Jak będzie w Emerylandzie?

Miejsce do dyskusji na bliżej nieokreślone tematy związane z Arsenalem. Forum im. Mariusza.
Fanatyk
Weterani

Re: Jak będzie w Emerylandzie?

Postprzez Fanatyk » 2 sie 2018, o 02:48

Nieoczekiwanie Guendouzi może wbić się do podstawowego składu. Dziś kolejny bardzo dobry mecz. Ma niesamowity spokój i swobodę w rozgrywaniu. Ale zobaczymy jak będzie w sezonie kiedy przeciwnik będzie bardziej naciskał.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 2 sie 2018, o 08:41

Czy faktycznie? Do wygryzienia Ramsey, Xhaka, Torreira + młody Smith-Rowe, a to tylko 2/3 miejsca, w zależności od tego, gdzie będzie Ozil. Pewnie coś tam pogra, ale w podstawie raczej spodziewałbym się trójki Xhaka, Torreira, Ramsey, ew. Torreiry z Rambo, a Ozil na środku.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 4 sie 2018, o 15:26

miniroch napisał(a):ale w podstawie raczej spodziewałbym się trójki Xhaka, Torreira, Ramsey, ew. Torreiry z Rambo, a Ozil na środku.

zastanawiam się właśnie który wariant byłby dla nas lepszy, imo czy Ozil będzie wychodził na boku, czy na środku i tak będzie grał na całej szerokości.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 4 sie 2018, o 18:47

brld napisał(a):
miniroch napisał(a):ale w podstawie raczej spodziewałbym się trójki Xhaka, Torreira, Ramsey, ew. Torreiry z Rambo, a Ozil na środku.

zastanawiam się właśnie który wariant byłby dla nas lepszy, imo czy Ozil będzie wychodził na boku, czy na środku i tak będzie grał na całej szerokości.

lub po prostu przebywał <kekeke>
Mnie boli to, że taki duży kontrakt dostał :(
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 4 sie 2018, o 19:03

moff napisał(a):
brld napisał(a):

lub po prostu przebywał <kekeke>
Mnie boli to, że taki duży kontrakt dostał :(

z faktem samego 'przebywania' nigdy się nie zgodzę, ale to chyba piekno piłki, że dwie, lub więcej osób mogą oglądać każdy mecz w sezonie i dalej mieć tak skrajnie różną opinię na temat jednego zawodnika :)
powiem tylko, że nawet gdy gra słaby mecz to robi sytuacje i kwestia czy ktoś ją skończy, czy nie, wpływa na to czy będzie kozłem ofiarnym, czy bohaterem.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 10 sie 2018, o 14:32

Bóg
Weterani

Postprzez Bóg » 11 sie 2018, o 17:30

http://kanonierzy.com/news/oficjalnie-k ... alu/45998/

Gość nie będzie grał pół roku, jak nie dłużej, po sezonie odchodzi, a zostaje pierwszym kapitanem [*] <facepalm>

Czy to już jakaś stała tradycja, że capem jest u nas ktoś kto wiadomo, że będzie cały czas połamany, albo ktoś kto wiadomo, że odejdzie za kilka miesięcy, albo jedno i drugie naraz, właśnie jak Kos?
albo jeszcze bulwa bramkarzyna.

Już mnie to wbulwia.
Ramsey powinien zostać JEDYNYM kapitanem, a to kto kapitanuje gdy Ramsey nie będzie grał powinno być dynamicznie ustalane przed meczem i tyle.

Fanatyk
Weterani

Postprzez Fanatyk » 11 sie 2018, o 17:45

Ramsey nie podpisze kontraktu i dostanie kapitana.

Bóg
Weterani

Postprzez Bóg » 11 sie 2018, o 17:58

Wiadomo, że Ramzej czeka aby sprawdzić, co będzie za Emeryego. Wg mnie jak będzie ok, to podpisze. Do tego sama opaska może się do tego przyczynić.
Od lat w klubie, mózg drużyny, gra większość spotkań, niełamliwy, z imo najlepszej pozycji do bycia kapitanem (środek pola).
A tak capem na większość sezonu zostaje dupiaty Cech, który równie dobrze może grzać ławę za kilka tygodni, jak dalej będzie tak beznadziejny jak był w poprzednim sezonie.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 11 sie 2018, o 20:10

Sagna powiedział niedawno, że odszedł z Arsenalu, bo zawodnicy czuli się zbyt komfortowo.

