PL: Zjednoczony Nowy Zamek - Arsenał Klub Piłkarski

Podziel się swoimi spostrzeżeniami o wynikach Arsenalu oraz powiedz jak typujesz kolejne spotkanie. Forum im. Adaptera
miniroch
Zasłużeni

PL: Zjednoczony Nowy Zamek - Arsenał Klub Piłkarski

Postprzez miniroch » 15 wrz 2018, o 15:28

Obrazek
Anglia
Dzisiaj
Zaraz

Obrazek

Fakty BBC:

H2H
Newcastle have only beaten Arsenal twice in 23 meetings in all competitions (D5, L16).
However, the Magpies won the last meeting 2-1 at home in April, and could win back-to-back league games against Arsenal for the first time since 1996.

Newcastle United

Newcastle have recorded one victory in their last nine Premier League games (D1, L7).
Defeat for Newcastle would leave them on one point, equalling their lowest ever return after the opening five fixtures of a Premier League campaign.
The Magpies could lose their opening three home fixtures of a top-flight season for the third time and first since 1987-88.
They have attempted 1,102 passes in the league this season, the fewest of any side.
Rafa Benitez has lost six times to Arsenal in the Premier League. Only against Chelsea and Manchester United has he suffered more defeats, with nine against each.

Arsenal

Arsenal have won just two of their last 10 Premier League away games (D1, L8).
However, they could win consecutive Premier League away matches for the first time since May 2017.
The Gunners' eight league goals this season have been scored by eight different players, including an own goal by West Ham's Issa Diop.
Mesut Ozil has registered two goals and one assist in three Premier League games against Newcastle, but is yet to play at St James' Park.
Alexandre Lacazette has five goals and two assists from his last five Premier League starts.

W której minucie przypomni o tym komentator?
Obrazek

Kiedy lepiej pamiętać o tym?
Obrazek

A jeszcze lepiej napisać historię na nowo.
Obrazek

Zapraszam na spotkanie!
Obrazek
Tam strzelamy.

Slipknot
Weterani

Re: PL: Zjednoczony Nowy Zamek - Arsenał Klub Piłkarski

Postprzez Slipknot » 15 wrz 2018, o 16:56

Gramy bez DM i bez skrzydłowych. Fatalnie się to ogląda. Próbujemy grać krótko od tyłu New jako zespół słabszy zaczyna nas cisnąć, a my zamiast próbować to wykorzystać i zagrać z kontry to bijemy piłkę po autach i rożnych.
W defensywie nie ma tragedii, natomiast gra ofensywna naszych obrońców to jest nieporozumienie. W całej drugiej linii jedynie Mop coś próbuje grać i chwała mu za to. Ramsey do gazu Ozil do gazu. O czace to mi się nawet nie chce pisać bo tak bezużytecznego piłkarza dawno nie mieliśmy. Auba się męczy na skrzydle jak skurwysyn, aż żal patrzeć, Laca kilka razy fajnie odegrał piłkę a tak to nie istnieje.
Jednym słowem - Padaka. Liczyłem, że po przerwie reprezentacyjnej Emery ułoży już jakiś rozsądny plan na grę, a wygląda to tak jak w pierwszym meczu sparingowym. Brak Torreiry to jest nieporozumienie. Jaki by nie był to jest nasz JEDYNY DM w kadrze i chcąc nie chcąc musi grać. Miki zagrał kilka słabszych spotkań i ława (słusznie), ale Czaka gra padake od zeszłego sezonu a wszystko zaczyna w pierwszej 11 <co> <co>

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 15 wrz 2018, o 18:01

2 połowa ok. Ramsey do gazu, serio. Obrona beznadziejna. Torreira do 1 składu.
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 16 wrz 2018, o 09:58

Nie oglądałem ale z tego co widzę to sumienie mogę mieć czyste <pasztet>
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 16 wrz 2018, o 13:46

Bez przesady. Są trzy punkty. Pierwsza połowa bezbarwna ale druga solidna i pragmatyczna. Martwi kolejny brak czystego konta ale progres jakiś tam jest. Cieszy to że pomimo straconej bramki piłkarze odpowiedzieli dobrze i nie odczuwałem jakiejś większej nerwówki w końcówce meczu

