PL: Cardiff City - Arsenal FC

Podziel się swoimi spostrzeżeniami o wynikach Arsenalu oraz powiedz jak typujesz kolejne spotkanie. Forum im. Adaptera
Ganerka

PL: Cardiff City - Arsenal FC

Postprzez Ganerka » 2 wrz 2018, o 13:45

Obrazek

Cardiff City Stadium
2 września 2018
godzina 14:30

Sędzia: Anthony Taylor

Już dziś kolejne starcie Kanonierów - tym razem zawitamy na boisku beniaminka Cardiff City.

Przewidywany skład gospodarzy: Etheridge- Manga, Bamba, Morrison, Bennett- Camarasa, Ralls - Paterson, Arter, Murphy - Zohore

Przewidywany skład Arsenalu: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Xhaka, Torreira - Aubameyang, Özil, Mkhitaryan - Lacazette.

Czy Emery zagra w końcu dwójką Auba i Laca?
Obrazek

Czy może zaskoczy nas Torreirą w 1 składzie? Kosztem kogo? Xhaki czy Matteo?
Obrazek

Czy nasz super snajper wreszcie się odblokuje i zacznie strzelać bramki jak szalony?
Obrazek

Wygramy 3:0! Dawać!

Ganerka

Re: PL: Cardiff City - Arsenal FC

Postprzez Ganerka » 2 wrz 2018, o 13:49

Obrazek

Slipknot
Weterani

Postprzez Slipknot » 2 wrz 2018, o 13:52

4 mecz ligowy i 4 nowy skład. Coś Emery nie może się zdecydować... <lol>

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 2 wrz 2018, o 13:59

Mkhitaryan na ławce :( A Iwobi z 1 skladu na trybuny heh. Mam nadzieje, ze Ozil wrócił ogarnięty.No i znowu Torreira ławka...

Slipknot
Weterani

Postprzez Slipknot » 2 wrz 2018, o 14:16

ArminVanBurczyk napisał(a):No i znowu Torreira ławka...

A Xhaka pierwszy plac... bez sensu.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 2 wrz 2018, o 15:24

Środek pola przygaszony, skrzydła przygaszone.

Ozil dramat, Xhaka dramat, Auba zadziwiająco bezużyteczny, Laca coś tam próbuje, Ramsey stara się ciągnąć grę.

Czuję się jakbym znów oglądał późnego Wengera.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 2 wrz 2018, o 16:36

Mecz oglądany na telefonie, więc może coś mi umknęło, ale:
1. Cech nie umie w nasz system.
2. Z przodu nam idzie, ale z tyłu to jest bulwa kryminał.
3. Torreira zajebisty. Wszędzie go pełno, gra ładnie do przodu i nie rozumiem, czemu nie wychodzi zamiast mopa.
4. Laca jest tak kliniczny, że nie mam pytań. Gdy dostał to podanie od Lucasa, wiedziałem, że będzie gol. Oby wychodził częściej w podstawie, bo zasługuje.
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 2 wrz 2018, o 16:59

Benson napisał(a):3. Torreira zajebisty. Wszędzie go pełno

absolutnie. od momentu gdy wszedł, cała prawa strona była jego, a to jak ubezpiecza tam bellerina to jest coś pięknego. bardzo nowoczesny b2b.

miniroch
Zasłużeni

Postprzez miniroch » 2 wrz 2018, o 18:03

Widziałem tylko skróty i ogólnie ebać Cecha z jego pomysłowym rozegraniem, ebać Xhakę, ebać Bellerina, ale jasna bulwa, CO LAKA WSADZIŁ <co>

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 2 wrz 2018, o 21:14

Mam takie wrażenie, że Emery nie od razu wychodzi najmocniejszym składem, by dać kluczowym graczom czas na adaptację do jego systemu gry, a ewentualne porażki zrzucać na karb składu grającego.

Defensywa Arsenalu jest słaba. Z ośmioma straconymi bramkami jesteśmy czwartą najgorszą drużyną PL. Dziś było bardzo nerwowo i znów błędy. Monreal, Mustafi, Bellerin - każdy w pewnym momencie zawodzi w swoich podstawowych obowiązkach.

Wiele bym dał za klasowego skrzydłowego. Bellerin nie może takiego udawać. A bez dzika na skrzydle męczymy sie mocno. Laca robił dziś robotę ale na dłuższą metę nie można opierać się tylko na nim. Alex jest mięciutki w defensie.

Kolejna sprawa to Ozil. Nie daje nam nic. Płacimy 300k tygodniowo za luksus posiadania maszyny do precyzyjnych krótkich podań wszędzie, ale z rzadka do przodu. Nie strzela. Nie drybluje. Nie stara się wykorzystywać przestrzeni. Z klasowej 10tki zrobił się zblazowanym ramolem. Jak mi ktoś wyskoczy z tym badziewnym "chances created " to poszczuję Azorem.

Na koniec - Xhaka. Nic mnie tak nie gotuje jak obecność tego kołka, który w zasadzie jest do niczego. Czasem pobroni, fakt. Czasem dobrze sklei podanie lewą nogą. Poza tym nie wnosi nic.

Sądzę jednak, że za Wengera w życiu nie wywiezlibysmy trzech punktów po takim meczu. Naprawdę podobają mi się momenty jak dziś, kiedy włącza nam się ogień i wciskamy rywala w narożnik. Przez chwilę, ale przynajmniej przez tę chwilę gramy nad wyraz pragmatycznie, zamiast sklejac 100 milionów podań przed polem karnym rywali i dostać prędzej czy później kontrę.

Torreira na pewno wgryzie się w 11, to kwestia czasu. Z nim wszystko wygląda o niebo lepiej.

Matii
Zasłużeni

Postprzez Matii » 2 wrz 2018, o 21:25

Meczu nie oglądałem, więc się nie wypowiem na temat jego przebiegu. Co do tego, że nie gramy stałym składem uważam, że Emeryt wprowadza element rotacji w składzie. Wie że gramy na wielu frontach, wie że sezon jest długi i ciężki, więc dużo zmienia. Przy okazji szuka najbardziej optymalnych rozwiązań. Za Wengera nie było tak fajnej rotacji skutkiem czego puchliśmy. Zauważmy, że coraz więcej drużyn stosuje właśnie rotację, by pozostać świeżym na dłużej.

Powrót do Mecze Arsenalu