Ramzes miał tak naprawdę jeden genialny kawał sezonu, pozniej juz roznie - a i tak prawie zawsze zachowuje się, jakby gral mecz na treningu. Efektowny ale nie efektywny. Kunszt pozbawiony pragmatyzmu. Gol z Milanem to taki symboliczny obrazek, którym świetnie można opisać Ramseya. Piękny gol na poziomie LE. Z kurde Milanem. Takich obrazow próżno szukać w meczach o naprawdę wysokim poziomie.

Dotychczas Ramzes był zajęty strzelaniem pięknych goli, czas by Unai pokazał mu drogę ku temu, by Ramzes zaczął robić to, co potrzebne by drużyna zaszła jak najwyżej.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 11 sie 2018, o 23:12

Kompletnie nie kojarzę żadnej sytuacji, która mogłaby świadczyć o tym, że Ramsey byłby dobrym kapitanem. Przeciwnie, gdybym miał wskazać jednego zawodnika, który mógłby przedkładać własną osobę ponad zespół, byłby to właśnie Ramsey. Dla mnie jest on wybitnie nijaki.

Bóg
Weterani

Postprzez Bóg » 11 sie 2018, o 23:17

mateuszhc napisał(a):Przeciwnie, gdybym miał wskazać jednego zawodnika, który mógłby przedkładać własną osobę ponad zespół, byłby to właśnie Ramsey.

Ale bzdura.
A tu jakieś przykłady może podaj?
Bo mówimy o kolesiu, który zalicza wiele asyst, głównie rozgrywa, a jakichś sytuacji typu "powinien podać, a wolał strzelać", czy jakichś zabaw w dryblingi zamiast rozgrywania nie kojarzę zbyt wiele, a właściwiej żadnej.
Miał wiele tych swoich głupich piętek, z wielu poszły ładne podania/asysty, wiele było zjebanych, ale równie dobrze mógł zjebać to normalnym podaniem.

Ja wiem, że koleś nie jest idealny, wbulwiał mnie miliardy przez te wszystkie lata, ale trzeba na to wszystko spojrzeć jakoś zbiorowo, na trzeźwo, z dystansu, z podejściem 'mamy to co mamy', bo do każdego można się dojebać.
A tym bardziej do naszego nowego capa cwelsa - Cecha.

mateuszhc

Postprzez mateuszhc » 12 sie 2018, o 00:31

1. Irytująca sytuacja z początku zeszłego sezonu, z meczu z LFC, kiedy sobie dyskutował w okolicach środka boiska, w czasie kiedy nie mogliśmy wyprowadzić piłki i straciliśmy piłkę, po czym było 2-0.
2. Ciągłe machanie rękoma i pretensje (tak, rozumiem frustrację na boisku, ale on to robi nagminnie i jest w tym po prostu irytujący),
3. Częste opuszczanie swojej pozycji na boisku i zostawianie osamotnionego Xhaki, wcześniej Coquelina (choć tu też przyznaję, że może to być kwestia taktyki i ustalonych zadań, ale po pierwsze - inni zawodnicy na tej pozycji nie grają tak wysoko i tak "odważnie", po drugie - Wenger i zadania indywidualne?).

Generalnie, Ramsey kojarzy mi się z dziesięciolatkiem, który robi co chce na boisku i płacze, kiedy ktoś mu nie poda piłki. Dla mnie jest on przedstawicielem wengerowskiej mentalności, której w tym zespole trzeba się wyzbyć, niekoniecznie wystawiać na piedestał.

Prawdą jest, że w obecnej ekipie bardzo ciężko wskazać kapitana, ale Ramsey byłby dla mnie pierwszą osobą do wykreślenia z listy potencjalnych kapitanów. Żaden z reszty ekipy nie ma oczywistych atutów, które miałyby ich przybliżyć do opaski, ale też żaden z nich nie ma takich irytujących przeciwwskazań.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 12 sie 2018, o 01:44

Z różnych przecieków wynika, że kto jak kto, ale Cech potrafi zatrząść szatnią i dość dosadnie wyraża swoje myśli w razie potrzeby. Szczerze mówiąc, to mam w dupie gdzie grał wcześniej jeśli skutecznie wywiązuje się ze swojej roli.

Fanatyk
Weterani

Postprzez Fanatyk » 12 sie 2018, o 13:42

Nastały takie czasy że już kompletnie na ma znaczenia kto gdzie wcześniej grał. Już tylko garstka przejawia takie patologiczne zachowania.

Poprzednia strona

Powrót do Arsenal