ArminVanBurczyk
Zasłużeni

Postprzez ArminVanBurczyk » 16 wrz 2018, o 14:42

deadmau5 napisał(a):Cieszy to że pomimo straconej bramki piłkarze odpowiedzieli dobrze i nie odczuwałem jakiejś większej nerwówki w końcówce meczu

Nie oglądałem, ale z tego co widzę, sędzia doliczył 3 minuty a bramka padła w 91 minucie. To tu nawet nie było za wiele czasu na reakcję na straconą bramkę :P Rozumiem jakbyśmy w 80 minucie stracili i spokojnie dowieźli, ale za 2 minuty to chyba nie ma co chwalić :P

deadmau5
Zasłużeni

Postprzez deadmau5 » 16 wrz 2018, o 15:33

Może trochę przesadziłem ale nie takie rzeczy za Wengera się odwalały :P chodziło mi też o ogólną sytuację na boisku. Od momentu na 2:0 właściwie kontrolowaliśmy mecz, pytanie czy to dlatego że Newcastle jest dramatycznie słabe czy dlatego że my na niewiele pozwalaliśmy. Bramkę straciliśmy przez chwilę nieuwagi i w momencie kiedy już raczej było wiadomo że nie dadzą rady straty odrobić. Choć należy zaznaczyć że klasowy zespół nawet takich nie traci

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 16 wrz 2018, o 15:39

Mecz bezbarwny, ale Newcastle całkiem sprytnie próbowało wcisnąć bramkę po długich podaniach albo z powietrza na dwa podania, licząc na pogubienie się naszych defensorów. I gubil się głównie Mustafi. Newcastle mogło i powinno było wcisnąć nam co najmniej jedną sztukę. Lepsze drużyny będą bezlitośnie wykorzystywały nasze braki.

W ataku to samo, co zwykle w tym sezonie. Świetny Laca, bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z PEA... i to tyle z pozytywów. Bo wynik wynikiem, ale rywal był dziś na poziomie Championship. Ramzes jest jak Alexis z końcówki gry u nas, zupełny brak skuteczności. Ozil to wykastrowany cien zawodnika z 2014. Niech już wydupia do Sułtana albo do Chinczynków. Xhake za dzisiaj trzeba pochwalić, bo przynajmniej przyniósł jakieś liczby ale, co wazne, Newcastle zlekcewazylo krycie Granita przy kluczowym podaniu.

Everton, Watford, Fulham, Leicester - szykujcie się, będzie gorąco <piwo>

Fanatyk
Weterani

Postprzez Fanatyk » 16 wrz 2018, o 18:45

Everton Fulham i Leicester? Proszę Cię <lol> W tych 4 meczach 10pkt minimum.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 16 wrz 2018, o 19:38

niesamowite jak wszystko się zmienia za każdym wejściem torreiry na boisko. xhaka szczególnie, ale ozil również - inni zawodnicy.

knote
Zasłużeni

Postprzez knote » 17 wrz 2018, o 18:35

Niesamowite, że on (Torreira) dalej siedzi na ławie. Cech to jest patologia, niech Leno dostanie szansę. Ramsey nie zasługuje na kontrakt jakiego żąda. Niestety ale nie potrafię póki co określić czy on nadaje się do naszego grania. Nie wnosi nic ciekawego. Po prostu jest na boisku.

Ogólnie mecz jak za Wengera, straszna bieda. Pierwsza połowa fatalna, bez polotu, bez błysku, bez składnej akcji. Druga dużo lepsza, ale mnóstwo aspektów dalej leży. Brakuje nam jakości, a złe decyzje kadrowe nie pomagają.
btw czy mi się wydawało czy to był kolejny dobry mecz Sokratisa? IMO zagrał fajne zawody. Póki co jestem nim pozytywnie zaskoczony.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 19 wrz 2018, o 02:18

knote napisał(a):btw czy mi się wydawało czy to był kolejny dobry mecz Sokratisa? IMO zagrał fajne zawody. Póki co jestem nim pozytywnie zaskoczony.

imo motm

knote napisał(a):Cech to jest patologia, niech Leno dostanie szansę.

ale tu się nie zgodzę, też chcę zobaczyć leno i to prawda, że cech odjebał kilka przedziwnych rzeczy, ale jak dla mnie zaczął sezon na plus mimo wszystko, żadna bramka nie była z jego winy, a i wydarł swoje.

Powrót do Mecze Arsenalu