Jack Wilshere

Rozmowy na temat obecnych piłkarzy, trenerów Arsenalu. Forum im. Kapczana
Slipknot
Weterani

Re: Jack Wilshere

Postprzez Slipknot » 9 maja 2018, o 22:00

Jeżeli zgodzi się na role rezerwowego to spoko. No chyba ze przepracuje zajebiscie okres przygotowawczy i pod wodzą nowego menago zacznie grać pierwsze skrzypce w ekipie.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 9 maja 2018, o 22:10

Btw. dzisiaj jest usprawiedliwiony:

https://twitter.com/JackWilshere/status/994289890732003330
Good luck to the boys tonight gutted I couldn't be there but i am at the hospital waiting for baby wilsh to come...(not in hospital for me so no wheelchair jokes please)
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

GreenUp
Zasłużeni

Postprzez GreenUp » 13 cze 2018, o 16:28

http://www.skysports.com/football/news/ ... re-ongoing

Co sądzicie na jego temat? Zawsze go lubiłem i liczyłem, że będzie dla nas zawodnikiem pokroju Gerrarda w poolu, ale nie wiem czy to niestety nie jest ten moment, kiedy powinniśmy się z nim pożegnać.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 13 cze 2018, o 16:43

Jacek poza naszym składem to będzie duży błąd.
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 13 cze 2018, o 21:55

Dokładnie. Najlepsze lata ma przed sobą. Naprawdę powinien z nami zostać. Jeśli dojdzie ten Urugwajczyk Unai wymyśli porządny trening, system rotacji to i Jack powinien być zdrowy. A jak jest zdrowy to jednak jest chłopak pro. Szkoda go za darmo oddawać

Jake
Weterani

Postprzez Jake » 13 cze 2018, o 23:47

Kariera naszego niedoszłego lidera środka pola jest na kolejnym zakręcie.

Tak z grubsza obsadzamy nasz środek pola:

CAM: Ozil/Ramsey
B2B: Ramsey/Torreira*/Wilshere/Maitland - Niles
CDM: Xhaka/Elneny

Dla nas idealny lineup i rozszerzenie ławki, dla kariery Jacucha mocno niekorzystna konfiguracja. Sytuacja kadrowa może polepszyć się dla niego wtedy gdy Emery zdecyduje się przenieść Ramzesa na półskrzydło, ale przez to z 11 wypada albo Miktarjan albo ktoś z duetu Auba/Lacazette. Moim zdaniem raczej tak się nie stanie.

Czy sportowo Jack daje radę? Trzeba przede wszystkim spojrzeć prawdzie w oczy i zaakceptować, że to nigdy już nie będzie ten sam Wilshere, którego pamiętamy z 2011, ani taki, którego sobie wymarzyliśmy wtedy na przyszłość. Kontuzje ograniczyły jego motorykę. Smuci mnie niezmiernie to, że Torreira tak bardzo przypomina gracza, którego chciałem niegdyś widzieć w przyszłym Wilsherze.

Do tego jego forma z drugiej części sezonu przestała zwyżkować i zaczął cieniować wraz z resztą drużyny. Co miało niestety konsekwencje w postaci braku powołania na Mundial, a wymowne jest to o tyle, że kadra Anglii nie narzeka przecież na nadmiar klasowych pomocników.

Dajmy mu jakiś rozsądny kontrakt i zachowajmy głębię na ławce rezerwowych, ale należy liczyć się z tym, że Jack nie będzie już miał motywacji do wyszarpywania miejsca w składzie i wybierze barwy któregoś ze średniaków.

MarcinAFC
Zasłużeni

Postprzez MarcinAFC » 14 cze 2018, o 01:39

IMO to jego koniec u nas...
"I had Lauren behind me, if anyone kicked me, he would kick the shit out of him." - Freddie

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 14 cze 2018, o 08:17

Wielka szkoda jeśli Jack odejdzie. Ale to raczej kwestia sentymentu, niż chłodnej analizy jego gry.

W ostatnich latach odeszli gracze, którzy tworzyli Arsenal, który bardzo lubiłem i zawsze będę z pewnym sentymentem do nich wracał. Ten taki rodzinny, romantyczny Arsenal. Sagna, Fabiański, Szczęsny, Coquelin, Cazorla, Giroud, Gibbs. Theo często irytował, ale jednak też wiele lat tu spędził i wiele fajnych meczów zagrał. Oczywiście jeszcze Wenger.
Wyniki osiągali raczej średnie, ale kilka pucharów zdobyli, a gra w wielu meczach też cieszyła oko.
A teraz do tego grona prawdopodobnie dojdzie ostatni, Wilshere.
Z tymi graczami w pewien sposób się utożsamiałem, być może przez to, że oglądałem setki kompilacji na youtube i czytałem masę artykułów dotyczących klubu.

