[szPitaL] Soton - AFC

Podziel się swoimi spostrzeżeniami o wynikach Arsenalu oraz powiedz jak typujesz kolejne spotkanie. Forum im. Adaptera
Jake
Zasłużeni

[szPitaL] Soton - AFC

Postprzez Jake » 17 gru 2018, o 10:36

IMO pierwszy mecz, o którym można napisać, że popsuł go Szefu.

Jestem tylko kibicem i nie mnie oceniać przesłanki za decyzją o wyjściu z trzema obrońcami. Ale moim zdaniem tu trzeba było włączyć pragmatyzm i po prostu wypunktować rywali. Największy grzech Emerego przed tym spotkaniem to to samo, za co chwalimy go co mecz - elastycznosć taktyczna. Na świętych trzeba było wyjść pełnym arsenałem Laca - Ramsey - Auba, zdusić z przodu, szybko zabić mecz i schować się za gardą.

Zamiast tego wyszliśmy grać swoje i zmarnowalismy sporo czasu realizując standardowy gameplan. I tyle z tego było, że Aubę kreowali głównie Guendouzi i Torreira.

Soton było do zrobienia pomimo wszystko, PEA mógł nam zapewnić i trzy punkty...

Benson
Naczelny pogromca *****

Re: [szPitaL] Soton - AFC

Postprzez Benson » 17 gru 2018, o 11:36

Trójka z tyłu nie byłaby zła, gdyby obok Kosa grał Naczo, a Ejzli ogarniałby LWB. A tak Emery poświęcił Czakę, który trzyma środek z Torreirą. Wystawienie Rumuna (mimo dwóch goli) i Iwobiego przemilczę.
Jake napisał(a):Na świętych trzeba było wyjść pełnym arsenałem Laca - Ramsey - Auba, zdusić z przodu, szybko zabić mecz i schować się za gardą.

+1
To jest drużyna, która też miała swoją serię - 14 meczów bez zwycięstwa (ostatnie 1.09!), a myśmy wyszli na nich jak na jakieś City :/
http://therepublikofmancunia.com/wp-content/uploads/2009/09/adestamp1.gif
Szkoda zmieniać, ale niestety podpis niezgodny z regulaminem.

freelanc3r
Zasłużeni

Postprzez freelanc3r » 17 gru 2018, o 11:46

dobrze, że ta seria się skończyła, mam dziwne wrażenie, że niektórych mogła powoli deprymować.
Szkoda tylko, że całą czołówka jest w gazie i za uja nie możemy się zbliżyć lub utrzymać na miejscu 4.

knote
Zasłużeni

Postprzez knote » 17 gru 2018, o 12:24

Bez potężnych wzmocnień top 4 nie dla nas. Takie są fakty.

Iwobi i Armeniec chyba coś mają na Unaia. Od kilku meczów powinni gnić na ławie, a oni w każdym meczu wychodzą. Nie da się ich oglądać, są dramatyczni.

Niestety, ale wyszedł brak jaj u Emeryego.

Btw ja bym chyba posadził Leno. Postawił na Cecha.

Szini
Zasłużeni

Postprzez Szini » 17 gru 2018, o 12:43

Trzeci gol to parodia bramkarstwa. Az mi sie fabian z najgorszych czasow przypomnial.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 17 gru 2018, o 13:48

Moim zdaniem krytyka Leno za tego gola jest przesadzona. Jeden święty w polu karnym i czterech naszych zawodników bezradnie obserwujących lot piłki - po tej akcji wyłączyłem transmisję.

Xhaka nie wywierał żadnej presji na podającym
Lichtsteiner kryl powietrze
Koscielny zbyt późno zorientował się w sytuacji
Leno spozniony z decyzja

Gdyby Leno nie wyszedł do pilki to krytyka poszlaby glownie w Kościelnego. Leno ogolnie rzecz biorac zagral dobry mecz i Cech tutaj niczego by nie zmienił.

Szini
Zasłużeni

Postprzez Szini » 17 gru 2018, o 15:59

Popelnil kardynalny blad. Wyszedl i minal sie z pilka. Najgorsze co mozna zrobic. Bramka zostaje pusta w takiej sytuacji.
Obroncy to tez oczywiscie parodia. Chociaz nie wiem czy nie odpuscili troche bo byli pewni ze niemiec to sparuje.

brld
Zasłużeni

Postprzez brld » 19 gru 2018, o 03:43

nie pierwszy. z poolem i spurs to tez są tragiczne blędy. refleks ma imo znakomity, ale decyzje..

Jake napisał(a):Jestem tylko kibicem i nie mnie oceniać przesłanki za decyzją o wyjściu z trzema obrońcami. Ale moim zdaniem tu trzeba było włączyć pragmatyzm i po prostu wypunktować rywali. Największy grzech Emerego przed tym spotkaniem to to samo, za co chwalimy go co mecz - elastycznosć taktyczna. Na świętych trzeba było wyjść pełnym arsenałem Laca - Ramsey - Auba, zdusić z przodu, szybko zabić mecz i schować się za gardą.

brzmi świetnie, ale żeby była garda potrzebujesz CB, nie układu RB - kos po 10ciu miesiącach - CM. emery był do tego zmuszony, nie świrujmy, że gdyby wyszedł na boku AMN po długiej kontuzji magicznie zaczęlibyśmy bronić w powietrzu, bez znaczenia czy wyszlibyśmy czwórką, czy trójką w defie.

Jake
Zasłużeni

Postprzez Jake » 19 gru 2018, o 13:54

brld napisał(a):brzmi świetnie, ale żeby była garda potrzebujesz CB, nie układu RB - kos po 10ciu miesiącach - CM. emery był do tego zmuszony, nie świrujmy, że gdyby wyszedł na boku AMN po długiej kontuzji magicznie zaczęlibyśmy bronić w powietrzu, bez znaczenia czy wyszlibyśmy czwórką, czy trójką w defie.

Słuszne spostrzeżenie. Emery z jakiegoś powodu nie zdecydował się na wybór Zacha Medleya, z jakiegoś powodu nie zdecydował się na dwójkę obrońców, OK. Ale właśnie z powodu naszej słabości w defie powinniśmy byli użyć od pierwszych minut pełnego potencjału ofensywnego. Bo nie boli mnie, że byliśmy słabi w defie. Mam ból dupy, bo graliśmy surowy paździerz w ataku przeciwko trzeciej najgorszej defensywie w lidze.

Powrót do Mecze Arsenalu