PL: Arsenal - Huddersfield

Podziel się swoimi spostrzeżeniami o wynikach Arsenalu oraz powiedz jak typujesz kolejne spotkanie. Forum im. Adaptera
miniroch
Zasłużeni

PL: Arsenal - Huddersfield

Postprzez miniroch » 8 gru 2018, o 15:14

Obrazek
Emirates Stadium
08.12.2018
16:00

Po dwóch ciężkich meczach z odwiecznymi rywalami, czas na odrobinę spokoju. Starcie z 17tym w tabeli ligowej Huddersfield brzmi jak idealny mecz na relaksujące piwko przed tradycyjną polską sobotnią popijawą. Czy faktycznie tak będzie?

Nie mamy Holdinga, Kościelny chyba jeszcze nie wraca, nie wiadomo co z Ramseyem i Ozilem (a przynajmniej BBC nie wie). Na szczęście, tudzież niekoniecznie - ocenimy po występie - powraca Granit Xhaka, który jako tako był ostatnio naszą ostoją w środku pomocy. O Welbecku z przyzwoitości nie wspomnę.

Poza problemami ze środkiem nie mamy skrzydeł, bo Miki jest fatalny, Iwobi musi odnaleźć boiskowy rozum, a Ozil to nie skrzydłowy, wbrew ustaleniom Wengera.
Obrazek

Head-to-head
Arsenal are unbeaten in 10 games against Huddersfield, winning eight and drawing two.
The Gunners won both league meetings last season, including 5-0 at the Emirates.
Huddersfield have lost eight of their last nine top-flight matches against Arsenal and failed to score in each defeat.
The Terriers' last victory at Arsenal was by 5-3 at Highbury in November 1954.

Arsenal
Arsenal are unbeaten in 20 games in all competitions, winning 15 of them. It's their longest run without defeat since a 28-game streak in November 2007.
The Gunners have won 16 of their past 17 Premier League games played at 3pm on a Saturday, including each of the last nine.
Unai Emery's side are yet to lead at half-time in a league fixture this season.
They have scored an unrivalled 25 second-half goals, three more than Manchester City.
Arsenal have also won a league-high 12 points from losing positions in 2018-19.
The Gunners have scored in 14 successive league matches and conceded in eight straight games.

Huddersfield Town
Huddersfield have lost back-to-back league matches, having previously been unbeaten in three.
The Terriers have only won one of their last 10 away league games, losing on four occasions.
They have accrued just two points from seven away league matches against the established big six clubs.
Huddersfield have claimed only one point from a possible 24 against sides currently in the top half.
David Wagner's side have scored in all but one of their past eight league away matches.

Obrazek

Cmon imprezowicze!
Obrazek

OnlyAfc
Administrator

Re: PL: Arsenal - Huddersfield

Postprzez OnlyAfc » 8 gru 2018, o 21:26

Co Torreira odjebał :)
Wygląda na to, że mamy troszkę spadek formy a Torreira wręcz przeciwnie :)

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 9 gru 2018, o 01:28

Ciekawe zjawisko, pod koniec meczu włącza mu się tryb atakowania. Ostatnio zamknął mecz, dzisiaj go wygrał. <spoko>

Slipknot
Zasłużeni

Postprzez Slipknot » 9 gru 2018, o 08:06

Ja żałuje ze nie wpadł ten jego strzał z dystansu. Piękne uderzenie

knote
Zasłużeni

Postprzez knote » 9 gru 2018, o 15:24

Ale to był słabiutki mecz w naszym wykonaniu. Swoje dorzucił też sędzia. Ale martwi, że tak męczymy bułę w pierwszych połowach.
Bez wzmocnień, bez skrzydeł za daleko nie ujedziemy. Iwobi I Armeniec nie wnoszą nic w ostatnich meczach. Totalna porażka.

W sumie ten mecz można skwitować tak:
Brawo za 3 punkty
Torreira <serce>

Mafia
Zasłużeni

Postprzez Mafia » 9 gru 2018, o 23:06

knote napisał(a):Bez wzmocnień, bez skrzydeł za daleko nie ujedziemy. Iwobi I Armeniec nie wnoszą nic w ostatnich meczach. Totalna porażka.

No i jest widoczny brak Ozila.