Teraz jakoś tego nie czuję.
Muszę się chyba po prostu przyzwyczaić do widoku Emery'ego przy ławce i graczy typu Mkhi, Auba, Laca, Torreira, Sokratis na boisku. Niby mamy wychowanków w postaci Iwobiego, Nilesa, czy Bellerina, ale ci gracze jednak kojarzą się z fatalną atmosferą w klubie i kiepskimi, nawet jak na Arsenal, wynikami. Do tego też dochodzi mniej czasu na "podglądanie" klubu.

A, jeszcze jest Ramsey. Ale on zawsze był mi obojętny, nie darzę go żadnymi emocjami. Chyba nie zdziwiłoby mnie gdyby nagle poszedł do spurs. Jeden z wielu.
Wilshere jest tym ostatnim w Arsenalu, którego widok na boisku zawsze mnie cieszył.
Do pozostałych zawodników podchodzę chłodniej, najemnicy, liczy się tylko postawa na boisku.

Będzie mi trochę brakować tego spojrzenia na Arsenal, jak na rodzinę, ale czas żeby klub ruszył do przodu.
Czas na nowe i jeżeli nie będzie w nim miejsca dla Jacka, trudno, trzeba będzie się dostosować.
Mam nadzieję, że z kilkoma pierwszymi kolejkami, w których zobaczymy ostry pressing i ciągłą ruchliwość graczy bez piłki cały ten sentyment odejdzie na bok i będziemy się cieszyć piękną grą <piwo>

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 14 cze 2018, o 08:24

Jacka szkoda nie tylko z tego sentymentu. Czysto piłkarsko to też będzie stratą moim zdaniem. Zwłaszcza jak zaczniemy grać bardziej zdecydowana i ostrzejsza piłkę. Jacek ma wystarczająco wysokie umiejętności techniczne do określenia go dobrym piłkarzem co nie raz udowadnia, ma za to coś czego brakuje wielu piłkarza: serce do walki i agresję. Ten piłkarz jest stworzony do takiej gry. Agresywnej z naciskaniem na przciwnika. On czuje się jak ryba w wodzie, a ostatnie dwa sezony udowodniły, że problemy zdrowotne zostawił w końcu za sobą... Będzie to duży cios dla mnie osobiście z racji sentymentu wyżej wspomnianego ale czysto kadrowo to też będzie stratą dla Arsenalu. Powinien dostać nowy kontrakt bo wzmocnimy za darmo pewnie przeciwnika naprawdę dobrym piłkarzem...

Co do Ramseya - ja go uważam za truganera tak samo jak Jacka. Jedyny przy jego odejściu który dla mnie zostanie symbolem tego klubu. Jest lepszym technicznie piłkarzem od Jacka ale jeśli chodzi o serce do gry to nie ma co porównywać...

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 14 cze 2018, o 09:01

Chciałbym, żeby dostał jeszcze jeden, pełny rok w Arsenalu, do którego będzie mógł się w końcu przygotować bez kontuzji. Wtedy będzie można realnie ocenić jego wartość, bo do minionego sezonu przez kontuzję też nie mógł się w pełni przygotować.

Poza tym bez sensu byłoby go oddawać za darmo.

Najlepszą chyba opcją byłoby przedłużenie kontraktu, zostawienie go na przyszły sezon, a potem ewentualnie sprzedać. Kwota sprzedaży po roku zapewne pokryłaby roczny koszt kontraktu z nadwyżką. Małe ryzyko.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 14 cze 2018, o 22:21

Na insta wrzucił tekst w stylu, że czasami trzeba przerzucić stronę I zamknąć książkę/rozdzial

Geniu

Postprzez Geniu » 14 cze 2018, o 23:10

no nie do końca :d

There comes a time when you have to choose between turning the page and closing the book

wygląda jakby podjął decyzję i zamierzal odejść. Ale można w dwie strony interpretować jego słowa. Jak dla mnie ostatni kanonier z krwi i i kości i zarazem ulubiony obecnie piłkarz w kadrze, ale tak jak w przypadku Giroud czy Santiego trzeba patrzeć na dobro klubu a nie przez pryzmat sympatii. Jeżeli nie planują ściągnięcia kogoś na jego miejsce to chce aby został. Ale jeżeli szykowny jest tam ktoś ciekawy, to wolę aby odszedl i abym miał szansę go widzieć częściej niż w 5-10 nic nie znaczących meczach w sezonie. Bo mimo swoich braków ma coś w swojej grze ci sprawia, że lubię go oglądać.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 15 cze 2018, o 15:19

Podobno wybrał Orly :(
Jeszcze zatęsknimy jak za Wojtkiem :/

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 19 cze 2018, o 22:23

Saicedo

Postprzez Saicedo » 19 cze 2018, o 22:28

<placze>
Boli bardzo. Szkoda, mam nadzieję że w nowym klubie będzie wymiatał :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i taktyka