wykonania. Niestety, pierwsza ryska na ekranie po 2 dniach, gdzie telefon noszę zawsze bez towarzystwa innych przedmiotów w kieszeni to jakaś kpina :( A folie i szkło hartowane na zagięty ekran są gówniane. W kwestii śliskości - polecam etui na tył, sam zawsze jestem przeciwnikiem, bo po coś robią te telefony takie cienkie, ale mam jakieś ultrachude i dzięki niemu łatwiej jest też trafić w czytnik odcisku palca, który jest w idiotycznym miejscu.

A Ajfonem się pojarasz pierwszych 5 dni, opanujesz gesty i też się znudzi :P Równie dobrze mógłbyś spróbować jakiś Nova Launcher czy inną nakładkę.

Bóg
Weterani

Postprzez Bóg » 18 cze 2018, o 20:17

BKL napisał(a):Są aplikacje które potrafię przypisać ten przycisk do innych funkcji. Ja np mam latarkę <tancze>

Czytałem, że jest to ponoć od razu blokowane przez Samsunga.
Z jakiej apki korzystasz i jak długo Ci już działa?

miniroch napisał(a):Około 8-10% dziennie jak nie trzymasz telefonu w kieszeni. Wtedy najlepiej wyłączyć, albo ustawić tylko na wybrane godziny - u mnie np świeci od 10 do 14.

Mi zależy na tym w sumie 24 godziny na dobę, także w trakcie snu. Głupio byłoby mi to trochę wyłączyć, bo ta funkcja była jedną z głównych rzeczy motywujących mnie do zakupu S8 <pasztet>

Ta bateria to serio tragedia. Wczoraj o 21 telefon naładowany na 100%, dziś ok. 15:00 już miałem 3%.
Ile wam wytrzymuje?

BKL
Zasłużeni

Postprzez BKL » 19 cze 2018, o 08:01

Bóg napisał(a):jakiej apki korzystasz i jak długo Ci już działa?

Ja z Custon bixby button. To prawda czasem rozłącza i trzeba powtarzać przyznanie uprawnień. Choć z drugiej strony rzadko tego używam.

Mi jak mniej używam telefonu to utrzyma 48h, jeśli siedzę częściej to 24. Z tym, że mam wersję plus z większą baterią.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 19 cze 2018, o 11:47

BKL napisał(a):Mi jak mniej używam telefonu to utrzyma 48h, jeśli siedzę częściej to 24. Z tym, że mam wersję plus z większą baterią.

Ja tak samo na zwykłym. A Plus = większa bateria, ale i większy ekran, prawie się równoważy.

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 19 cze 2018, o 23:10

Ulefone power 3! Bateria trzyma 3 dni z palcem w dupie. A jak chcecie coś ładnego to weźcie sobie Xiaomi, dobrze wyposażone i również z długo żyjąca bateria. A już szczytem elegancji i estetyki są one plus 5t i xiaomi mi mix 2

BKL
Zasłużeni

Postprzez BKL » 20 cze 2018, o 07:49

Xiaomi? Nie..
Inna sprawa, że tak naprawdę to nie jest jakiś duży problem ta bateria. I tak zazwyczaj mam ładowarkę przy łóżku i codziennie ładuje przez noc. Mało kiedy spada mi poniżej 50%

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 20 cze 2018, o 09:10

Xiaomi są super, dużo lepsze od Huaweia! <piwo>

Bóg
Weterani

Postprzez Bóg » 20 cze 2018, o 10:14

Wizualnie najbardziej mi się podobają właśnie Hłałeje i Xiaomi. Bryły + te wszystkie odcienie błękitnego <serce>

deadmau5 napisał(a):Bateria trzyma 3 dni z palcem w dupie.

Ale czy to na prawdę konieczne, abym miał palce w dupie, żeby tak długo wytrzymała? :/ bo nie rozumiem jak może to wpływać na żywotność baterii.

BKL
Zasłużeni

Postprzez BKL » 20 cze 2018, o 12:10

Trzymasz palca w dupie i jedną ręką zajęta. Zostaje Ci tylko jedną do obsługi telefonu. Jedną ręką ciężko czasem robić coś na telefonie. Mniej używasz=więcej % bateri.
Proste

Stokrotka
Weterani

Postprzez Stokrotka » 20 cze 2018, o 12:29

<hahaha>

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektronika / gry komputerowe