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 10 gru 2018, o 10:19

OK, krótko jak to wyglądało z trybun: tak samo ujowo, jak pewnie w TV :D
Dziękuję za uwagę :D

A serio, to naprawdę ciężko się to oglądało. Przed meczem, podczas odczytywania składów, wielką owację dostali Kos i Naczo. Atmosfera na trybunach bardzo słaba i szkoda, że tylko jakieś kury potrafią wyzwolić emocje wśród kibiców :( Jedyne co, to mocno się angażowali po kolejnych dyskusyjnych (a jak się potem okazało - błędnych) decyzjach sędziego. Na telebimach nie pokazywali dive'ów i "spalonego" Lacy, więc tak naprawdę bulwiliśmy trochę w ciemno :) A, no i zawsze wbulwia gra przeciwnika na czas.
Jeśli chodzi o piłkarzy, to z góry rzuciło mi się tylko, że Gwen biega dużo i często dość chaotycznie, ale pewnie to wynika z wieku. Btw. miał zajebistą reakcję po zebanej setce Lacy - najpierw padł załamany na murawę, ale już za chwilę podbiegł do Lacy i podniósł go z ziemi <spoko> Chłopak ma serce i umiejętności - będziemy mieli z niego konkretnego zawodnika, oby na lata :)
Ogólnie mecz do zapomnienia, ale cieszę się, że dalej jestem niepokonany na Emirates, a to już 10 razy :)
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

Szini
Zasłużeni

Postprzez Szini » 10 gru 2018, o 10:37

Kurde ladna historia. Widzeze juz regularnie jezdzisz na mecze. Ile w sezonie wyjazdow ogarniasz kolo 2?

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 10 gru 2018, o 11:46

Tak, przeważnie 2 mecze. Tylko w 16/17 byłem na 3, bo na jednym wyjeździe zrobiłem LM i ligę. W 17/18 nie byłem ani razu, bo bojkotowałem grzyba.

moff
Zasłużeni

Postprzez moff » 10 gru 2018, o 12:11

Benson napisał(a):W 17/18 nie byłem ani razu, bo bojkotowałem grzyba.

Jak widać skutecznie <tipwink>
Czekając na sezon 2017/18... o ile stary nie przedłuży jeszcze kontraktu.

Geniu

Postprzez Geniu » 10 gru 2018, o 19:14

Benson napisał(a): Btw. miał zajebistą reakcję po zebanej setce Lacy - najpierw padł załamany na murawę, ale już za chwilę podbiegł do Lacy i podniósł go z ziemi <spoko> Chłopak ma serce i umiejętności - będziemy mieli z niego konkretnego zawodnika, oby na lata :)

To i w TV mi się rzuciło w oczy. I to nie pierwszy raz u niego zaobserwowałem.Ogólnie mega na + takie zachowanie. Ostatnio takie coś u Coqa widziałem po jakiejś naszej bramce. A przed i po mega bezpłciowi zawodnicy, jest jak jest i dobrze.

A co do spadku formy, to nie wydaje mi się. 3 mecze w 7 dni, w tym dwa mega trudne z kurami i united. A nie mamy ławki aż takiej (szczególnie teraz przy tylu kontuzjach) aby móc sobie pozwolić na dawanie komuś wolnego.

BKL
Zasłużeni

Postprzez BKL » 11 gru 2018, o 07:09

Mafia napisał(a):No i jest widoczny brak Ozila.

+1
Niech Ozil ogarnia bajere i wraca do składu, potrzebujemy jego błysku <spoko>
Meczu nie oglądałem, widziałem tylko bramkę <serce>

Benson
Naczelny pogromca *****

Postprzez Benson » 11 gru 2018, o 08:03

O właśnie. Brakowało Ozila, Ramseya albo nawet rumuńskiej ***** na 10, bo niby mieliśmy dwóch napastników, ale za nimi grało 3 mniej lub bardziej defensywnych pomocników.

Btw. im dłużej ten sezon trwa, tym bardziej mnie wbulwia, że mimo rekordów Emery'ego i naszej skuteczniejszej gry, cały czas jesteśmy na 5 miejscu :D

Slipknot
Zasłużeni

Postprzez Slipknot » 11 gru 2018, o 12:19

Tez trzeba przyznać ze w tym sezonie drużyny z top 6 są w mega formie. Podejrzewam ze gdyby nasze zdobycze punktowe przenieść na sezon mistrzowski Lester to bylibyśmy wyżej w tabeli

pecelot

Postprzez pecelot » 11 gru 2018, o 23:19

prawda, w 15/16 po 16. kolejce mieliśmy punkt mniej niż mamy teraz, co oznaczało 2 oczka straty do liderów Leicester

choć ten sezon 15/16 w ogóle dość słaby był dla czołówki, rok później zdobyliśmy 4 punkty więcej na koniec, a spadliśmy na 5. miejsce w tabeli <pasztet>

Powrót do Mecze Arsenalu